Бу Андерссон і «АвтоВАЗ»: історія успіху

Журналіст і експерт по індустріальним комунікацій Олексій Агуреев розповідає про те, чому в останні роки бренд Lada завойовує прихильників, і при чому тут харизматичний екс-керівник «АвтоВАЗу» Журналіст і експерт по індустріальним комунікацій Олексій Агуреев розповідає про те, чому в останні роки бренд Lada завойовує прихильників, і при чому тут харизматичний екс-керівник «АвтоВАЗу»   Фото: Андрій Горбів / ТАСС   Як людина, яка виросла в СРСР, і як радник колишнього президента «АвтоВАЗу» не можу не радіти сьогоднішнім успіхам компанії

Фото: Андрій Горбів / ТАСС

Як людина, яка виросла в СРСР, і як радник колишнього президента «АвтоВАЗу» не можу не радіти сьогоднішнім успіхам компанії. Нові моделі, модифікації, які не поступаються за якістю і характеристиками зарубіжним аналогам, продажі ростуть. Але при цьому розумію, як часом нелегко доводиться нинішньому керівництву: воно по-справжньому викладається, реально вболіває за доручену йому справу. Незважаючи на це, журналісти і аналітики і в приватних бесідах, і в офіційних коментарях люблять пом'янути, що нинішні успіхи - це багато в чому відкладений ефект від реформ, проведених шведом Бу Андерссоном. Так воно і є.

У березні 2016 го, коли було офіційно оголошено про відхід Андерссона, а сталося це незабаром після запуску у виробництво Vesta і X-Ray і старту продажів Vesta, я не міг позбутися відчуття, що все, що відбувається навколо шведа в Росії не може не мати якоїсь історичної аналогії. І раптом зрозумів - так це ж повторення історії Барклая де Толлі, але тільки з поправкою на сучасність.

Судіть самі: Барклай спочатку розробив тактику «скіфської війни» і заманювання Наполеона вглиб Росії, що, врешті-решт, і призвело до вигнання французів з країни. Але Барклай не отримав підтримки, був замінений на Кутузова, який хоч і був змушений обставинами дати бій при Бородіно, але, в общем-то, продовжив робити те ж саме, що робив до нього де Толлі. (Кутузов - великий полководець, і це не обговорюється, але стратегію щось розробив і почав втілювати в життя саме Барклай).

Андерссон за два з невеликим роки вирішив величезне число проблем, з якими стикався «АвтоВАЗ»: постачальники, модельний ряд, якість, трудова дисципліна, ставлення до роботи і, що дуже важливо, багатьох, дуже багатьох громадян Росії зміг переконати в тому, що Lada - знову машина. Він вирішив або почав вирішувати весь цей комплекс проблем, а до нього про них все знали, але ігнорували.

Чому ж виникла в моєму уявленні така паралель між Андерссоном і Барклаєм? Та тому що обидва - іноземці (в питанні про національності Барклая історики розходяться в думці, але те, що його предки «з варягів», не заперечує начебто ніхто), тому що обом довелося відступати (перед військами і генієм Наполеона тоді і перед політичними і економічними кризами - в наші дні) і тому, що кожен з них залишався вірним своїй справі до останнього дня на посаді.

І це не пусті слова. Я півтора року пропрацював на «АвтоВАЗі», і все, про що пишу, бачив своїми очима. Мій висновок: Андерссон - це найкраще, що трапилося на заводі в пострадянський час.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Чому ж виникла в моєму уявленні така паралель між Андерссоном і Барклаєм?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация