Бюджетне диво? Глазьєв пропонує надрукувати грошей для реального сектора

Радник президента вважає, що гроші потрібно друкувати на користь конкретних проектів, тоді не буде сплеску інфляції. Економіст і політик відомий як прихильник дуже спірних ідей Радник президента вважає, що гроші потрібно друкувати на користь конкретних проектів, тоді не буде сплеску інфляції

Радник президента Росії Сергій Глазьєв. Фото: Віталій Невар / ТАСС

Сергія Юрійовича Глазьєва не було чутно досить давно. Мабуть, найяскравіші його заяви звучали в кінці минулого року під час обвалу рубля. Тоді Глазьєв, попереджаючи, що він виступає не як радник, а як академік, закликав ввести валютний контроль і включити друкарський верстат. Зараз економіст знову публічно виступає з подібними пропозиціями. Економіці не вистачає грошей, потрібно їх влити. Але тільки під конкретні проекти. Цільове фінансування, підкреслив на засіданні столипінського клубу Сергій Глазьєв.

Кілька цифр з доповіді, який крім Глазьєва готували ще кілька відомих економістів і представників ділових кіл. Центробанк за 5 років повинен надрукувати не менше 7,5 трильйонів рублів (для порівняння, це половина річного бюджету країни). Гроші бізнес повинен отримати за ставкою 4-5% (зараз ставка ЦБ вище в 2,5 рази). Глазьєв не згоден, що емісія автоматично розганяє інфляцію. Якщо гроші підуть безпосередньо реальному сектору, вони не будуть перетікати ні на валютний, ні на споживчий ринок. Доктору економічних наук опонує колишній заступник голови ЦБ Сергій Алексашенко.

У доповіді є ще одна міра: знизити хоча б на 10% курс рубля. І ввести податок на купівлю валюти. Автори називають це «м'яким валютним регулюванням». Так співпало, що паралельно з виступом Глазьєва перший віце-прем'єр Ігор Шувалов заявив, що девальвація підштовхує країну до структурних реформ. А раніше в економічному співтоваристві не раз лунала думка, що слабкий рубль, нехай не відразу, але все-таки дасть імпульс виробництву, тому що при міцної валюті стимулу щось робити немає.

У жовтні президент-голова правління ВТБ Андрій Костін розповідав, що глава держави не підтримує навіть самий м'який валютний контроль. Це нівелює всі економічні реформи. І ще один приклад, пов'язаний з цільовим фінансуванням і друкарським верстатом. В одну грудневу п'ятницю минулого року ЗМІ повідомили, що одна російська компанія за рахунок емісії ЦБ отримала сотні мільярдів рублів. Наступні два робочих дня увійшли в історію як «чорні».

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация