BSNews :: Як загинув черговий «Волго-балто»: катастрофа суховантажу VERA біля берегів Туреччини (реконструкція + фото)

4 лютого, Ереглі, Чорне море

4 лютого, Ереглі, Чорне море. Водолази піднімають на борт рятувально-пошукового судна ВМФ Туреччини TCG ISIN (A-589) тіло загиблого моряка суховантажу VERA. C сайту media.worldbulletin.net

Андрій КЛИМЕНКО,
головний редактор BlackSeaNews

На початку листопада 2011 року ми отримали перший відповідь на питання, поставлене в нарисі «Хто потоне наступним, або Молитва про моряків« Волго-балтів » . В кінці січня 2012, через три місяці - другий. Обидва рази біля берегів Туреччини. Обидва рази старі суду перечікували шторм. Вдруге - 8 загиблих: 7 громадян України і 1 - Грузії.

Читайте реконструкцію подій від BSNews ...

31 січня 2012 року в 22:06:05 (місцевий час, аналогічне київським) турецьке Головне управління прибережної безпеки (General Directorate of Coastal Safety) опублікувало повідомлення, що близько 19:30 судно під прапором Камбоджі, навантажене металобрухтом, затонуло під час стоянки на якорі перед Karadeniz Eregli (Караденіз Ереглі, тобто Чорноморський Ереглі), де ховалося від сильного шторму.

Далі повідомлялося, що станом на 23:30 місцевого часу 31січня 3 членів екіпажу врятовано, а рятувальна операція щодо інших 8 членів екіпажу, не дивлячись на важкі умови - сильний вітер і шторм - триває.

Генеральний директор Coastal Safety направив на місце події рятувальний бот KIYEM 1, який перебував біля північного входу в протоку Босфор і має можливість діяти в таких погодних умовах.

У цьому ж повідомленні була опублікована так звана «суднова роль» - список екіпажу. І відомості про кораблі. З цих даних випливає, що судно прямувало з порту Ростов-на-Дону в порту Ізмір / Аліага.

З цих даних випливає, що судно прямувало з порту Ростов-на-Дону в порту Ізмір / Аліага

01 лютого 2012 року в 4:38:20 Coastal Safety повідомив, що рятувальний бот KIYEM 1, спрямований зі Стамбула, щоб приєднатися до пошуково-рятувальної операції, наполегливо продовжує роботу з використанням приладів нічного бачення. Незважаючи на важкі погодні умови.

Станом на 4:30 ранку 01 лютого 2012 роки 8 членів екіпажу все ще не знайдені. Серед врятованих - другий і третій помічники капітана Едуард Павленко (42 роки) і Павло Селіванов (24), а також судновий кок Лариса Лукач (36), вони доставлені в лікарню міста Ереглі, де їх в перший же день відвідали керівники місцевої адміністрації - губернатор провінції Зонгулдак і мер міста Ереглі.

Причиною катастрофи 114-метрового судна, яке затонуло в милі від порту Ереглі, став сильний шторм, розповів журналістам губернатор провінції Зонгулдак Ерол Айилдиз (Erol AYYILDIZ).

За його словами, суховантаж, потрапивши в сильний шторм, став швидко набирати воду в носовій частині і протягом 2-3-х хвилин затонув.

2-й і 3-й помічники капітана судна, що знаходилися в ходовій рубці, були підібрані практично відразу після сигналу лиха, жінка-судновий кок провела більше години в море, її підібрали в напівнепритомному стані.

2-й і 3-й помічники капітана судна, що знаходилися в ходовій рубці, були підібрані практично відразу після сигналу лиха, жінка-судновий кок провела більше години в море, її підібрали в напівнепритомному стані

Губернатор провінції Зонгулдак Erol AYYILDIZ (угорі ліворуч) і мер міста Ереглі İbrahim CAY (внизу праворуч) відвідали в лікарні врятованих українських моряків. Колаж BSNews за матеріалами www.canhaber.com

До теперішнього часу зниклими без вісті вважаються громадяни України: Ігор Куліш (49), Олександр Зелінський (58), Паве Зелінський (26), Ігор Хаєцький (22), Олександр Ільясов (41), Михайло Капуненко (40), Борис Борисов (44 ) і громадянин Грузії Мурман Дарсадзе (56).

Як повідомляє 6 лютого SeafarersJournal , Судновласник почав частково розраховуватися з моряками, що вижили в цій страшній аварії. На даний момент відомо, що морякам компенсують заробітну плату за відпрацьований період на судні і вартість втрачених речей. Суми, виплачені морякам, не оголошуються.

Незважаючи на отриманий психологічний стрес, моральної компенсації схоже моряки не побачать. Також, поки в підвішеному стані знаходиться вирішення питання з компенсаціями по смерті родичам загиблих.

За отриманими даними від родичів, в Україні вже повернувся Херсонський моряк Селіванов Павло. На жаль, моряк зараз в шоковому стані і відмовляється давати будь-які коментарі або інтерв'ю з приводу того, що сталося.

Єдине, що вдалося дізнатися, це те, що були величезні хвилі, які просто переповнювали судно, сильна хитавиця і темний час доби, що просто не давало шансів зробити будь-які дії. Судно пішло під воду за лічені хвилини

Ну а тепер - все спочатку і по порядку ...

Ну а тепер - все спочатку і по порядку

На фото: VERA проходить під одним зі стамбульських мостів через Босфор. Дата зйомки - 10 липня 2011 року Автор фото Cavit Ege Tulca додав його в базу shipspotting.com вже після загибелі судна - 3 лютого 2012

Морські бази даних дають наступну інформацію про суховантажі VERA.

VERA. Тип судна: Cargo. Рік побудови: 1977, верф Slovenske Lodenice (Komarno, Slovakia). Довжина і ширина: 114 х 13 m. Осадка: 3.6 m. Вантажопідйомність (вантажопідйомність): 2850 t. Записана швидкість (макс / сер): 18.6 / 7.2 вузлів. Прапор: Cambodia [KH]. Позивний: XUCR2. IMO: 8826254, MMSI: 515779000.

Власник і менеджер: Tekso Denizcilik (Istanbul, Turkey). Втім, російський портал riverfleet.ru дає інші відомості про судновласника: VERA SHIPPING SA

Історія імен: Спочатку і до 18.06.2007 - ГЕРОЇ ТРИПІЛЛЯ, АСК "Укррічфлот", Херсон (Україна). Потім до 19.11.2007 року - ARES 2. Потім до 24.02.2011 року - ARES II (прапор St Kitts Nevis). Потім до 31.01.2012 - VERA (прапор Cambodia).

Така історія імен багато про що говорить.

Найімовірніше, «Укрічфлот» незадорого позбувся старого судна, яке було нерентабельно ремонтувати, а потім новий власник реєстрував і перереєстрував його в країнах, де не дуже-то звертають увагу на технічний стан судна ...

Найімовірніше, «Укрічфлот» незадорого позбувся старого судна, яке було нерентабельно ремонтувати, а потім новий власник реєстрував і перереєстрував його в країнах, де не дуже-то звертають увагу на технічний стан судна

На фото: VERA під ім'ям Ares II на Дніпрі в Херсоні, Україна. 2008. Автор Олексій Кирилов

Технічні характеристики судів цього проекту - «Волго-Балт» 2-95A / R - дозволяють розширити і уточнити наше уявлення про суховантажі VERA:

Проект: 2-95A / R. Клас: KM L4 R2-RSN. Споруда: Slovenske Lodenice (Комарно, Словаччина). Довжина, м: 113.87. Ширина, м: 13.0. Висота борту, м: 5.5. Осадка, м: 3.86. Швидкість, вузли: 10.0. Водотоннажність, т: 4761. Вантажопідйомність, т: 3474. Кількість і потужність головного двигуна: 2 * 515 кВт. Марка двигуна: 6-27,5 A2L. Кількість палуб: 1. Кількість перегородок: 5. Кількість і кубатура суховантажних трюмів (куб.метров кожного): 1 * 1100; 2 * 1210; 1 * 1200

метров кожного): 1 * 1100;  2 * 1210;  1 * 1200

На фото: VERA під ім'ям «Герої Трипілля» в протоці Босфор 26 серпня 2005 року, автор Ilhan Kermen, з сайту shipspotting.com

Ось як описує цей тип судів портал riverfleet.ru

Теплоходи типу «Волго-Балт» (проект 791, 2-95, 2-95А, 2-95A / R) - великі суховантажні судна класу «річка-море», які мають чотири трюму з люковими закриттями, з баком і ютом, з подвійними бортами і подвійним дном, з машинним відділенням і надбудовою в кормової частини.

Типом «Волго-Балт» проекту 791 (і типом «Балтійський» проекту 781) була розпочата велика серія суден змішаного плавання схожою архітектури, продовжена іншими модифікаціями типу «Волго-Балт» і типом «Сормовський».

Перші суду проекту 791 відрізняються наявністю леерного огорожі вантажний палуби, тоді як більш пізні мають фальшборт по всій довжині корпусу. На основі проекту 791 був розроблений проект 2-95 і його варіанти, які відрізняються надбудовою зміненої конструкції з рубанням, що забезпечує круговий огляд, і зменшеним розвалом бортів в носі.

Суду проекту 2-95 мають дві невеликі димові труби, більш пізні суду (пр. 2-95A і 2-95A / R) - одну. На основі проекту 791 були також створені суховантажних-наливні гібридні судна типу «нафторудовози» (пр. 1553). В якості продовження серії пр. 2-95 будувалася серія суден типу «Амур».

портал riverships.ru наводить дані про кількість побудованих суден цього типу і судноверфі:

Будівництво суден проекту 2-95 і його варіантів велося з 1968 по 1984 роки в Чехословаччині. Всього побудовано 152 одиниці, з них 8 - проекту 2-95, 65 - проекту 2-95A, 79 - проекту 2-95A / R (судам присвоювалися номери, починаючи з Волго-Балт-101). Крім судів з серійними номерами, кілька судів отримали власні імена.

Товариство з обмеженою відповідальністю Словацька судноверф Комарно, завод в Комарно (Словаччина), р. Дунай. Основанj в 1898 р Профіль. Великі озерні пасажирські і вантажопасажирські суду, озерні і "ріка-море" суховантажні судна, буксири, буксири-штовхачі, суховантажні і пасажирські судна для Дунаю, земснаряди.

Побудовано річкових суден для СРСР / Росії. Типу "Георгій Сєдов" - 104; типу "Росія" - 36; типу "Жовтнева Революція" - 14; типу "Калінінград" - 102; типу "Рефрижератор" - 15; типу "Волго-Балт" - 151; типу "Валеріан Куйбишев" - 9; типу "Амур" - 45; типу "Аркус" - 1; земснарядів різних типів - близько 100; типу "Ryn" - 38.

На фото: VERA під ім'ям «Герої Трипілля» в протоці Босфор, Туреччина. 2005. Фото: Ilhan Kermen

Теплоходи проекту 791 поставлялися Північно-Західному пароплавству для роботи переважно на Волго-Балтійському водному шляху.

Теплоходи проекту 2-95 і його варіантів поставлялися основним пароплавства європейської частини Росії і України, які займаються змішаними перевезеннями "річка-море": Північно-Західному, Біломорсько-Онезькому, Волго-Донському, Західному, Північному, Укррічфлоту, а також Єнісейського пароплавства.

В основному, суду використовуються в загранперевозках по Балтиці (Польща, Німеччина, Нідерланди), по Азовському, Чорному і Каспійському морях (Україна, Іран, Азербайджан, Туреччина, Болгарія) з можливістю проходу по Волзі, Дону, Волго-Донським каналом, каналу Москва - Волга, Біломорсько-Балтійського каналу, Волго-Балтійського водного шляху.

У 1990-х роках багато суден були продані різним судноплавним компаніям, в тому числі, закордонним, і переведені під «зручні» прапори. Кілька судів списані, два судна затонули в 1993 році ...

Інфографіка BSNews на основі даних marinetraffic.com і maps.google.com

Отже, дані автоматизованої інформаційної системи (АІС) фіксують, що 28 січня суховантаж почав свій останній рейс по Чорному морю від Керчі.

База даних marinetraffic.com зберегла при цьому тільки невелику ділянку переміщення судна в Керченській протоці і ще одну ділянку - між відмітками 29.01 в 4:49 (UTC) і 29.01. о 14:49 (UTC). Тому зелений пунктир - це наше припущення.

Довідка BSNews:

UTC - всесвітній координований час. Було введено замість часу за Гринвічем (GMT). Точкою відліку був прийнятий грінвічський меридіан, нульовий меридіан, середній меридіан нульового часового поясу. Часові пояси навколо земної кулі виражаються як позитивне і негативне зміщення від UTC. (Негативні зміщення у часових поясів на захід від нульового меридіана, позитивні - на схід.) Слід пам'ятати, що час по UTC не переводиться ні взимку, ні влітку. Тому для тих місць, де є перехід на літній час, зміщення відносно UTC змінюється. Чорне море (Україна і Туреччина) знаходиться в поясі UTC + 2

За день до цього в північній частині Чорного моря, біля берегів Криму, був сильний шторм, в Керченській протоці скупчилося безліч судів, судноплавство в протоці було заборонено. 28-го море в Керчі заспокоїлося, і суховантаж явно сподівався надолужити згаяне час. Але море в районі Феодосії ще не заспокоїлося.

На карті явно видно, що суховантаж намагався сховатися біля Судака, за мисом Алчак, однак потім - як би передумав - рвонув прямим курсом на Ереглі ...

Швидше за все, капітан суховантажу VERA отримав штормове попередження і вирішив спробувати встигнути сховатися в Ереглі. Доба суховантаж простояв в Ереглі, а потім сталося нещастя.

Зауважимо, що тут необхідно враховувати ще ось яку інформацію: маріупольський seafarersjournal.com повідомив - вже до вечора 01.02.2012 - що на судні, за словами родичів маріупольських членів екіпажу, працював тільки один двигун:

«... Зв'язавшись з сім'ями потерпілих, які перебували на злощасному судні VERA, ми отримали досить важливу інформацію щодо технічного стану судна. Як повідомили нам родичі, старший механік і другий механік сіли на судно 3 січня в порту Маріуполя, де судно знаходилося на вивантаженні.

У перші ж дні перебування на судні працівники машинного відділення помітили неполадки в роботі двигунів. Про це негайно поінформували судновласника. Моряки повідомили, що судно необхідно завести в порт для термінового ремонту, так як судно не придатне для подальшого безпечного плавання в подібному стані. Цим портом мав стати порт Ростов, проте цього не сталося.

Як кажуть родичі, моряки повідомили, що судновласник раптово змінив своє рішення, наказав вантажити судно для подальшого проходження до Туреччини, після чого приступити до ремонту судна. Найстрашніше те, що моряки відправилися ... на несправному судні тільки з одним робочим двигуном (про що судновласник знав)! ... »

Фото з карти з місцем загибелі суховантажу з турецького порталу gemitrafik.com , Обпублікованние відразу декількома турецькими ЗМІ, дають нам можливість більш точно показати читачам місце загибелі судна - біля узбережжя міста Ереглі.

Але спочатку давайте все ж уявімо собі місто, у якого загинув суховантаж, в найзагальніших рисах:

Ереглі (Eregli), місто на півночі Туреччини, в мулі Зонгулдак. Порт на Чорному морі. Населення 87,8 тис. Осіб (2004). Центр кам'яновугільного басейну. Один з головних в країні центрів видобутку кам'яного вугілля і марганцевої руди. Металургійний завод...

Ось так виглядає місце загибелі суховантажу VERA на gemitrafik.com:

com:

з сайту www.halkinhabercisi.com

Оскільки в інформаційних повідомлення говорилося, що це сталося на відстані однієї милі від берега, можна досить легко показати це місце на більш масштабної карті.

Інфографіка BSNews на основі Google Earth

А ось як виглядають ці місця на фото. Праворуч - один з найбільших в Туреччині металургійних комбінатів «Ердемір» і його порт. Його легко можна визначити на наведеному вище космічному знімку.

Морський порт Ереглі невеликий і розташований трохи південніше - по інший бік річки. Центр кам'яновугільного басейну. Один з головних в країні центрів видобутку кам'яного вугілля і марганцевої руди.

Вид на місто Ереглі. Автор Mehmet Avni Aksu. З сайту panoramio.com

Коли автору довелося подивитися історичну довідку по місту - тут вже почалася містика ... Чорноморський Ереглі - це давньогрецька Гераклея Понтійська, вихідці з якої заснували Херсонес.

Гераклея Понтійська - грецька колонія на південному узбережжі Чорного моря, біля гирла річки Кілічсу (в давнину - Лик або Ахеронт). На території стародавньої Гераклеї зараз розташований турецьке місто Ереглі (тур. Karadeniz Eregli) і однойменний район в провінції Зонгулдак, Туреччина.

Річка (її добре видно на знімку) називалася так само, як річка в царстві мертвих - Ахеронт. Тут, за віруваннями стародавніх, знаходився один з спусків в пекло, природно, що тут було і пророче, де викликали і запитували душі померлих.

Тут, за віруваннями стародавніх, знаходився один з спусків в пекло, природно, що тут було і пророче, де викликали і запитували душі померлих

Вид на місто Ереглі, порт металургійного комбінату Ердемір і річку (крупніше). Автор Mehmet Avni Aksu. З сайту panoramio.com

Саме навпроти гирла древньої річки Ахеронт - у одного з входів в пекло - і загинув суховантаж VERA з 8 моряками ..

А ось так виглядає Ереглі з моря при гарній погоді ...

А ось так виглядає Ереглі з моря при гарній погоді

Автор Deniz Börülcesi. З сайту panoramio.com

А на цьому знімку ми можемо побачити практично точне місце загибелі суховантажу VERA.

Біля самого гирла річки, навпроти якого приблизно в 1,8 км затонув суховантаж, розташований судоразделочний завод MED YILMAZ GEMİ SAN. З точки зйомки добре видно, що навпроти нього - якірна стоянка ... На рейді видно відразу кілька кораблів ...

На рейді видно відразу кілька кораблів

Автор Medyilmaz. З сайту panoramio.com

Якщо збільшити фрагмент з кораблями на рейді, то можна побачити там точно такий же «Волго-балто» як затонулий суховантаж VERA

Фрагмент. Суду на зовнішньому рейді Ереглі. Автор Medyilmaz. З сайту panoramio.com

Ми не будемо детально переказувати хронологію рятувально-пошукової операції (хоча могли б це зробити). Відзначимо, що вона триває досі. І в ній беруть участь кілька кораблів - рятувальних, берегової охорони, військово-морського флоту Туреччини, вертоліт, військові водолази.

Те, що 3 члени екіпажу, що знаходилися нагорі і встигли одягнути рятувальні жилети, були врятовані практично відразу після аварії суховантажу - причому в темний час доби - пояснюється, звичайно, близькістю берега. І не просто близькістю берега, а наявністю в Ереглі відразу 2-х портів з відповідними рятувальними засобами ... У порятунку брали участь катери берегової охорони і рятувальної служби металургійного комбінату ERDEMIR.

Увечері 31 січня біля морського порту Ереглі: швидка допомога, пожежники, журналісти. Фото з сайту nevsehirmedya.com

1 лютого, починаючи з ранку, через сніг знизилася видимість, сильно штормило. У цей день продовжували працювати місцеві пожежники і рятувальники, обстежуючи берег і пляжі.

У цей день продовжували працювати місцеві пожежники і рятувальники, обстежуючи берег і пляжі

З цього фото агентства CIHAN з сйта sondakika.com можна уявити собі характер погоди. Зліва - дими і корпусу металургійного комбінату

Зліва - дими і корпусу металургійного комбінату

Фото з сайту sondakika.com

com

Пошуки з вертольота, фото з сайту ereglideyasam.com

com

Вертолітний майданчик на березі. Фото з сайту ereglihakimiyet.com

com

Вертоліт в повітрі. Фото з сайту www. sonhaberimiz.com

2 лютого на місці катастрофи VERA почали працювати водолази. Їх завдання обстежити корабель, морське дно і знайти тіла загиблих. Крім того, на судні перебувало близько 50 тонн палива. Водолазам належить з'ясувати стан паливних танків і наявність загрози для навколишнього середовища

На цьому відео турецьке пошуково-рятувальне судно ВМФ TCG ISIN (A-589) спускає на воду швидкісний човен з водолазами.

Про це військовому кораблі варто розповісти окремо, що ми і зробимо дещо пізніше ...

Пошук веде корабель Берегової охорони Туреччини. Фото з сайту trthaber.com

2 лютого 2012 року Помаранчевий буй, встановлений водолазами TCG ISIN (A-589) - можливе місцезнаходження затонулого корабля. Фото з сайту aktueldeniz.com

На фото: спуск човна з TCG ISIN (A-589), з сайту kdzereglihaber.com

На фото: човен з водолазами з TCG ISIN (A-589), з сайту kdzereglihaber.com

3 лютого до пошукової операції підключився тральщик ВМФ Туреччини M266 Amasra, обладнаний глибоководними підводними камерами. Фото з сайту kdzereglihaber.com

Рятувальні служби, користуючись внаслідок поліпшення погодою, прочісують берег в пошуках зниклих безвісти моряків або викинутих на берег предметів, які можуть пролити світло на причини аварії, фото з сайту kdzereglihaber.com

До пошуків підключається морська поліція Ереглі, фото з сайту kdzereglihaber.com

Турецькі водолази в суботу 4 лютого виявили тіла двох загиблих моряків всередині суднових приміщень затонуло 31 січня суховантажу VERA.

Як повідомляють газети Ashaber и Sondakika , Тіла піднято на поверхню і доставлені в морг державної лікарні міста Ереглі, провінція Зонгулдак ...

4 лютого, Ереглі, Чорне море. Водолази рятувально-пошукового судна ВМФ Туреччини TCG ISIN (A-589) доставили на берег тіло загиблого моряка суховантажу VERA. C сайту aktueldeniz.com

Як повідомлялося, з 8 моряків, які вважалися до цього зниклими без вести, 7 громадян України і 1 - Грузії. Таким чином, турецьким рятувальникам залишилося знайти 6 членів екіпажу. Пошуки будуть продовжені 5 лютого.

Узагальнюючи розрізнену інформацію, можна сказати наступне.

Суховантаж VERA ввечері 31 січня 2012 у темряві і в умовах шторму несподівано почав різко кренитися на ніс і протягом 2-3 хвилин затонув.

Суховантаж VERA ввечері 31 січня 2012 у темряві і в умовах шторму несподівано почав різко кренитися на ніс і протягом 2-3 хвилин затонув

Це не VERA ... Це однотипний з нею BERYL тоне 25.11.2009 в Азовському морі, недалеко від Приморсько-Ахтарска після зіткнення з теплоходом "SANTA VICTORIA". Фото надав Роман Югатов

Причини цього теоретично можуть бути наступними: 1) тріщина в корпусі або розлом корпусу внаслідок штормової навантаження; 2) зміщення вантажу (?) ...

Врятуватися вдалося лише тим 3-м членам екіпажу, які перебували нагорі. Решта екіпажу був у внутрішніх приміщеннях судна і, найімовірніше, як це не сумно, загинув ...

При цьому факт нахождженія членів екіпажу у внутрішніх приміщення свідчить про те, що більшість екіпажу відпочивало, це начебто підтверджують врятувалися. Тобто екіпаж не бачив будь-яких серйозних провісників катастрофи.

Пошуково-рятувальна операція турецькими службами велася наполегливо і масовано. Стимулом до її подальшого продовження є наявність на борту суховантажу понад 40 тонн палива.

У той же час, у членів екіпажу мабуть були утеплені гідрокостюми. Саме це дозволило жінці-коку протриматися більше години в холодному морі. І саме на це розраховували турецькі рятувальники, продовжуючи пошуки вночі з 31 січня на 1 лютого, оскільки в такому костюмі людина може протриматися в море до 3-4 годин.

Раніше - до 1990-х - суду такого типу використовувалися дуже акуратно: в основному на річках, і дуже обережно - в морських затоках, біля берега. Починаючи з 1990-х десятки і навіть сотні судів цього і подібних типів нерозважливо і відчайдушно відправляються все далі в море. Були навіть випадки, коли їх переганяли з Балтики на Чорне море - навколо Європи ...

У міру того, як ці трудяги старіють, все більша їх кількість переходить під екзотичні прапори. І чим більше такої «екзотики», тим з року в рік більше ризику для тисяч моряків ...

TCG ISIN (A-589), з сайту kdzereglihaber.com

Пошуково-рятувальне судно ВМФ Туреччини TCG ISIN (A-589) - історичний корабель, колишній американський USS Safeguard (ARS-25) , 1943 року побудови, який брав участь у 2-й світовій війні на Тихому океані, в забезпеченні атомних випробувань США на атолах Тихого океану, в операціях в Кореї, війні у В'єтнамі.

Продан Туреччини в 1987 році. Розміри (довжина-ширина-осаду) (65,1 х 12,5 х 4) м. Водотоннажність судна при повному навантаженні виконання: 1970 тонн. Швидкість: 14,8 вузлів. Екіпаж: 10 офіцерів, 83 матроса і фахівця.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация