Будівництво метро і розв'язок винесуть на електронне голосування

Фото: M24.ru

Реконструкцію ділянок МКАД і промзон, будівництво метро, ​​транспортно-пересадочних вузлів і інші містобудівні проекти винесуть на голосування в додатку "Активний громадянин". Про це M24.ru повідомила прес-секретар департаменту інформаційних технологій Олена Новікова. Таким чином влада хоче інформувати москвичів про своїх містобудівних планах і зібрати більшу кількість думок, ніж це дозволяють зробити публічні слухання. Перше опитування запустять вже восени.

"На перших порах городяни зможуть проголосувати тільки за і проти проекту, пізніше додасться можливість висловити думку з його окремими параметрами. Перше опитування плануємо запустити вже восени", - повідомила Новикова.

На голосування планується винести такі проекти, як будівництво Третього пересадочного контуру метро, ​​транспортно-пересадочних вузлів, комплексна реконструкція промзон, реконструкція ділянок МКАД і будівництво фізкультурно-оздоровчих комплексів (ФОК). Москвичі також зможуть голосувати за проекти благоустрою в рамках програми "Моя вулиця": реконструкцію вулиць, ремонт тротуарів та фасадів, створення системи міської навігації.

Опитування будуть орієнтовані на різну аудиторію. "Якщо мова йде про будівництво ФОК, то в опитуванні зможуть взяти участь лише жителі того району, де планується розмістити об'єкт. У голосуванні по будівництву нової станції метро будуть брати участь ті, хто живе в прилеглих до неї районах. Будівництво нових розв'язок або тунелів має загальноміське значення, тому є сенс опитувати всіх бажаючих. При голосуванні вони зможуть уточнити, як часто їздять по цьому маршруту ", - розповіла Новікова.

Опитування будуть проводитися одночасно з публічними слуханнями, але не замінять їх. Основне завдання електронних референдумів - залучити якомога більше людей до обговорення містобудівних проектів. "У публічних слуханнях навіть по самим злободенним проектам беруть участь кілька сотень людей", - зазначила Новикова. У додатку "Активний громадянин" вже зареєструвалися 140 тисяч чоловік.

Механізм того, як будуть підсумовуватися підсумки голосувань в додатку і в ході публічних слухань, зараз опрацьовується. Але результати електронних референдумів обов'язково будуть враховуватися. "В" Активному громадянина "провели вже більше 50 опитувань, і в декількох випадках департаментам довелося відмовитися від своїх планів, так як жителі їх не підтримали", - зауважила Новикова.

Нагадаємо, що до 2015 року в Москві планується реконструювати 12 розв'язок на перетині МКАД з вильотну магістралями. В рамках будівництва Третього пересадочного контуру метрополітену прокладуть 58 кілометрів ліній і відкриють 28 нових станцій. Запуск другого кільця метро намічений на 2017-2018 роки. У місті намічена масштабна реконструкція промислових зон , В результаті якої їх сукупна територія повинна скоротитися з 20 до 15 тисяч гектарів. За програмою будівництва пересадочних вузлів планується звести 273 ТПУ .

Директор некомерційного партнерства "Інформаційна культура" Іван Бегтін вважає, що завдяки електронним референдумів число людей, що беруть участь в обговоренні містобудівних проектів, виросте з декількох сотень до декількох тисяч. "Найважливіше, що за допомогою програми в питання управління містом буде залучена молодь", - зазначив експерт.

При цьому, на його думку, більшість великих проектів треба виносити на загальноміський рівень. "Будівництво метро впливає на все місто, і в його обговоренні повинен брати участь більш широке коло людей, ніж жителі декількох районів", - пояснив Бегтін.

Екс-директор Ниипи Генплану Сергій Ткаченко вважає, що голосування може дати новий імпульс містобудівній розвитку Москви. "Загальноміські опитування дозволять збирати об'єктивні дані по всьому місту, що може дати дуже цікаві відомості уряду для прийняття стратегічних рішень. Крім того, в електронних голосуваннях бере участь активну молоде населення, налаштоване на зміни, тоді як на публічні слухання ходять, як правило, консервативні люди похилого люди ", - зазначив експерт.

За словами Ткаченка, для грамотного електронного голосування з питань містобудування людям необхідно надавати всю інформацію, аналогічну тій, яка публікується перед публічними слуханнями. "Це повне техніко-економічне обґрунтування проекту, макет об'єкта, висотність будівлі або глибина, якщо мова йде про підземне будівництво", - пояснив експерт.

Сервіс для проведення електронних референдумів "Активний громадянин" був запущений в кінці травня 2014 року. Щотижня мер і уряд Москви виносять на обговорення користувачів важливі для міста питання. Москвичі брали участь у вирішенні питання про повернення ВВЦ історичної назви - ВДНГ і долі Шуховской вежі .
За участь в опитуваннях користувачам нараховують бали. Набравши 1000 балів, можна отримати статус "активного громадянина" і доступ до магазину бонусів, щоб обміняти накопичені бали на безкоштовні послуги велопроката, паркувальні годинник, квитки в кіно, театри і музеї. У майбутньому в якості винагороди за активну участь в житті міста москвичі зможуть розраховувати на ділові сніданки з мером і членами столичного уряду.

Дарина Миронова

сюжети: Референдуми "Активний громадянин" , проекти

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация