Бухта Золотий Ріг

  1. Розташування Бухта Золотий Ріг буквально вгризається в північний берег Владивостока, велика частина...
  2. У наш час
  3. пам'ятки
  4. Золотий міст
  5. Морський торговельний порт
  6. Корабельна набережна
  7. Тихоокеанський флот
  8. Ансамбль меморіалу слави Тихоокеанського флоту
  9. Екскурсії по бухті
  10. Екологія

Розташування

Бухта Золотий Ріг буквально вгризається в північний берег Владивостока, велика частина якого розташувалася навколо. Саме тут 150 років тому почав закладатися невеликий військовий пост, в майбутньому став великим східним містом.

З бухтою, названої так через схожість з бухтою в Константинополі, я, як і багато туристів, вперше прибувають до міста Владивосток , Познайомилася, ледь відійшовши від перону поїзди. За лічені хвилини через віадук я потрапила в справжнісінький морський порт. Дістатися до бухти можна з будь-якої частини міста на автобусах, які йдуть в центр. Вийти треба на зупинках «Ж / д вокзал» або «Вулиця Светланская».

Історія

Багато століть тому жителі китайського поселення, яке мешкало на цих берегах, називали бухту Хайшенвей, що означало «місце, де водиться трепанг». Пізніше прийшли англійці і охрестили її в честь капітана корабля Мея Френсіса - Порт Мей. Лише в 1859 році Микола Муравйов-Амурський дав бухті ім'я «Золотий Ріг», яке і збереглося донині.

Спочатку це було дике місце - на берегах росли діброви, а в їх тіні ховалися смугасті шкури тигрів. З приходом на східні берега російських набережну штучно розширили і укріпили береги. Бухта Золотий Ріг стала однією з ключових пристаней в цих краях.

У наш час

Роздивляючись карту міста Владивостока, важко не помітити, що бухта насправді за своєю формою нагадує ріг. Уздовж усього узбережжя проходить лінія залізниці, а з берега на берег перекинуто сучасний вантовий міст. Саме в цьому районі зосереджена життя і знаходиться історичний центр міста. Прогулянки по довгих набережних бухти стали для мене улюбленим заняттям у Владивостоці.

пам'ятки

Життя в районі бухти б'є ключем. Велика кількість історичних об'єктів і красиві види зробили набережну популярної серед туристів. Детальніше про найбільш знакових місцях я розповім нижче.

Детальніше про найбільш знакових місцях я розповім нижче

Золотий міст

Більше століття жителі міста мріяли про те, щоб з'єднати береги мису. Ще Хрущов поривався зробити Владивосток схожим на Сан Франциско , А в 1969 р включив міст в план забудови міста. Втілити задумане вдалося лише в XXI столітті перед економічним самітом на острові Русский . Мені довелося побачити Владивосток до і після будівництва. Треба визнати, Золотий Міст сильно змінив обличчя міста. Він став не тільки ключовим сполучною ланкою між двома берегами, а й одним з головних туристичних об'єктів бухти.

Найкраще милуватися на міст через бухту Золотий Ріг з оглядового майданчика, розташованого біля самої основи моста, біля пам'ятника Кирилу і Мефодію (адреса: вул. Аксаковская, 3а, ст.3). Щоб потрапити сюди, мені довелося неабияк поблукати на машині по звивистих вуличках на сопці. Простіше було б дійти пішки безпосередньо від набережної. По дорозі можна зробити багато красивих фото бухти Золотий Ріг і Владивостока.

Пройтися пішки з одного берега на інший, на жаль, не вийшло. Міст не розрахований на пішохідну зону. Під час будівництва широкими тротуарами довелося пожертвувати на користь ще однієї автомобільної смуги. Тим не менше, кілька разів на рік, під час великих свят, Золотий міст перекривають для автомобільного транспорту, даючи можливість жителям міста прогулятися над бухтою.

З появою у Владивостоці нового моста, добиратися з району Первомайський в центр стало набагато швидше і зручніше. У 2009 році я якось витратила на це майже 2 години, сьогодні ж дорога зайняла менше 20 хвилин. Заради будівництва розв'язок місту довелося пожертвувати двома житловими мікрорайонами, але, на мій погляд, виграв він набагато більше.

Морський торговельний порт

Морський вокзал Владивостока в основному займається прийомом і обслуговуванням пасажирських суден. Це місце було для мене першим, де я побачила душу справжнього приморського міста. Гігантські лайнери, метушливі іноземні туристи, вперше ступають на російську берег, крики чайок, гуркіт розвантажуються кораблів - життя, яким живе морський порт, складно описати словами.

Гігантські лайнери, метушливі іноземні туристи, вперше ступають на російську берег, крики чайок, гуркіт розвантажуються кораблів - життя, яким живе морський порт, складно описати словами

Будівля морського вокзалу, здалеку нагадує білосніжний лайнер, знаходиться на північно-західному березі бухти Золотий Ріг за адресою Ніжнепортовая, 1. Спочатку воно було побудовано в 1959 році на місці старого вокзалу. У 1991 році його відреставрували італійські будівельники, і з тих пір морський вокзал має звичний всім вид. Всередині, крім міжнародного терміналу, я виявила магазинчики з продуктами і сувенірами. Ціни на товари завищені в кілька разів, тому не раджу тут щось купувати.

В останні роки порт Владивостока став постійним для заходу туристичних пасажирських суден. Для місцевих жителів і гостей ці дати прирівнюються до міських свят. Тільки побачивши все на власні очі, я змогла зрозуміти чому. Виявляється, розмір цих круїзних лайнерів часом перевищує десятиповерховий будинок. Найбільший з них - круїзне судно «Діамантова принцеса». Його довжина становить майже 300 метрів, і воно займає собою весь порт. Мене, людину, яка виросла далеко від моря, такі масштаби шокували. На сайті Морського вокзалу міста Владивостока публікують розклад заходу таких суден на рік вперед.

Корабельна набережна

Якщо піти від Морського вокзалу по віадук на північ (вулиця Ніжнепортовая), то за 10 хвилин можна дійти до самого туристичного місця міста - корабельної набережній. Прогулюючись уздовж берега мису Золотий Ріг, можна за кілька годин ознайомитися з найбільш значущими пам'ятками міста і багато чого довідатися про історію заснування східного форпосту країни.

На самому початку набережної мене зустрів пам'ятник Борцям за владу Рад - непорушний символ міста, який мені доводилося бачити на всіх листівках і магнітах, привезених з Владивостока. У центрі площі височіє бронзовий боєць Народної революційної армії. Скульптури по краях від нього присвячені революції 1917 року і партизанським загонам, які билися з Японією в 1922 році.

Сама площа стала улюбленим місцем скейтбордистів. А у вихідні я нерідко спостерігала розкинуті навколо пам'ятника намети - на площі все літо проходять продуктові ярмарки, де можна придбати фермерські продукти.

Тихоокеанський флот

Навпаки площі Борців за владу Рад на пристані бухти Золотий Ріг, можна побачити частину тихоокеанського флоту. У військовій техніці я не розбираюся, але сміливо можу сказати, що видовище вражає навіть найвибагливішого глядача. У всій красі суду і підводні човни тихоокеанського флоту можна побачити на святкуванні дня ВМФ.

Ансамбль меморіалу слави Тихоокеанського флоту

Через 30 метрів, біля причалу №33 височить 14-метровий обеліск з якорями в підставі. Саме на цьому березі бухти Золотий Ріг в 1960 році висадився прапорщик Комаров. Зовсім поруч, на вічній стоянці, можна побачити пам'ятник-корабель «Червоний вимпел». Навпаки - поставлену на постамент підводний човен С-56. Тут горить Вічний вогонь і знаходяться пам'ятні плити з іменами загиблих у Велику Вітчизняну війну. На площі я нарахувала ще як мінімум три пам'ятника: Солженіцину, морякам-підводникам і адміралу радянського флоту Кузнєцову.

На площі я нарахувала ще як мінімум три пам'ятника: Солженіцину, морякам-підводникам і адміралу радянського флоту Кузнєцову

Пройшовшись далі по набережній, я зустріла на своєму шляху ще кілька меморіалів загиблим морякам і пам'ятників на честь великих людей і значущих подій життя Владивостока, яких було чимало. У 2012 році, в рамках підготовки до саміту на острові Русский , Територію набережної збільшили майже в два рази, і зараз вона закінчується дитячим містечком і місцем для катання на роликах і велосипедах.

Екскурсії по бухті

Для жителів Примор'я і туристів організовані невеликі приватні екскурсії по бухті Золотий Ріг. Влітку вони проводяться щодня. Записатися можна в будівлі Морського вокзалу або в районі 30-го причалу, який знаходиться навпроти площі Борців за владу Рад. На таку екскурсію я потрапила, випадково проходячи повз. На невеликому прогулянковому катері залишалися місця, і я без проблем придбала квиток прямо на місці. А вже через 20 хвилин ми відчалили.

А вже через 20 хвилин ми відчалили

Вартість двогодинної прогулянки по воді в сезон варіюється від 1 до 1,5 тис. Рублів. Дитячий квиток коштує від 700 рублів. Екскурсія включає в себе прогулянку по акваторії бухти Золотий Ріг. Гід розповів багато цікавих фактів з життя міста та про будівництво Золотого моста. А також ми пройшли вздовж Морського і рибного порту, помилувалися на Токаревський маяк і знову повернулися на Корабельну набережну.

Екскурсією я залишилася задоволена, хоч і встигла добряче замерзнути - навіть влітку температура над водою набагато нижче, ніж на березі. На щастя, на катері були пледи і можливість попити гарячого чаю. Рекомендую відвідати подібну екскурсію всім, хто небайдужий до моря і історії міста Владивосток .

Екологія

Як би сумно не звучало, але за всім величчю бухти Золотий Ріг ховається справжня екологічна катастрофа. У 2013 році її акваторія отримала статус найбруднішою в Росії. І не безпідставно. Мені не раз доводилося бачити масляні плями на поверхні води, а вже про плаваючі пляшки та інше сміття взагалі не варто говорити. На дні бухти лежить роками накопичувався токсичний мул, сюди ж зливається міська зливова каналізація і нефтесодержащие води з кораблів. Крім того, тут розташовано відразу три порти, а викиди ТЕЦ ще більше посилюють обстановку.

Співробітники лабораторії сходяться на думці, що води Золотого Рогу вже неможливо привести до первісного стану. Кілька останніх років екологи працюють над програмою, яка змогла б привести бухту в задовільний вигляд, але фінансування катастрофічно не вистачає.

Бухта Золотий Ріг - це морські ворота міста. Під час своєї подорожі по місту Владивосток я, як і багато місцевих жителів, любила приходити сюди щодня. І це місце завжди дивувало мене різноманітністю. Буває, приходиш помилуватися вранці на місто і сопки, а все навколо оповите туманом, варто штиль. У такі моменти я не раз чула, як грають «Зірку» на кораблях. Якщо пощастить, можна застати прибуття круїзного лайнера, а потім довго сидіти на набережній і дивитися, як буксири його розгортають. Увечері вся бухта в вогнях. Машини біжать над водою, по дорозі, як ніби по повітрю. І як місто раніше обходився без нового моста?

Коли я дивлюся на Золотий Ріг, я не бачу бруду або іржі від пароплавів, я бачу прекрасне місто Владивосток. Бухта стала не тільки головним місцем відпочинку, а й джерелом розвитку і роботи. Поєднання світової торгівлі і військової могутності робить це місце воістину грандіозною. Мені не хочеться вірити, що діяльність людини зробила води і природу навколо вмираючої. Коли я повернуся сюди наступного разу, то обов'язково побачу навколо бухти Золотий Ріг квітучий і процвітаючий місто.

І як місто раніше обходився без нового моста?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация