Будинок в Горлівці віддали за 1000 доларів: жителі Донбасу біжать на Західну Україну

Фото: AFP

З Донецька продовжують виїжджати городяни - молоді, працездатні, з дітьми. За чотири роки ситуація в окупованому місті погіршилася настільки, що не витримують навіть ті, хто кріпився до останнього.

"Продали будинок і їдемо на Західну Україну. Будинок в Горлівці, віддали за 1000 доларів з усім вмістом першому покупцеві. Забрали батьків, їдемо поки до рідні, а там видно буде. Жити ні в Донецьку, ні в Горлівці неможливо, ми не бачимо перспектив ні для себе, ні для дітей, - каже горлівчанка Світлана Якимова. - Плюс до цього - загальний депресивний фон. Він постійно тисне, від нього весь час вилазять якісь болячки, часто почала боліти голова і у мене, і у дітей. В Загалом, зважилися ми ... "

Таких рішучих донеччан все більше, і загальний рефрен у них - "не залишилося сил". Навіть ті, у кого є дистанційна робота, хто може працювати, не виходячи з дому і живе в благополучному районі, - не витримують. Констатують, що за межами квартир - порожнеча, невизначеність і зневіру.

"До війни, коли ми отримували трохи, не було зайвих грошей - ми відчували себе набагато вільніше. Місто шумів, жив насиченим життям, ми постійно кудись з дітьми ходили - то в кіно, то на футбол, їздили на ставки і в посадки , до друзів в інші міста. Зараз що? Кіно йде абсолютно китайську якість, іноді навіть з китайськими субтитрами. Футболу немає, "Донбас Арена" порожня. у посадки особисто нам зайти страшно, все здається, що розтяжка десь. Про поїздки до друзям за лінію розмежування давно забули. Навіщо таке життя? До весни будемо перебирати я подалі звідси, тому що це не життя, це існування ", - ділиться житель Донецька Антон.

Загальний депресивний фон проявляється і в забитих вітринах магазинів, в напівпорожніх супермаркетах, в комендантську годину і постійну присутність бойовиків на вулицях.

"Пройдіть по головній вулиці Артема - ви жахнетеся. Пам'ятаєте, яка вона була? Як ми лаялися на пробки на дорозі, на натовпи людей в" Донецьк-сіті "? Зараз там порожнеча. А після Шахтарської площі - взагалі нещасний район, де до сих пір стоїть понівечене видавництво "Донеччина", розбиті будинки. Я знаю багато людей, які виставили свої квартири там на продаж хоч за якісь гроші - аби позбутися метрів і виїхати, - продовжує Антон. - Донецьк зараз інший, він сірий, ніякої, ні в ньому того лиску, що був раніше ".

Потуги окупаційної влади довести, що Донецьк процвітає, безглузді для тих, хто пам'ятає місто до початку окупації. Зупинені підприємства "Точмаш" та "Топаз", Донецький металургійний завод та інші додають гнітючих фарб в картину сьогоднішнього міста.

"А недавно перестав звучати гудок на ДМЗ! Більше ста років він справно гудів вранці, вдень і ввечері. Ми звикли до нього як частини нашого життя. Але одного разу раптом стало тихо, гудка не було. Моторошний стан!" - поділилася мешканка Ворошиловського району Донецька Анастасія Токмарь.

За її словами, після гнівних постів донеччан в соцмережах "влади" гудок повернули.

"По частинах забирають наше життя, наше минуле. Донецьк був містом мільйонів троянд," Донбас Арена "була перлиною футболу, потім сюди стікалися люди за гумпомощью ... І цього нас позбавили! У нас майже не залишилося іноземних студентів, яких були сотні, а то й тисячі - і ми навіть пишалися цим, тому що місто було відкрито для всіх. Я вже мовчу про аеропорт і залізничний-вокзал - наше місто, столиця Донбасу, не має шляхів сполучення ... Але при цьому у нас так "весело" - концерти бездарних " зірочок "мало щотижня, - говорить донеччанин Василь Страхов. - В есь цей вінегрет дуже важко витримати, тому і їдуть люди. Багатьом є куди, а багато хто просто кидають все і виїжджають в нікуди, тому що вже закінчилися сили ... "

Нагадаємо, за останній місяць жителі окупованого Донеччини відзначили зростання кількості "гостей міста" . При цьому "гості" ведуть себе не дуже ввічливо і додають в і без того нерадісне існування донеччан свою частину незручностей. Донеччани відзначають: стало більше автомобілів з російськими номерами, які їздять як бог на душу покладе.

Нагадаємо, раніше сайт "Сегодня" повідомляв, що жителі Донецька скаржаться - "бойовики брешуть, як дихають" , А підконтрольні сепаратистам телеканали і газети про розповідають про "процвітання республіки" і небачених урожаїв зернових.

Також ми писали як в окупованому Донецьку з'явився новий "бізнес" на дрібниці .

Крім того, повідомлялося про те, як в окупованому Донецьку йдуть справи з нерухомістю , А також про те, їздять кудись донеччани в період відпусток .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Зараз що?
Навіщо таке життя?
Пам'ятаєте, яка вона була?
Як ми лаялися на пробки на дорозі, на натовпи людей в" Донецьк-сіті "?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация