Будинок пристарілих замість кадрового агентства: під Києвом "плодяться" небезпечні пансіонати для людей похилого віку

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

30 травня 2016, 14:21 Переглядів: 30 травня 2016, 14:21 Переглядів:   Будинок пристарілих після пожежі

Будинок пристарілих після пожежі. Фото: ГСЧС.

Біля кожного великого міста в Україні працюють десятки будинків престарілих. На сайтах пансіонатів обіцяють п'ятиразове харчування, медичне обслуговування і догляд за пенсіонерами. У той же час, як кажуть юристи, в законодавстві все ще немає визначення "приватний будинок престарілих", підприємців практично ніхто не перевіряє, а самі пансіонати найчастіше працюють "напівлегально". В одному з Додому престарілих на вихідних сталася безпрецедентна за своїми масштабами трагедія: у вогні загинули 17 постояльців. Сайт "Сегодня.ua" з'ясовував, хто відповідає за безпеку людей похилого віку в пансіонатах, і хто винен в страшному подію.

Замість кадрового агентства відкрив пансіонат для людей похилого віку

В "Рідному вогнищі" своїм постояльцям обіцяли не тільки комфорт (обладнані кімнати зі свіжим ремонтом, медичне обслуговування, харчування), але і безпеку. Як йдеться на сайті пансіонату (після трагедії сайт закрили), "пансіонат працював згідно із європейськими принципами турботи". Частина постояльців були лежачими. Людей селили в 1-3-х місні кімнати, в кожному стояв телевізор, ліжко, тумбочка і столик.

Людей селили в 1-3-х місні кімнати, в кожному стояв телевізор, ліжко, тумбочка і столик

Фото: скріншот сайту

За проживання в самій скромній тримісній кімнаті родичам пенсіонера доводилося платити від 6 900 гривень на місяць, кімната на одну людину обходилася від 12 900 гривень. До слова, конкуренти "Рідного вогнища" беруть в середньому 10 тисяч гривень на місяць з кожного пенсіонера. Наприклад, в пансіонаті "Опіка" проживання в одномісній кімнаті обійдеться в 17 тисяч гривень на місяць, за тримісний "номер" доведеться платити 10 тисяч.

Згідно з єдиним реєстром юридичних осіб, засновник "Рідного вогнища" Олег Д. зареєстрований в селі Літочки як приватний підприємець . Бізнесмен має дозвіл на торгівлю ліками, прокат предметів особистого вжитку, і тимчасове розміщення сезонних робітників і студентів. Основна сфера діяльності підприємця, згідно з даними реєстру - "діяльність агентства з працевлаштування". Дозволи на розміщення літніх людей підприємець не має.

Як повідомили в поліції, бізнесмена затримали за порушення вимог пожежної безпеки (ст. 207 ККУ). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 8 років.

За даними ГСЧС, кімнати в "Рідному вогнищі" відремонтували з порушенням протипожежної безпеки: вся обробка стін і стелі були зроблені з легкозаймистих матеріалів. Як розповідають місцеві жителі, пожежа дуже швидко поширився по дому, за однією з версій, в приміщенні вибухнув телевізор.

Як розповідають місцеві жителі, пожежа дуже швидко поширився по дому, за однією з версій, в приміщенні вибухнув телевізор

Кімната в пансіонаті. Фото: скріншот сайту

Губернатор Київської області Максим Мельничук заявив: ні в ГСЧС, ні в облдержадміністрації нічого про пансіонаті "Рідний вогнище" не знали. Установа працювала без контролю і дозволів.

Так, згідно з українськими законами, будинок для людей похилого віку повинен отримати висновки про відповідність протипожежним нормам. Крім того, за правилами, в приміщенні повинні були встановити детектори диму і систему протипожежної безпеки.

Вакуум в законодавстві: як працюють будинку престарілих в Україні

В Україні, як розповідає юрист компанії "Арес" Роман Чумак, немає в законодавстві поняття "приватний будинок престарілих". Найчастіше під виглядом пансіонатів працюють ТОВ, які надають послуги тимчасового поселення. Юрист пояснює, такі підприємства - гібрид медичного закладу з готелем і закладом громадського харчування. Підприємці отримують дозвіл на один або кілька видів діяльність і працюють як пансіонати. Найчастіше такі Будинки для літніх людей не отримують медичну ліцензію, хоча при цьому надають своїм постояльцям в тому числі і медичні послуги.

"Ті будинки-інтернати, який зараз існують в Україні, вони існують гибридно. Як правило, це товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ), яке надає послуги з нагляду за людьми похилого віку. Корінь зла лежить в тому, що немає визначення" приватний будинок престарілих ". Такі пансіонати не можуть перевірити міністерство соціальної політики, інші установи", - розповідає Роман Чумак.

"Корінь зла лежить в тому, що немає визначення" приватний будинок престарілих ". Такі пансіонати не можуть перевірити міністерство соціальної політики, інші установи", - розповідає Роман Чумак.

Як заявляють в Київській облдержадміністрації, після події в Кабміні створили комісію на чолі з міністром регіонального розвитку Геннадієм Зубко. Вона повинна з'ясувати всі обставини події. Вже зараз все Будинки для літніх людей в області готуються до перевірок. "Ми зараз чекаємо пожежних, вони проведуть інструктаж. Зараз в зв'язку з цією ситуацією ми все перевіряємо, готуємося. Ми дотримуємося всіх норм", - розповів адміністратор пансіонату "Опіка" Олексій.

Пансіонат після пожежі. Фото: ГСЧС

До слова, як виявилося, пансіонат "Опіка" оформлений як ТОВ "Золота осінь". Згідно з даними реєстру, установа має право наглядати і надавати житло літнім людям та інвалідам.

"Ми зараз чекає пожежників, вони проведуть інструктаж. Зараз в зв'язку з цією ситуацією ми все перевіряємо, готуємося", - розповів адміністратор пансіонату "Опіка" Олексій.

Найімовірніше, власник згорілого разом з постояльцями "Рідного вогнища" Олег Д. отримає умовний термін, передбачає юрист Роман Чумак. "Щоб підприємець отримав реальний термін, потрібно довести умисел, що він знав, що це може призвести до пожежі, але при цьому підприємець нічого не зробив. Я по своїй практиці знаю, наприклад, якщо в заклади громадського харчування в декорі є дерево, його потрібно обов'язково обробляти спеціальними протипожежними засобами ", - розповідає юрист.

Роман Чумак впевнений, до тих пір, поки законодавці не введуть чітке визначення "приватний будинок престарілих" і не встановлять норми, які повинні дотримуватися такі пансіонати, проблема залишається актуальною.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

послуги

, фото , пожежа , безпеку , хата , будинок пристарілих , пансіонат , підприємець , ГСЧС , установи , розміщення

Ви зараз переглядаєте новина "Будинок пристарілих замість кадрового агентства: під Києвом" плодяться "небезпечні пансіонати для людей похилого віку". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Литвин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация