Британський музей в Лондоні - найбільший історичний музей Великобританії

  1. Історія музею
  2. експозиції музею
  3. Інформація для туристів

Ніде, крім Лондона, немає такої величезної кількості пам'яток, музеїв, виставок, постійно привертають увагу туристів. Тут є численні туристичні об'єкти та виставки практично будь-якої спрямованості. Вони постійно відкриті для відвідувачів, потік яких не вичерпується з часом.

Основним історико-археологічним музеєм в Великобританії і одним з найбільших в світі є Британський музей в Лондоні.

Він постійно знаходиться у верхніх рядках рейтингу за відвідуваністю серед музеїв світу. Розташований Британський музей в Блумсбері - історичному районі Лондона.

Ніде, крім Лондона, немає такої величезної кількості пам'яток, музеїв, виставок, постійно привертають увагу туристів

Британський музей в Лондоні

Всі відвідувачі Британського музею можуть безкоштовно ознайомитися з розташованими тут історичними та культурними цінностями. Для туристів відкриті 94 галереї, протяжністю близько 4 кілометрів.

Природно, за один-два дні з такою кількістю експонатів познайомитися не можна. Серед співробітників музею є російськомовні гіди, які допоможуть російським туристам краще розібратися в історичних фактах, а також кішки.

6 кішок офіційно числяться в штаті Британського музею: вони прикрашені жовтими бантами, з гідністю веду себе в залах і захищають музейні цінності від нашестя гризунів.

Історія музею

Як багато інших колекції в Англії, British Museum виник на основі приватного зібрання. Відомий англійський колекціонер старожитностей, лікар і натураліст Хенсен Слоун за життя склав заповіт, за яким за деяку символічну плату вся його колекція з понад 70 тисяч експонатів переходила королю Георгу II.

Завдяки цьому англійська національний фонд істотно поповнився. Сталося це в червні 1753 року. В цей же час антиквар Джеймс Коттон пожертвував державі свою бібліотеку, а граф Роберт Харлі - унікальну колекцію стародавніх рукописів. Створення історичного музею було затверджено спеціальним актом британського парламенту.

У 1759 році музей був відкритий для відвідувачів в особняку Монтегю-Хаус. Спочатку відвідувачами музею могли стати тільки обрані люди. Для всіх бажаючих музей відкрився лише в 1847 році, коли було побудовано сучасну будівлю музею.

Колекція British Museum постійно поповнювалася. В кінці XVIII століття музей придбав колекцію мінералів Гревіль, античні вази У. Гамільтона, мармури Таунлі, викупив у лорда Ельджін шедеври з Парфенона.

Деякі експонати в museum потрапили практично злочинним шляхом: до сих пір Греція і Єгипет вимагають повернення деяких цінних реліквій (наприклад, Розеттського каменю - плити з текстом на давньоєгипетському мовою), вивезених незаконно з цих країн.

Деякі експонати в museum потрапили практично злочинним шляхом: до сих пір Греція і Єгипет вимагають повернення деяких цінних реліквій (наприклад, Розеттського каменю - плити з текстом на давньоєгипетському мовою), вивезених незаконно з цих країн

Роззетскій камінь в Британському музеї

У XIX столітті British Museum в Лондоні почав бурхливо рости і розвиватися. У цей час з'явилася необхідність у поділі музею на відділи, деякі з яких були перевезені в інше місце. З'явився нумізматичний відділ, де зібрані медалі і монети різних країн, що відносяться до різних епох (в тому числі, давньогрецькі, перські, давньоримські).

Геологічний, мінералогічний, ботанічний і зоологічний відділи були виділені в окремий Музей природознавства, який в 1845 році був переведений в Південний Кенсінгтон. З 1823 по 1847 рік особняк Монтегю-Хаус був знесений, а на його місці з'явилося сучасне приміщення в стилі класицизму, створене архітектором Р. Смёрком.

На початку XX століття збільшилася кількість експонатів з Близького Сходу завдяки проведеним в Месопотамії археологічним розкопкам. З 1926 року museum щоквартально випускає власний журнал, в якому висвітлюються відбуваються в музеї події.

В кінці XX століття, коли готувалися до 250-річчя від дня заснування музею, збільшилися виставкові зали. Під керівництвом Нормана Фостера провели перепланування простору: з'явилися нові приміщення, оновилися галереї, засклена додаткова територія.

експозиції музею

Спочатку музей замислювався тільки як зібрання старожитностей з Греції і Риму, але поступово з'являлися експонати різних епох з інших місць, для яких організовувалися все нові відділи:

  • У Британському музеї представлена ​​величезна кількість експонатів єгипетської колекції: скульптура Рамзеса II - єгипетського фараона, виконана з граніту голова Тутмоса III, кам'яні саркофаги, статуї богів. Тут же представлено близько 800 папірусів з міфами, літературними творами, записами історичних подій і іншими важливими документами. У колекції Британського музею є екземпляри «Книги мертвих» з малюнками, заставками й мініатюрами.

    Рамзес II в Британському музеї

  • Греко-римська колекція в Британському музеї розташована в 12 залах. У неї входять предмети розкоші, які стосуються часів римських імператорів, лікійські скульптури, скульптури з храму Аполлона в Фігаліі, залишки храму Діани в Ефесі і т.д.
  • У відділі Сходу в музеї представлені колекції скульптур, живопису, кераміки і гравюр країн Південної та Південно-Східної Азії. Тут є індійські бронзові статуї Будди, пам'ятники ієрогліфічним писемності, що відносяться до 2 тисячоліття до нашої ери, ритуальні судини Стародавнього Китаю і інші давньосхідні скарби.
  • Відділ Римської Британії є колекції пам'яток матеріальної культури народу з часів кельтів, а також експонатів середньовічного церковного мистецтва: ювелірні прикраси, елементи храмового оздоблення, кухонне начиння. Також тут представлені: відомий експонат «Людина з Ліндоу», шахи з острова Льюїс, англосаксонські скарби та інші предмети старовини.

    Шахи острова Льюїс

  • У відділі Середньовіччя і Нового Часу можна побачити твори декоративно-прикладного мистецтва з часів раннього християнства до XIX століття. Тут багато культових предметів, посуду і прикрас зі срібла, лицарських обладунків та середньовічної зброї, колекцій керамічних і скляних виробів XVIII-XIX століть, церковного начиння і найбільшої в світі колекції годин.
  • Колекція малюнків і гравюр British Museum за художньою цінністю і величиною стоїть в одному ряду з відомим Лувром. У цьому відділі зібрані полотна Боттічеллі, Ван Дейка, Мікеланджело, Рембрандта, Гейнсборо, Дюрера, Ван Гога, Рафаеля і багатьох інших.
  • Кількість медалей і монет в відділі нумізматики перевищує 200 тисяч примірників. Тут представлені монети з 7 століття до нашої ери до сучасних зразків, а також монети з дорогоцінних металів. Також у відділі знаходяться практично всі медалі, присвячені важливим історичним подіям країни, включаючи медалі лондонської Олімпіади 2012 року.
  • У відділі етнографії можна ознайомитися з предметами побуту і культури народів Австралії, Африки, Азії і Океанії, Америки, починаючи з відкриття цих земель Колумбом, Куком і іншими знаменитими мореплавцями.
  • Британський музей - це ще й найбільша у Великобританії бібліотека, яка налічує понад 7 мільйонів томів різних видань, близько 200 тисяч одиниць рукописів на європейських мовах, понад півмільйона географічних карт і майже мільйон примірників нот. Тут зібрано близько 20 тисяч технічних і наукових журналів. У бібліотеці Британського музею передбачено 6 читальних залів для 670 відвідувачів.

Вид згори на музей

У музеї постійно проводять тематичні екскурсії, по неділях працює дитячий клуб «Юний друг Британського музею», для членів якого відкритий доступ до додаткових цікавим експозиціям. Популярні тут, як і в усьому світі, що проводяться 4 рази на рік «Ночі в музеї». Кожна ніч проводиться по певній темі, наприклад «Єгипетська ніч» або «Японська ніч».

Інформація для туристів

Музей відкритий щодня, годинник його роботи: 10-00 - 17-30. З четверга по п'ятницю деякі відділи працюють довше, до 20-30.

Зараз фонд музею поповнюється в основному за рахунок пожертвувань меценатів або колекціонерів. Деякі експонати можна придбати за власний кошт парламенту. Вхід в British Museum безкоштовний, але вважається хорошим тоном залишити невеличкий внесок, для чого в музеї встановлено спеціальні скриньки.

British Museum величезний за площею і за кількістю представлених експонатів, тому не варто намагатися обійти його за один або два дні. Краще вибрати одну або дві найбільш цікаві для себе експозиції і повністю присвятити час їм. Інакше від відвідування музею залишаться позитивні емоції і нові знання, а втома і хвора голова.

Схожі статті

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация