Будинок, в якому я вчуся

  1. Матеріали по темі

Приватна школа Благовещенська сьогодні відзначає 20-річний ювілей

Приватна школа Благовещенська сьогодні відзначає 20-річний ювілей

Школа замість «Адідаса»

У травні 1992 року, коли вже півроку не існувало Радянського Союзу і нова країна вчилася жити по-новому, коли хтось йшов торгувати на ринок «адідасами», а хтось приватизував фабрики і заводи, в Благовєщенську з'явилася перша і єдина приватна школа . «Підростали мої діти, хотілося, щоб вони вчилися в школі, про яку мріяли ми. У мого чоловіка були можливості проінвестувати цей проект. Школа - це його ідея, хоча він не мав ніякого відношення до педагогіки, а зараз має дуже велике », - каже Світлана Юріївна.

Світлана Городовичі тоді була молодим педагогом і майже не уявляла, як створювати приватну школу. Втім, тодішні мер і начальник відділу освіти теж мали про цю справу слабке уявлення. «Але вони нас підтримали і не заважали ні в чому», - згадує шкільний директор. Ще одна складність, яка і зараз переслідує школу, - відсутність власного будинку. Але завжди, як зізнається Світлана Юріївна, коли хочеться на все махнути рукою, знаходиться хтось, хто «підхоплював під лікоть».

Перший набір дітей налічував 30 першокласників - 15 дівчаток і 15 хлопчиків. Навчання велося роздільно, правда, через відсутність чоловіків в педколективі від ідеї довелося відмовитися.

гуманна педагогіка

Коли школа вже кілька років носила назву «Наш дім», педагоги з подивом дізналися, що великий педагог, лікар і письменник Януш Корчак в окупованій фашистами Польщі брав участь в роботі інтернату для польських дітей. І інтернат носив ту ж назву.

- Педагогіка цієї великої людини зводилася до того, що в кожній дитині він бачив особистість, він поважав дитинство, як він говорив. Він повторював: «Ви говорите, що втомлюєтеся від дітей. Але ви не тому втомлюєтеся, що вам доводиться присідати, щоб бути з ними на одному рівні. Ви втомлюєтеся від того, що вам доводиться тягнутися до рівня дітей ». У цьому весь сенс філософії його педагогіки, - розповідає Світлана Городовичі. - Ми зрозуміли, що якщо ми так співпали за назвою, то ми повинні і працювати в цьому руслі гуманної педагогіки. І у нас з'явилося зелений прапор, як у Януша Корчака. У школі багато років ставлять спектакль про трагічну долю класика педагогіки, який відмовився від порятунку і загиблого зі своїми дітьми в газовій камері.

Мрія про шляхетне людині

В думки про гуманної педагогіки керівництво школи зміцнило ще одне знайомство. У 2003 році на всеросійському конкурсі «Учитель року», який проходив в Москві, Світлана Городовичі познайомилася з живим класиком педагогіки Шалвой Амонашвілі. Зав'язалася багаторічна дружба. Світлана Юріївна щороку їздить на його семінари, а Шалва Олександрович тричі приїжджав в Благовєщенськ відвідати приватну школу, покровителем якої він став. Зараз «Наш дім» є відділенням міжнародного центру гуманної педагогіки. Головна установка Амонашвілі у вихованні - прийняти будь-якого учня таким, яким він є. «Ми повинні бути людьми доброї душі і любити дітей такими, якими вони є», - підкреслює педагог.

Гуманна педагогіка не раз сприймалася в багнети і критикувалася за її «ідеалізм».

- 20 років практики показують, що ми далеко не ідеалісти, що це реально і можливо, - парирує на це директор. - Ми поставили собі за мету виховувати благородної людини. Я, як учитель, відповідаю за кожну дитину, яка переступає поріг мого класу, щоб він не тільки засвоїв якісь знання, а й вийшов зі школи з духовним багажем.

Виховання духовно багатих людей, втім, не заважає школі щорічно показувати високі результати з ЄДІ. Педагоги ведуть великий освітній блок, ще учням викладають хореографію, акторську майстерність і факультативно - основи православ'я. Нещодавно заклад отримав ліцензію на навчання дітей із затримкою психічного розвитку.

Парк ювілейного періоду

Своє 20-річчя школа почала відзначати задовго до офіційної дати. Тут вже пройшли перед'ювілейну спартакіада ​​для дітей, батьків і вчителів, забіг і Свято праці.

Сьогодні о 14 годині на шкільному дворі відбудеться парад класів, який прийматимуть батьки і випускники. Потім о 15 годині відкриється парк ювілейного періоду з атракціонами, катанням на конях, морозивом та іншими забавами. О 18 годині в Центрі естетичного виховання розпочнуться урочисті заходи та концерт. Виступи школярі приготували самі, частину номерів покажуть друзі «Нашого дому» - ансамбль «Ровесники». Для учнів готується сюрприз - дефіле вчителів. Педагоги постануть в несподіваних і яскравих образах.

Старшокласники стають батьками

Шляхетна людина шляхетний у всьому, вважають в школі, тому тут приділяють велику увагу сімейному вихованню.

- А коли вчитися бути сім'янином? Коли вони одружуються або вийдуть заміж? Пізно. А якщо приклад власної родини не дуже позитивний? - міркує директор. - Як можна уявити шляхетної людини, якщо він з рідними не може налагодити контакт?

У шкільній родині роль мам і тат відводиться старшокласникам. «Вони про нас дбають, допомагають нам, заступаються, якщо хтось образив», - описує роль шкільних мам і тат чотирикласниця Ліза Шиловська. «Шкода, що шкільних батьків випускають», - підхопив учень третього класу Ваня Ігнатенко.

Випускниця Світу Шаріна - глава шкільної родини з 9-го класу. У приватній школі вона вчиться все 11 років. «Тут близько 200 чоловік, я можу назвати по іменах і прізвищах всіх, навіть першокласників, хто чим займається, хто в яку секцію ходить, - розповідає школярка. - Дітям теж цікаво, що у них тут є батьки. Вони мене тільки мамою і називають ». Одного разу в шкільній родині ледь не трапилося розлучення - «мама» і «тато» не зійшлися характерами. Шкільний тато не зміг повідомити дітям про свій відхід, і сім'ю вдалося зберегти.

Така система взаємного виховання вперше була апробована учителем Світлани Городовичі - В'ячеславом Бєлоглазовим - в створеному ним танцювальному ансамблі «Ровесники», де завжди існувало шефство.

цифри

178 учнів навчається в школі «Наш дім»

165 випускників за 20 років вийшли зі стін школи

13 випускників закінчили школу з золотими медалями, 26 - срібними

92 відсотки випускників «Нашого дому» вступили до вузів

13 вчителів школи мають вищу кваліфікаційну категорію, 1 педагог є кандидатом наук


Матеріали по темі

показати ще

А коли вчитися бути сім'янином?
Коли вони одружуються або вийдуть заміж?
А якщо приклад власної родини не дуже позитивний?
Як можна уявити шляхетної людини, якщо він з рідними не може налагодити контакт?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация