Будь-яка влада від Бога? Для чого і як церковні чиновники спотворюють зміст Святого Письма?

Частенько, на своє вираження невдоволення «російській» владою, від вищих церковних чиновників можна почути: «Сказано ж -« всяка влада від Бога

Частенько, на своє вираження невдоволення «російській» владою, від вищих церковних чиновників можна почути: «Сказано ж -« всяка влада від Бога ... »

Що ж насправді сказано в Євангелії? Для початку, відкладемо російський текст в сторонку, і звернемося до того тексту, за яким проводяться богослужіння - церковнослов'янської. І тут же, з подивом і полегшенням виявимо, що сказано-то зовсім інше! «Немає бо влада, аще не від Бога», що дослівно означає: «Не є влада, якщо не від Бога». Для вірності, заглянемо і в першоджерело - давньогрецький текст. І там побачимо абсолютно те ж саме: «Чи не є влада, якщо не від Бога».

Але звідки ж тоді взялося це, так полюбилися сучасним церковним властям, лукаве «Будь-яка влада від Бога»? Виявляється, з так званого «синодального перекладу», зробленого таким собі «Російським Біблійним Товариством» (РБО). А «синодальним» цей переклад став лише тому, що Св. Синод дав РБО благословення на роботи по переводу. Але при цьому - ніколи результат цього перекладу не стверджував і не благословляв!

Склад РБО туманний. Організоване в 1813 році «Російське Біблійне Товариство» було закрито в 1826 році, після того, як їм були випущені переклади Нового Завіту, Псалтиря і П'ятикнижжя. І лише в 1859 році Св. Синод дав добро на підготовку російського перекладу Біблії Санкт-Петербурзької, Московської, Казанської та Київській духовним академіям, які в своїй роботі скористалися ... вже наявним текстом РБО!

Того Св. Синоду давно вже немає, а ось «Російське Біблійне Товариство» - жівёхонько. С не менш туманними особистостями в правлінні. Роботи веде, якісь конференції проводить, зв'язку з іншими, заморськими «Біблійним Товариством» підтримує. Навіть новий переклад Нового Завіту вже зробило. У відповідності з поточними вимогами політкоректності.

Сучасний переклад Святого Письма з церковно-слов'янської мови пропонує нам таку редакцію: «Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади не від Бога: і влади існуючі встановлені від Бога» (Рим. 13,1).

У «Повному Церковно-Слов'янському словнику» прот. Г. Дьяченко (М .: «Отчий Дім», 2000 р, стр.359) слово «НЕСТ» перекладається двояко: як «НІ» і як «НЕ Є». Але сенс фрази «несть бо ВЛАДА, аще не ВІД БОГА» в російській перекладі змінюється на діаметрально протилежний залежно від того, який переклад слова «НЕСТ» застосовується: а) «бо НІ влади не від Бога ...» - сучасний переклад; б) «бо НЕ Є влада, якщо не від Бога ...» - інший варіант перекладу, і абсолютно інший зміст!

При цьому цікаво, що застосування першого варіанту порушує граматичний і логічний лад апостольських повчань. Справді, якщо «всяка влада від Бога», то яку інформацію може додати частину фрази «існуючі ж влади Божий встановлено»? При цьому змінюється відмінок слова «влада» - з знахідного на родовий, а слово «аще» взагалі зникає, як непотрібне.

У другому варіанті кожне слово на своєму місці (!), А в смисловому контексті словосполучення «існуючі ж влади ...» дає перехід від загального визначення поняття «влада» в сенсі законності перед Богом, до приватного, т. Е. Мова йде про законність перед Богом сучасної апостолу Павлу римської влади. Відповідно до таким варіантом перекладу, земні влади можуть бути від Бога і потуранням Божим, т. Е. Законними перед Богом і ... богоборческими!

Святе Письмо дає нам кілька ознак влади "від Бога». Це: а) Пряме свідоцтво одкровенням через пророка (1 Цар. 10,1; 1 Цар. 16,13); б) самодержавна (1 Цар. 8, 10-17); в) Родова спадкоємність (Лк. 1,32); г) Духовно-моральне стан суспільства. Якщо при новій владі духовно-моральний рівень суспільства підноситься, то влада - від Бога. Якщо ж відбувається духовно-моральне зубожіння - то це потурання Боже: «І не послушаша людие Мої голосу Мого, і Ізраїль не Він зглянувся на Мі. І відпусти я по починанням сердець їх, підуть в починаннях своїх »(Пс. 80, 12-13).

Інший автор також зауважує, що, всупереч широко поширеній сьогодні думці, утвердившемуся в результаті дуже «дивних» пізніших перекладів Святого Письма (в тому числі і вищезгаданого - «синодального»), далеко не всяка влада - від Бога! Він також звертає увагу на слов'янський переклад, як найбільш близький до грецького оригіналу, - саме він доносить до нас істинний сенс слів св. Апостола Павла: «Немає бо влада, аще не від Бога» (Рим. 13, 1). Слов'янське слово «аще» означає аж ніяк не «яка», а «якщо». Для знавців пропонуємо порівняти грецьким оригіналом: «ου γαρ εστιν εξουσια ει μη απο θεου». Крім того, і в латинському перекладі Біблії (т. Зв. «Вульгате»), і в староанглийском перекладі Біблії Короля Якова відповідне словосполучення теж означає «якщо не», а зовсім не «яка».

Святий Павло говорить не про «будь-якої влади», а про «владу імущих» - мають вищу владу від Бога. Влада ж таки не владоможців - владу, не грунтується на Богоучрежденном порядку, може бути зовсім і не владою, а її хибним подобою, антівластью, найвищим проявом якої стане тимчасове торжество антихриста, якому християнам аж ніяк не повинно слухатися! Про це, до речі, говорить і афонський старець Рафаїл (Берестов), який в одному з відеоінтерв'ю не без сарказму запитує, що, мовляв, якщо «всяка влада від Бога», то коли настане на землі владу антихриста, то їй ... теж треба буде підкорятися або все-таки варто відкинути її?

Богодухновения думка Апостола Павла розвиває блаженний Августин (IV-V століття): «За відсутності справедливості що таке держава, як не просте розбійницька зграя, також як і розбійницька зграя що таке, як не держава? І вони (розбійники) представляють собою суспільство людей, управляються начальства, пов'язані обопільним угодою, ділять здобич за встановленим законом. Коли подібна зграя втрачених людей досягає таких розмірів, що захоплює міста і країни і підпорядковує своїй владі народ, тоді відкрито отримує назву держави ».

В одній із розмов на цю тему з іншим старцем паломник запитав: «Отець Антоній, а як же підпорядкування влади, оголошене Апостолом?».

«А що я кажу, незгодні з первоверховних ?! - старець здивовано відкрив очі. - Чи не Павло чи ніс слово Євангельське всупереч всім заборонам влади? За що був страчений апостол Петро, ​​за що піддавався вигнання Апостол Іоанн Богослов? Так що тобі говорити, не гірше мого знаєш і вигнання святителя Іоанна Златоустого, і терни життя святителя Василя Великого. А скільки зазнав святитель Григорій Палама? Так якщо говорити, то і найбільший праведник, святитель Гермоген не повинен був просвіщати, наставляти і благословляти народ на боротьбу з польськими та іже з ними загарбниками ?! Теж влада була, і теж допущена Богом, але по гріха людським, за гріхами ... Розрізняти все це треба, Іуда Маккавей проти влади повстав за чистоту сповідування віри, але перебуває нині з праведниками. А Юда Іскаріотський виконав веління влади - Христа їм продав, однак і земля відмовилася тіло зрадника прийняти. Два людина з одним ім'ям. Здається, все за те, щоб Маккавей був ізгоєм, аж ні! Справа Божа з розумінням має відбуватися. Одне - коли ти владі перечити по своїй гордині, через власного марнославства, а інше - по ревнощів до віри Божої. Ворогувати не можна, але і то завжди - хай ворог Бога твого - буде твоїм ворогом! Це до будь-якої влади належить ».

З якою метою вороги Православ'я спотворили Святе Письмо? Це стане зрозумілим, якщо з міркуванням розглянути наступні питання:

а) яким чином і для яких цілей богоборческая антихристиянська влада так «благоволить» до сучасних церковним чиновникам;

б) з ким спілкуються, кому насправді (не на словах, а згідно із плодом) служать сучасні церковні чиновники; кого нагороджують і від кого за свою лояльність приймають нагороди. Особливо, якщо врахувати, що нинішня «влада» вже відкрито задекларувала про те, що до 2025 року ... У ГОЛОВУ КОЖНОГО ЖИТЕЛЯ РОСІЇ БУДЕ вживлені ЧІП !;

в) чи не спрямоване дане спотворення Святого Письма в першу чергу на те, щоб заманити християн в будівництво царство антихриста шляхом добровільного прийняття і вступ в електронний концтабір, сліпо визнаючи нинішню богоборческую і відверто антихристиянську влада - владою від Бога!

* * *

За словами архієпископа Серафима (Соболєва), ті православні люди, які виконані антимонархічного настроєм, повинні негайно покаятися в цьому, бо антімонархізм є не що інше, як внутрішньо переносна бунтарство проти помазаника Божого, гріх спротиву, іншими словами, приховане біснування. Ця думка, що виникає з праць архієп. Серафима, грунтується на так званих Патріарших свитках, надісланих на Помісний Московський Собор 1666 року. У другому розділі Патріарших сувоїв повідомляється: «Ми вважаємо, що як заперечує віру в Бога виганяється із зібрання православних, так порушує ВІРНІСТЬ ЦАРСЬКОЇ ВЛАДИ І настрій ДО НЕЇ зрадницьких НЕ ГІДНИЙ НАЗИВАТИСЯ християнина, бо носить корону влада і діадему є також Христос або Божий помазаник ... »

Всі, хто цікавиться темою легітимності і незаконність різних видів влади, абсолютно вичерпну інформацію отримають, прочитавши праці цього чудового російського архієрея - недавно прославленого у святих архієпископа Серафима (Соболєва): «Російська ідеологія» і «Про дійсне монархічному світогляді».

За матеріалами сайту і форуму http://azbyka.ru

підготував Олексій Анатолійович Чеверда

Але звідки ж тоді взялося це, так полюбилися сучасним церковним властям, лукаве «Будь-яка влада від Бога»?
Еж треба буде підкорятися або все-таки варто відкинути її?
В одній із розмов на цю тему з іншим старцем паломник запитав: «Отець Антоній, а як же підпорядкування влади, оголошене Апостолом?
«А що я кажу, незгодні з первоверховних ?
Чи не Павло чи ніс слово Євангельське всупереч всім заборонам влади?
За що був страчений апостол Петро, ​​за що піддавався вигнання Апостол Іоанн Богослов?
А скільки зазнав святитель Григорій Палама?
Так якщо говорити, то і найбільший праведник, святитель Гермоген не повинен був просвіщати, наставляти і благословляти народ на боротьбу з польськими та іже з ними загарбниками ?
З якою метою вороги Православ'я спотворили Святе Письмо?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация