Будинок Бикова визнали об'єктом культурної спадщини

  1. У зоні ризику: Будинок купця Бикова
  2. Микола Переслєгін, радник глави Москомнаследия: «Новизна цієї ситуації в тому, що нарешті-то немає...
  3. Підсумки опитування: Що думають москвичі про архітектурний образ столиці?

Москомнаследіе визнав будинок купця Бикова, побудований на початку XX століття за проектом знаменитого архітектора Льва Кекушева, об'єктом культурної спадщини, про це повідомляє сьогодні «РІА» з посиланням на прес-службу відомства.

В середині грудня будинок пережив вже друга пожежа. Постраждали інтер'єри, старовинні віконні рами і дах. Вогонь загасили, а отримані руйнування будівельники прикрили сіткою. В результаті обвалилася унікальна ліпнина. Перед Новим роком будівля кілька разів намагалися незаконно знести - врятували його співробітники Москомнаследия і члени руху «Архнадзор».

Москомнаследіе визнав будинок купця Бикова, побудований на початку XX століття за проектом знаменитого архітектора Льва Кекушева, об'єктом культурної спадщини, про це повідомляє сьогодні «РІА» з посиланням на прес-службу відомства У зоні ризику: Будинок купця Бикова

30 грудня глава Москомнаследия Олександр КИБОВСКИЙ підписав «Розпорядження про згоду з актом державної історико-культурної експертизи», за яким будівля рекомендовано до включення до реєстру пам'яток історії та культури. Також була проведена незалежна експертиза, очолив яку директор музеїв московського Кремля Андрій Баталов, - комісія також визнала будинок одним з найбільш виразних творів московського модерну, який необхідно будь-що-будь зберегти.

Микола Переслєгін, радник глави Москомнаследия: «Новизна цієї ситуації в тому, що нарешті-то немає шляху назад - будівля буде визнано пам'яткою архітектури, перейде з заявленого до чинного. КИБОВСКИЙ підписав відповідне розпорядження, за яким ми погоджуємося з актом експертизи, проведеної Баталовим. Таким чином навіть чисто процедурно будинок вже не може бути знесений. На жаль, будинок пережив ще одну пожежу в середині грудня. Я сам ночами разом з "Архнадзор" зупиняв там зноси перед Новим роком, але, як не дивно, будинок не в найгіршому стані. Усередині досить висока ступінь збереження, навіть в інтер'єрах. Як тільки будівля буде внесено до реєстру, ми повідомимо власника, а це Російська академія наук, що він повинен укласти з нами охоронні зобов'язання. Після цього ми будемо домагатися реставрації ».

Після цього ми будемо домагатися реставрації »

Будинок на 2-й Брестській був побудований в 1909 році на замовлення купця Бикова. Будівля стало однією з останніх робіт архітектора Льва Кекушева, родоначальника модерну в Москві, який створив проект інфраструктури Ярославської залізниці, розширив сам вокзал і брав участь в будівництві готелю «Метрополь». Незважаючи на розкішну ліпнину, оригінальні інтер'єри, облицювання замовний керамічною плиткою і особливі дуті скла, довгий час будинок взагалі не охоронявся державою.

Власником будівлі був Інститут автоматизації РАН, який в 2005 році уклав інвестиційний контракт з ТОВ «Фінансист» на реконструкцію. Проект передбачав практично повний знос будівлі зі збереженням лише фасадної стіни. Однак будівництво так і не почалося, і в 2008 році, після численних звернень градозащітнікі до мера Лужкова, будівля визнали об'єктом культурної спадщини.

Правда, вже в 2009 році «Фінансист» направило лист на ім'я Володимира Ресина з проханням винести будинок зі списку охороняється архітектури, так як цей статус «істотно ускладнює подальшу реалізацію інвестиційного проекту». А через кілька місяців після листа в будинку сталася сильна пожежа: вигоріла частина четвертого поверху, будівля повністю втратило даху, але більша частина декоративного оформлення інтер'єрів вціліла. Потім будинок Бикова і зовсім позбавили статусу охоронного об'єкта. Будівля пустувала і руйнувалася донині.

Підсумки опитування: Що думають москвичі про архітектурний образ столиці?
У зоні ризику: Будинок архітектурної школи Казакова в Малому Златоустінском провулку

Після того як будівля буде знову внесено в охоронний реєстр, Москомнаследіе зажадає від власника підписати охоронні зобов'язання і потім почати реставраційні роботи, які будуть відповідати новому статусу будинку.

Підсумки опитування: Що думають москвичі про архітектурний образ столиці?
Підсумки опитування: Що думають москвичі про архітектурний образ столиці?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация