Будапешт жорстко зажадав автономії для угорців в Україні

Етнічним угорцям, які проживають на території українського Закарпаття, треба видати громадянство Угорщини, вважає віце-прем'єр країни Жолт Шем'єн. Крім того, вони мають право на національну автономію. Етнічним угорцям, які проживають на території українського Закарпаття, треба видати громадянство Угорщини, вважає віце-прем'єр країни Жолт Шем'єн

Фото: semjenzsolt.hu

Як пише "Українська правда", в угорському суспільстві, за його словами, існує загальна думка про те, що закордонні угорці повинні мати громадянство країни, право голосу і автономію на території інших держав.

Питання про надання угорцям громадянства віце-прем'єр називав "екзистенційним".

Шем'єн також зазначив, що Угорщина надає співвітчизникам в Закарпатті матеріальну і медичну допомогу: платить надбавки лікарям та вчителям, організує безкоштовне харчування для дітей молодшого віку, поставляє вакцини.

Він ще раз підтвердив, що Будапешт має намір блокувати євроінтеграційні зусилля України до тих пір, поки закон про освіту не буде відкликаний. У березні Шем'єн вже закликав до створення автономії угорців на Україні. На цю заяву віце-прем'єра тоді український президент Петро Порошенко скаржився своєму угорському колезі Віктору Орбану.

Нагадаємо, закони України не допускають подвійного громадянства. Ухвалення підданства іншої держави є підставою для виходу з українського. Таким чином, реалізація призову Шемьена вимагає або позбавлення жителів Закарпаття громадянства України, яких змін закону цієї країни.

Заява віце-прем'єра Угорщини Жолта шиємо обурило прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Виступаючи на "Годині запитань до уряду", Гройсман заявив, що Україна - "толерантне демократична держава, повністю підтримує і забезпечує права національних меншин.

"Але потрібно пам'ятати, що це Україна, наша рідна мова - українська, і він вимагає поваги всіх громадян України. Ми нікому не дозволимо, як велика європейська 45-мільйонна країна, розмовляти з нами в тоні шантажу", - сказав він.

Нагадаємо, зміни в проект декларації саміту "Східного партнерства", який 24 листопада пройде в Будапешті, пропонує внести Угорщина. Причина подібної ініціативи - новий український закон про освіту. Будапешт наполягає, щоб в декларації містилася формулювання про те, що країни-партнери "будуть поважати ті права, які вже мають особи, які належать до національних меншин".

5 вересня Україна внесла зміни в закон "Про освіту" , Згідно з яким вести уроки у дітей інших національностей на рідній мові дозволяється тільки до п'ятого класу. З середньої школи навчання частково буде проходити на українській мове. А в старшій школі все дисципліни будуть українською мовою.

Влада має намір з 2020 року ліквідувати молодші класи для нацменшин і освіту на Україні стане повністю україномовним. 25 вересня президент України поставив свій підпис під цим законом , А 28 вересня закон вступив в силу.

Уряди деяких країн, в тому числі Угорщини та Румунії, заявили, що цей закон порушує права нацменшин в Україні.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация