Британський музей

Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії

Британський музей ( англ. the British Museum) - головний історико-археологічний музей британської імперії (Нині - Великобританії ) І один з найбільших музеїв у світі, другий за відвідуваністю , Серед художніх музеїв, після Лувра [3] . Знаходиться в лондонському районі Блумсбері .

Британський музей був створений в 1753 році на основі трьох колекцій - колекції відомого британського лікаря і натураліста Хенсен Слоуна [4] , Колекції графа Роберта Харлі , А також бібліотеки антиквара Роберта Коттона , Яка стала основою британської бібліотеки . Створення музею було затверджено актом британського парламенту .

Спочатку музей розмістився в Монтегю-хаусі ru en - аристократичному особняку, розташованому в лондонському районі Блумсбері. Він відкрився для відвідувачів в 1759 році. Збори розширювалося за рахунок придбання античних ваз Вільяма Гамільтона (1772), т. Н. мраморов Таунлі (1804 1814), колекції мінералів Гревіль (1810). У 1814-1815 роки парламент викупив у лорда Ельджін безцінні шедеври з афінського Парфенона . Багато з музейних надбань (як, наприклад, Розеттський камінь ) Потрапили в Англію при темних обставин. Греція і Єгипет , З яких були вивезені стародавні пам'ятники, до сих пір вимагають їх повернення назад.

У XIX столітті Британський музей переживав особливо бурхливий період росту. Збори було розділено на відділи, в тому числі нумізматичний , Де зібрані монети і медалі різних країн і епох, включаючи давньогрецькі, давньоримські і перські, а також колекцію короля Георга IV . Зоологічний, Ботанічний, геологічний і мінералогічний відділи були при королеві Вікторії виділені в особливий музей природознавства і переведені в 1845 в південний Кенсінгтон . На місці Монтегю-хауса було в 1823-1847 рр. збудовано нині існуючу будівлю музею в стилі класицизму (архітектор Роберт Смёрк ).

У першій половині XX століття Британський музей розширив свої зібрання близькосхідного мистецтва за рахунок проведення британськими археологами численних розкопок в Месопотамії . Розділ стародавнього мистецтва найціннішою частиною свого зібрання зобов'язаний А. Стейну і П. Девіду . З 1926 року Британський музей видає щоквартальний журнал «British Museum Quarterly». В кінці XX століття було проведено перепланування внутрішнього простору за проектом Нормана Фостера .

за спогадами Н. Накорякова , Ленін називав Британський музей «скупченням колосальних багатств, награбованих Англією з колоніальних країн» [5] .

Спочатку одним з головних скарбів музею була його бібліотека, найбільша в Великобританії. Читальний зал Британського музею містився з 1850-х років в окремому будівлі- ротонді , Де працювали Карл Маркс і В. І. Ленін . У XX столітті в бібліотеку надійшли найдавніші друковані книги і буддистські рукописи з Дуньхуана , Синайський кодекс з Ленінграда і виняткова по повноті колекція гебраістіческіх текстів. У 1972 р Британський парламент прийняв рішення відокремити бібліотеку від музею, розмістивши її в окремій будівлі. так народилася Британська бібліотека .

Музей спочатку замислювався як зібрання старожитностей Стародавній Греції і стародавнього Риму . Разом з археологічними знахідками і предметами мистецтва, які звозили в Лондон з усіх куточків колоніальні агенти Британської імперії, музей поповнювався малюнками, гравюрами , медалями , монетами і книгами найрізноманітніших епох.

Зображення Розділ Перлини зборів Зображення Розділ Перлини зборів   Стародавній Єгипет   і   Нубія   стародавній Схід Стародавній Єгипет і Нубія стародавній Схід

Найбільше зібрання старожитностей межиріччя за межами Іраку :

Східна і Південна Азія, Африка, Месоамерика, Океанія Східна і Південна Азія, Африка, Месоамерика, Океанія   Стародавня Греція   і   Древній Рим   Великобританія   і Континентальна   Європа   Графіка і гравюра Стародавня Греція і Древній Рим Великобританія і Континентальна Європа Графіка і гравюра

Одне з найбільших в світі зібрань графіки і гравюри: Мікеланджело , Рафаель , Леонардо Да Вінчі , Альбрехт Дюрер , Рембрандт , Вільям Блейк та ін. Представлені екземпляри таких загальновідомих гравюр, як « Велика хвиля в Канагава »І« жахи війни » Гойї , А також фрагменти втрачених « поз Аретино ». Присутні унікальні за тематикою (на офорті «Шахіст» Яна де Браян (1661) з альбому Liber Amicorum зображений гравець в рідкісну різновид шахів - кур'єрські шахи ).

  • Браудо А. І. Британський музей в Лондоні // Енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона : В 86 т. (82 т. І 4 доп.). - СПб. , 1890-1907.
  • Британський музей // Енциклопедія « Навколосвіт ».
  • Anderson, Robert (2005). The Great Court and the British Museum. London: The British Museum Press
  • Arrowsmith, Rupert Richard. Modernism and the Museum: Asian, African and Pacific Art and the London Avant Garde . Oxford University Press, 2011, pp. 103-164. ISBN 978-0-19-959369-9 .
  • Arrowsmith, Rupert Richard. «The Transcultural Roots of Modernism: Imagist Poetry, Japanese Visual Culture, and the Western Museum System» , Modernism / modernity Volume 18, Number 1, January 2011, pp. 27-42. ISSN 1071-6068 .
  • Bowring, Joanna (2012). Chronology of Temporary Exhibitions at the British Museum London: British Museum Research Paper 189.
  • Caygill, Marjorie (2006). The British Museum: 250 Years. London: The British Museum Press
  • Caygill, Marjorie (2002). The Story of the British Museum. London: The British Museum Press
  • Cook, BF (2005). The Elgin Marbles. London: The British Museum Press
  • Esdaile, Arundell (1946) The British Museum Library: a Short History and Survey . London: Allen & Unwin
  • Jacobs, Norman (2010) Behind the Colonnade. Stroud: The History Press
  • Jenkins, Ian (2006). Greek Architecture and its Sculpture in The British Museum . London: The British Museum Press
  • Francis, Frank , Ed. (1971) Treasures of the British Museum. London: Thames & Hudson (rev. Ed., 1975)
  • Moser, Stephanie (2006). Wondrous Curiosities: Ancient Egypt at The British Museum. Chicago: The University of Chicago Press
  • Reade, Julian (2004). Assyrian Sculpture. London: The British Museum Press
  • Reeve, John (2003). The British Museum: Visitor's Guide. London: The British Museum Press
  • Wilson, David M. (2002). The British Museum: a history. London: The British Museum Press

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация