«Будь-яка заява - шоу»: Україна зажадала від Росії скасувати призов кримчан в армію

  1. «Криза влади»
  2. Українська резолюція з прав людини в Криму
  3. «Спроба Києва повернути Крим»

МЗС України зажадав від Росії скасувати призов жителів Криму на військову службу. На думку українського зовнішньополітичного відомства, кримчани служать в російських військах «з примусу». У Держдумі вже відповіли на це заяву, пояснивши, що молоді люди самі приходять до військкомату, а українська влада подібними випадами відволікають міжнародну громадськість від внутрішніх проблем країни. Про спроби Києва звинуватити Москву в «порушенні прав кримчан» - в матеріалі RT.

Київ висловив протест у зв'язку з призовом на військову службу кримчан і зажадав скасувати це рішення. Про це йдеться в заяві українського МЗС.

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з закликом Російською Федерацією на військову службу громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим і в місті Севастополь», - заявили в міністерстві.

Як повідомляє дипвідомством, посилаючись на дані Міністерства оборони Росії, вже більше 800 жителів півострова відправлені до місць проходження військової служби.

У МЗС України нагадали, що в проекті резолюції, який був прийнятий 14 листопада в ООН, «міститься відповідний заклик до Російської Федерації:« Припинити практику примусу жителів Криму до служби в збройних або допоміжних силах Російської Федерації ».

Київ також зажадав від Москви скасувати рішення про призов в армію кримчан.

«МЗС України вимагає від Російської Федерації скасувати незаконне рішення про призов на військову службу на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та Севастополь (Україна)», - зазначається в заяві зовнішньополітичного відомства.

«Криза влади»

Ніякого примусу жителів Криму до військової служби в Росії немає і бути не може, кримчани самі шикуються в черги, щоб служити в російській армії. Про це заявив заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Віктор Водолацкий. А заяви Києва, за його словами, в черговий раз доводять, що на Україні зараз криза влади.

«Завжди кажу, враховуючи, що я сьогодні в ГД відповідальний за взаємодію зі співвітчизниками, які живуть по всьому світу: всі міжнародні інститути приїжджають до Криму, зустрічаються з молодими людьми, які в черзі стоять в військкомат для того, щоб служити в російській армії. І ніякого утиску немає і просто за визначенням не може бути. Тому черговий вигук пов'язаний з одним: на Україні сьогодні криза влади, на Україні сьогодні величезні борги по енергоносіях. Для того щоб відвернути світову спільноту від внутрішніх проблем, на Росію перекладається чергова така проблема », - сказав він в розмові з RT.

Водолацкий зазначив, що в багатьох західних країнах висловлювання української влади викликають негативну оцінку. За словами депутата, на днях він провів Велике коло Союзу козаків-воїнів Росії і зарубіжжя, де були представники 28 країн, в тому числі Польщі, Німеччини, США і Канади. Зокрема, на з'їзді обговорювалося питання реакції громадськості на те, що відбувається на Україні.

«І майже 90%, навіть представники Прибалтики, заявили про те, що всі заяви української влади викликають вже просто негативну реакцію. Тому що жодне з виступів Порошенко і міністра закордонних справ на міжнародних майданчиках нічим не підтверджується, нічим не обґрунтовується. Тому кожна заява вже у вигляді шоу », - констатував депутат.

Українська резолюція з прав людини в Криму

Нагадаємо, Україна не перший раз вимагає скасувати військовий обов'язок для жителів Криму.

Також по темі

МЗС України зажадав від Росії скасувати призов жителів Криму на військову службу «Театр абсурду»: як Росія відреагувала на ухвалення в ООН резолюції України з прав людини в Криму

Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив проект резолюції України про ситуацію в області прав людини в Криму. Серед вимог Києва до ...

Так, відповідне вимога міститься в оновленому проекті резолюції України, який було прийнято 15 листопада третім комітетом Генасамблеї ООН.

Документ «засуджує порушення, обмеження прав людини і дискримінаційні заходи стосовно мешканців тимчасово окупованого Криму».

У новій версії проекту резолюції Київ також просить Москву «поважати закони, що діють на Україні, і скасувати закони, введені в Криму з березня 2014 року» та «дозволяють здійснювати примусове виселення і конфіскацію приватної власності в Криму в порушення застосовних норм міжнародного права».

Крім того, Україна вимагає скасування рішення про визнання «Меджлісу кримсько-татарського народу» * екстремістською організацією і забезпечення навчання українською і кримськотатарською мовами.

«Спроба Києва повернути Крим»

У Совфед вважають, що внесення в ООН проекту резолюції по Криму є спробою Києва повернути півострів.

«Все резолюції по Криму, що вносяться України в різні міжнародні організації, в тому числі Генеральну асамблею ООН, спрямовані виключно на повернення території Кримського півострова, задоволення геополітичних амбіцій США по розміщенню баз НАТО в Криму і створення вогнища напруги для Росії», - сказала сенатор від Криму, член комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Ольга Ковітіді.

При цьому Україна, нагадала сенатор, так і не виконала вимог 13-го доповіді ООН від березня 2016 року про порушення прав людини, допущені під час блокади Криму. У документі містяться вимоги до Києва про проведення офіційного розслідування. Таким чином, світова громадськість не отримала правової міжнародної оцінки диверсійних актів, що проводяться українською владою, а також терористичними організаціями «Правий сектор» ** і «Меджліс», в 2015 році скоїли в Херсонській області підрив ліній електропередачі, в результаті якого два мільйони жителів Криму , в тому числі і кримські татари, і українці, залишилися без світла і тепла.

«Все це свідчить про те, що люди, які живуть в Криму, українську владу і їх господарів не цікавлять», - констатувала Ковітіді.

Крим став російським регіоном після проведеного в березні 2014 року референдуму, на якому більшість жителів півострова висловилися за возз'єднання з Росією. Україна думка кримчан не враховує і як і раніше вважає півострів своєю територією.

* «Меджліс кримсько-татарського народу» - громадське об'єднання, визнане екстремістським і заборонений на території Росії (рішення Верховного суду Республіки Крим від 26.04.2016 та апеляційне визначення Судової колегії в адміністративних справах Верховного суду РФ від 29.09.2016).

** «Правий сектор» - українське об'єднання радикальних націоналістичних організацій, визнане екстремістським і заборонений на території Росії (рішення Верховного суду РФ від 17.11.2014).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация