Будинок світових культур в Берліні - центр сучасного неєвропейського мистецтва

  1. Пам'ятки Берліна Рубрика: Берлін Будинок культур світу в Берліні, відомий також як будинок світових...
  2. Потужна і витончена «Посмішка Джиммі Картера»
  3. Тематична спрямованість заходів
  4. Будинок світових культур в наші дні
  5. Схожі публікації:

Пам'ятки Берліна

Рубрика: Берлін

Будинок культур світу в Берліні, відомий також як будинок світових культур (Haus der Kulturen der Welt; HKW) входить в число так званих маяків культури, їх в Німеччині шістнадцять, що фінансуються з федерального бюджету. Така увага до HKW невипадково, адже він - єдиний в країні центр сучасного неєвропейського мистецтва. Не кажучи вже про саму будівлю, теж унікальному в своєму роді, який став втіленням сучасної західної архітектури. За формою його дах дивно нагадує ... раковину, що дало привід дотепним берлінцям прозвати будівля «вагітної устрицею». Чимало мандрівників з усього світу спеціально приїжджає в столицю ФРН, щоб побачити цей центр. І воно коштує того!

Як був заснований Будинок культур світу в Берліні

Тим часом архітектурний задум не передбачав жодних аналогій або алегорій з раковиною. Архітектор з Нью-Йорка Х'ю Стуббінс, який розробив проект, бачив у своєму дітищі образ розправляє крила птаха як символ західної культури і, звичайно ж, свободи. З огляду на, що будівля була побудована на території Західного Берліна в 1957 році, тобто за часів «холодної війни», в такому символізмі безумовно був свій сенс. Тільки знаходився тут не Будинок світових культур, його тоді і в помині не було, а Конгрес-хол. до падіння Берлінської стіни в 1989 році тут проводили наукові конференції.

Згодом будівля перейшла у власність об'єднаної Німеччини як подарунок Фонду Бенджаміна Франкліна (США). З кінця 80-х і по сьогоднішній день колишній Зал конгресів є своєрідним вогнище мультикультуралізму. Але його історія знала не тільки яскраві, але й сумні моменти. 21 травня 1980 року тут сталася трагедія: обвалився дах будівлі. В результаті одна людина загинула, багато людей отримали серйозні травми і поранення. Після відновлення унікальний комплекс відкрили в 1987 році, коли Берлін відзначав свій 750-річний ювілей. Реставратори зберегли унікальний стиль споруди.

Потужна і витончена «Посмішка Джиммі Картера»

Будинок культур світу знаходиться на березі річки Шпрее в районі Тіргартен, що входить в адміністративний район Мітте. Перед входом в будівлю-раковину, в величезному басейні, встановлено унікальну скульптуру роботи відомого британського майстра Генрі Спенсера Мура. Вона називається «Метелик», але це округле статуя з бронзи не дуже схоже на реальну метелика, вона швидше все стадії її розвитку, починаючи від личинки і до виходу з лялечки дорослої особини. Тривимірна фігура перед Haus der Kulturen der Welt обійшлася своїм творцям в 3,5 мільйона марок. Вона важить 9 тонн і з'явилася тут ще в 1987 році. Потужна і витончена «Метелик» відома і під іншою назвою - «Посмішка Джиммі Картера». За час існування «посмішку» 39-го президента Америки грунтовно зруйнували погода і вандали. Нещодавно вона була відреставрована.

Тематична спрямованість заходів

Проведення в Будинку світових культур найрізноманітніших заходів - виставок, фестивалів - стало доброю традицією. Вони незмінно збирають велику глядацьку аудиторію. Причому всі культурні заходи мають власну тематичну спрямованість: образотворче мистецтво, мас-медіа, кіноіндустрія, театральне мистецтво, музика, хореографія, літературна творчість, суспільство, наука. Шість разів, в 2002-2005 і 2008 роках, столичний HKW ставав місцем проведення цікавого щорічного фестивалю мистецтв і цифрової культури «Transmediale Berlin», в рамках якого проводилися великі виставки медіамистецтва.

Фестиваль дозволяє гостям в форматі віртуального туру побачити на власні очі, як під впливом новітніх медіа-розробок трансформуються мистецтво і суспільство. Учасниками «Transmediale» стають відомі вчені і блогери, художники і філософи, що відкривають завісу таємниці над естетичними, технічними та політичними напрямками в розвитку людства в майбутньому. У дні фестивалю тут проходять і концерти експериментальної музики. На них можна побачити, наскільки яскраво поєднуються сучасна електронна музика з візуальним мистецтвом. Тут також проводяться виставки, присвячені країнам третього світу. Але їх тематики не етнографічна, а має сучасну спрямованість.

Будинок світових культур в наші дні

Будинок культур світу в столиці Німеччини - унікальний, цікавий і дивовижний в усіх відношеннях культурно-естетичний центр. При першому ж знайомстві вражає конструкція будівлі: вона одночасно і незвичайна, і монументальна. Позитивні враження множаться, як тільки стаєш учасником або глядачем проведених цим музеєм культурно-мистецьких заходів, покликаних підкреслити мультикультурність сучасного суспільства. Тут люблять відпочивати самі берлінці, приїжджі з інших регіонів країни та туристи з різних куточків світу. Із заходом сонця денна монументальність змінюється контрастує з нею вечірнім пишністю. У нічний час будівля-черепашка (або все ж стає на крило птах?) Починає сяяти різнокольоровими вогнями.

Крім скульптури-метелики (або все ж «усмішки Картера»?) На честь 750-річчя Берліна на території Haus der Kulturen der Welt з'явилося таке ж «мультикультурне» кафе. У ньому можна покуштувати страви не тільки європейської, але і середземноморської, індійської і китайської кухні. Влітку кафе переміщається на терасу, звідки відкривається гарний вид на Шпрее. Берлінці вважають за краще гуляти тут саме в нічні години, коли в будівлі включена ілюмінація і воно - то чи раковина, то чи птах - стає схожим на літаючу тарілку з фантастичного фільму.

Знаходиться Будинок світових культур за адресою: John-Foster-Dulles-Allee 10, 10557 Berlin.

Дістатися не складе труднощів: поруч пролягає маршрут екскурсійного автобуса № 100. Можна доїхати і на електричці (є зупинка).


Схожі публікації:

Клініка «Шаріте» (фр Клініка «Шаріте» (фр. Charité)
«Шаріте» (фр. Charité - «любов до ближнього, милосердя») - найстаріша лікарня в Берліні, з більш ніж 3 000 місць вона є найбільшою університетською клінікою Європи. Приводом для створення Шаріте послужив наказ кабінету прусського короля Фрідріха ...

Відомство федерального канцлера Німеччини (нім Відомство федерального канцлера Німеччини (нім. Bundeskanzleramt)
Відомство федерального канцлера Німеччини - будівля в Берліні і місце знаходження однойменного німецького органу федеральної влади. В рамках переїзду німецького уряду з Бонна до Берліна Відомство освоїло нову будівлю, створене за проектами архит ...

Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім. Denkmal König Friedrich II. Von Preußen)
Монументальна кінна статуя Фрідріха Великого присвячена королю Фрідріху II Прусскому, серед берлінців вона відома під короткою назвою «Старий Фріц». Статуя розташована в історичному центрі Берліна на середній смузі бульвару Унтер-ден-Лінден. Г ...

Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім. Denkmal Albrecht von Graefe)
Пам'ятник німецькому хірургу-офтальмолога і професору офтальмології клініки Шаріте Альбрехта фон Грефе розташований на розі Шуманштрассе і Луізенштрассе і володіє складною конструкцією. Ініціатива створення пам'ятника виходила в 1872 році, через 2 роки ...

Міст Мольтке (нім Міст Мольтке (нім. Moltkebrücke)
Міст Мольтке - автомобільний і пішохідний міст, облицьований червоним піщаником, з несучими сталевими конструкціями на кам'яних опорах, побудований через річку Шпрее в районі Мітте Берліна. Міст, прикрашений скульптурами, був названий на честь Хельмута ...

Поділитися посиланням:

Або все ж стає на крило птах?
Або все ж «усмішки Картера»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация