Букінг - Великий Новгород

  1. Загальна інформація про місто. Чому ми про нього пишемо. Чому його варто відвідати Великий Новгород...
  2. Що подивитися: пам'ятки, будівлі, площі, види Читайте повну статтю Всі пам'ятки Великого Новгорода
  3. Чим зайнятися - музеї, виставки, екскурсії, розваги
  4. Транспорт - як пересуватися в місті
  5. Де зупинитися - готелі, хостели, приватний сектор, кемпінги Кількість готелів в місті «Великий Новгород»...
  6. Їжа - ресторани, бари, кафе, закусочні
  7. Шопінг - ТЦ, моли, лавочки, ринки
  8. Погода - температура (повітря, вода, вологість), сезони, коли їхати / не їхати
  9. Нічне життя
  10. Райони міста, чим знамениті
  11. Передмістя і околиці міста

Загальна інформація про місто. Чому ми про нього пишемо. Чому його варто відвідати

Великий Новгород - це місто-музей, найдавніше місто на російській землі. В середні віки він був центром торгівлі і культури північних територій Русі. Тут зароджувалися і розвивалися ремесла, писалися перші російські книги і грамоти.

Примітний факт, що Великий Новгород будувався і стоїть на двох берегах річки Волхов. Західна частина носить назву Софійська сторона, східна - Торгова сторона. Сполучені вони одним Торговим мостом, він як був, так і залишився донині пішохідним. Відмінності між жителями різних берегів вже давно стерті часом і соціальної інтеграцією. У ранні ж часи новгородці нерідко суперничали і ворогували. Історичний розвиток двох сторін йшло паралельно, перетинаючись. Зустрічалися жителі Великого Новгорода тільки на мосту, щоб продати або обміняти свій товар. Міст же служив полем брані при спалахах ворожнечі.

Місту вдалося уникнути гніту татаро-монголів, що зумовило розвиток його власного архітектурного стилю. Будівлі, зведені в Великому Новгороді, відрізнялися самобутністю аж до приєднання міста до Московської держави. Але збереглися пам'ятники середньовічної доби, якими можна милуватися і сьогодні.

Точна дата заснування міста не відома ні історикам, ні археологам. Роком народження прийнято вважати 859-й, яким датується найперша згадка Новгорода в літописах.

Як дістатися до міста різними видами транспорту

Шлях до цього славного міста досить непростий.

По-перше, в Великому Новгороді немає аеропорту, і його будівництво не планується. На літаку можна долетіти до Москви або Санкт-Петербурга, далі буде потрібно пересадка на інший транспорт.

По-друге, поїзд з Москви йде тільки до станції Чудово, де потрібно пересісти на потяг з Санкт-Петербурга.

З Санкт-Петербурга дістатися простіше: вранці і ввечері ходять експреси від Московського вокзалу, їздить потяг від Вітебського вокзалу.

Якщо заїзд в Москву або Петербург вкрай незручний, сідайте на поїзд, який відправляється з Мінська, Гомеля або Мурманська.

На автобусі найпростіше доїхати з Санкт-Петербурга, на цьому напрямку вони ходять часто. Є рейс з Москви, але він занадто нерегулярний. Автобусне сполучення існує з Твер'ю, Валдаєм, Старої Руссой, Псковом і ін.

Доїхати до Великого Новгорода на автомобілі не представляє складності. Місто є досить великим вузлом в мережі автомобільних доріг. Орієнтуючись по карті і дорожні знаки, ви доїдете до місця без проблем.

Що подивитися: пам'ятки, будівлі, площі, види
Читайте повну статтю Всі пам'ятки Великого Новгорода

Головний примітний об'єкт Великого Новгорода - найстаріший на Русі кремль. Тут він називається Дитинець. У стінах кремля знаходяться Софійський собор, що дав назву західній частині міста, Софійська дзвіниця, Грановита (Владична) палата та інші споруди.

На Торговій стороні знаходиться Ярославово дворище - історичний центр східної частини, одна з найкрасивіших місць міста. Неподалік розташувався Ганзейський фонтан, пам'яті про час, коли Великий Новгород мав зв'язки з Ганзейским союзом.

Вище по річці Волхов варто Рюриково городище - точка відліку історії Російської держави. Тут 12 століть тому жив Рюрик - перший російський імператор.

У місті та його околицях безліч старовинних монастирів, найбільший інтерес представляють Свято-Юр'єв і Варлаама-Хутинського Спасо-Преображенський.

Кращі види на місто відкриваються з Софійській дзвіниці, мостів (як Торгового пішохідного, так і сучасних автомобільних), з вежі Кокуй, що входить до складу Дитинця.

Чим зайнятися - музеї, виставки, екскурсії, розваги

Новгородський об'єднаний музей-заповідник включає в себе архітектурні та інші пам'ятки, різні експозиції, виставкові зали у всіх містах Новгородської області.

Екскурсії нікого не залишать байдужими. Музей «Вітославліци» славиться чудовою експозицією зразків дерев'яного зодчества. Дитячий музейний центр повідає про російську історію в простій і цікавій формі, для бажаючих проводяться майстер-класи з різних ремесел. Варто відвідати Грановитую палату, Зал військової слави і досить молодий Музей праски.

Всі музеї міста перерахувати досить складно, Великий Новгород сам по собі є музеєм російської історії, культури та архітектури.

У численних церквах часто проходять виставки та експозиції, присвячені пам'ятним датам, давніх ремесел і мистецтв. Існує безліч маршрутів екскурсій по місту, пішохідних, автобусних та теплоходних.

Театр драми, театр для дітей та молоді, обласна філармонія завжди раді приїжджим відвідувачам. Знайдіть час для відвідування театру, яка не чує актора «Жест», театру вогню «Фалькор», тут ви отримаєте незабутні враження.

Розважальний центр «Діноленд» подарує казку вашим дітям.

Відвідавши «Театр Часу» - археологічний Троїцький розкоп - ви опинитеся на 11 століть назад і побачите події давно минулих днів своїми очима.

Хочете полоскотати нерви - вирушайте в мотузковий парк в село Ільмень. На висоті від 4 до 11 метрів викид адреналіну забезпечений.

Транспорт - як пересуватися в місті

Пересуватися по Великому Новгороду можна на автобусі, тролейбусі, маршрутному таксі. Від вокзалів (автобусного і залізничного) міський автобус відвезе вас в Кремль або музей «Вітославліци». Транспорт ходить з ранку до вечора і по місту, і по його околицях.

У Новгороді є і служба таксі. Вона доставить по будь-якою адресою в будь-який час дня і ночі. Новгородське таксі привертає оперативністю, зручністю і нарахуванням бонусів за кожну поїздку.

У «Стрілецького клубу» в Кремлівському парку можна взяти напрокат велосипед. Цей вид транспорту не тільки подарує свободу і легкість пересування, але і зміцнить здоров'я.

З 1 травня по 30 вересня від озера Ільмень до Ладозького озера можна покататися на теплоході. У прогулянці по ріці не трапляється затримок, на всій її довжині немає пристаней. Відправляється теплохід щодня від Кремлівського причалу кілька разів на день, починаючи з 11 години. Під час вечірніх прогулянок на борту теплохода представляється розважальна програма.

Де зупинитися - готелі, хостели, приватний сектор, кемпінги
Кількість готелів в місті «Великий Новгород» на букінг.ком: 69

Великий Новгород представляв інтерес для туристів ще за часів Радянського Союзу, готелів в ньому достатньо. Всі вони частково реконструйовані і раді прийняти гостей. Можна зняти кімнату відпочинку прямо на ж / д вокзалі на 2-му поверсі. Недорогим варіантом буде номер в готелі «Роза вітрів» (Софійська сторона). Будівля виглядає не зовсім презентабельно, т. К. Це колишній гуртожиток, але рівень комфорту прийнятний.

Санаторій «Акрон» (за залізницею) не відмовить у притулку. Номери в ньому маленькі, все ж він будувався для лікування, а не для відпочинку, зате недорогі. У цій ціновій категорії треба згадати хостел «Ярослав» (Торгова сторона), що гарантує комфортний нічліг в симпатичному сучасній будівлі.

Для середніх гаманців пропонують свої послуги готелю «Акрон» і «Волхов» і міні-готель «Три кота» на Софійській стороні. У «Волхове» вас розважить музей забутих речей.

Якщо ж ви не замислюєтеся про кількість витрачених грошей, кращим варіантом розміщення буде готель «Парк Інн Великий Новгород». До складу входять оздоровчий центр і два ресторани.

Їжа - ресторани, бари, кафе, закусочні

Щоб поїсти ситно і недорого, зайдіть в кафе «Макдональдс», «Сабвей» або «Веснянка». У ресторані швидкого харчування «Чайна ложка» вам запропонують перекусити млинцями. Закусочна «Колобок» завжди радує свіжою і пишною випічкою.

Трохи дорожче, але так само смачно можна поїсти в кав'ярні «Сударушка». Тут годують стравами російської кухні і подають до супу дерев'яну ложку. Чи не розчарують ресторан «Золотий ківш» і кафе «Бріош».

Кафе «La Chatte», "Le Chocolate", ресторани «Хольмгард» і «Хороші люди» відносяться до дорогих закладам. У «La Chatte» основним елементом декору є кішки, що створюють милу і затишну атмосферу. У «Le Chocolate» є зали для курців і некурящих, оформлені як два різних кафе. Пропонуються страви японської кухні, десерти, тістечка і т. Д. В ресторані «Хольмгард» ви поринете в атмосферу середньовіччя, тим більше що багато страв готуються на що знаходиться в залі жаровні. У «Хороших людей» чудова винна карта, ресторан оформлений в європейському стилі і повністю йому відповідає.

Шопінг - ТЦ, моли, лавочки, ринки

У місті безліч магазинів. Це і федеральні торгові мережі «Магніт», «Пятерочка», «Стрічка», «Ельдорадо», «DNS», і тверские «Вільний купець» і «Візок», і новгородська мережу супермаркетів «Квартал». Зробити покупки на будь-який смак і вимогливість не складає труднощів.

Торгові центри «Хвиля», «Дієз», «Фенікс Сіті», «Слов'янська ярмарок» і багато інших надають величезний вибір товарів різних категорій.

Придбати ексклюзивні і пам'ятні сувеніри можна у фірмових магазинах «павловопосадскіх хустки», сувенірному салоні «Слобода», художній галереї «На Торгу». Фірмовий магазин «Алкон» запропонує вашим вибором напої, приготовані з натуральної сировини. Новгородський завод «Алкон» виробляє більше 30 мільйонів літрів напоїв на рік, а працює він більш 100 років.

Туристський інформаційний центр «Червона хата» також має великий асортимент новгородських сувенірів: тут і рукавиці, і шарфи, і пряники, і мед, і лимонад, і морс.

Погода - температура (повітря, вода, вологість), сезони, коли їхати / не їхати

У Великому Новгороді досить довга зима, і, отже, коротке літо. Снігу випадає не дуже багато, і часто трапляються відлиги. Найхолодніший місяць - січень, середня температура -9,2 за Цельсієм. В окремі дні буває до -30. Весна починається в перших числах квітня.

Самий жаркий місяць - липень, середній показник температури повітря +17,3 за Цельсієм. В особливо спекотні дні стовпчик термометра піднімається до +35. У серпні стає прохолодно і настає осінь, яка триває до середини листопада. Осінь в Новгороді м'яка, без різких перепадів температури.

Місто розташоване біля водойм (річка Волхов, озеро Ільмень), висота над рівнем моря 24 метри. Відсоток вологості повітря тут вище середнього.

Найменше опадів випадає в лютому, найбільше - в липні і серпні.

Приїжджати у Великий Новгород можна в будь-який час року, він завжди гарний і величний. Якщо вас хвилює питання економії - краще здійснити подорож взимку, ціни в готелях в цей сезон значно нижче. Якщо ви не хочете пропустити теплоході прогулянку, звичайно, вибирайте літо.

Нічне життя

Нестачі в нічних клубах у Великого Новгорода немає. «Баккара», «Задзеркалля», «Талісман», «Мейджик» - все готові запропонувати цікаву розважальну програму, напої і закуски.

Найбільш популярні в місті нічні клуби «Фрегата Флагман» і «Нічний океан».

«Фрегата Флагман» розташований в 2,7 кілометрах від центру. По суті це два бари під одним дахом. На відвідувачів чекають двох'ярусна танцювальний майданчик, музичні мікси відомих діджеїв, ексклюзивні коктейлі. Щоп'ятниці виконуються визнані хіти 90-х і звучать останні новинки клубної музики.

У 600 метрах від центру знаходиться клуб «Нічний океан» - найбільший нічний клуб в місті. Безліч барів задовольнять будь-який смак. Танцювальна музика поєднується зі світло-лазерними ефектами. Тут панує атмосфера загального свята, час, проведений в «Нічному океані", не буде втраченим.

У центрі відпочинку «Лімузин» можна пограти в більярд чи боулінг. За кожен вибитий страйк вам запропонують частування або подарунок.

Спокійний відпочинок за більярдним столом ви знайдете в клубах «Російський більярд» і «Камелот».

Райони міста, чим знамениті

Великий Новгород поділений на кілька районів.

У Центральному районі знаходяться Дитинець, пам'ятник Тисячоліття Росії, міська дума. Тут велика кількість фірмових магазинів. Будинків вище 5 поверхів тут немає, а навколо Кремля розбитий величезний парк.

Торговий район - це другий центр міста. Тут мешкає близько половини всього міського населення. У цьому районі ви знайдете безліч приватних фірм, парк і красиву набережну річки.

Авто-і ж / д вокзали дали назву ще одного району міста - Вокзальному. Тут розташовується головний міський кінотеатр і спортивний комплекс «Льодовий палац». Різноманітність будинків, від старовинних до щойно збудованих, надає привокзальним вулицях своєрідність.

Західний район знаходиться недалеко від центру, що обумовлює розвинену інфраструктуру і наявність безлічі магазинів.

Район вулиці Псковській цікавий різноманітністю будівель. Тут погляду постають старовинні будинки, що є сусідами з сучасними котеджними містечками.

Григорова - район, здебільшого зайнятий котеджами. У цьому районі багато церков різних релігійних конфесій, взимку і влітку приємно прогулятися по місцевому лісі.

В районі вулиці Щусєва знаходяться автомобільні салони і кілька заводів. Цей район має репутацію неблагополучного, в темний час доби в поодинці тут краще не з'являтися.

З приміських районів найбільш примітний Біле місто. Це район новобудов, виконаних в білому кольорі. Дістатися до нього неважко, т. К. Регулярно ходить транспорт.

Селище Панковка - найбільший приміський район Великого Новгорода. Головна дорога ділить його на дві частини: з одного боку розташовані вулиці, забудовані дерев'яними будинками, з іншого - багатоповерховими. На віддалі знаходяться занедбані заводи.

Селище сиркові - район невеликий, але має свою школу і ресторан «Макдональдс». Сиркові - робочий район, в ньому дуже багато контор і підприємств. Кілька церков і монастир роблять його привабливим для туристів.

Район Кречівіци складається з двох селищ - Кречівіци і Трубічіно. Селища практично повністю забудовані старими дерев'яними будиночками.

Передмістя і околиці міста

В околицях міста є що відвідати і на що подивитися.

На острові Липно знаходиться церква Миколи, повністю зруйнована під час Великої Вітчизняної війни і повністю відновлена ​​після. До острова можна дістатися взимку по льоду, а влітку лише на човні або катері.

У селі Спас-Нередіци стоїть церква, побудована князем Ярославом в пам'ять про його синів. Її теж спіткала доля руйнування і відновлення.

Село Волотово, церква Успіння Богородиці. Ще до війни церква була відома в усьому світі своєю колекцією фрескового розпису.

У селі Ковалево знаходиться церква Спаса, звана місцевими жителями п'яною, т. К. Її в обов'язковому порядку відвідують молодята. Поруч з церквою розташований монумент пам'яті загиблих на війні.

Рюриково городище, що викликає непідробний інтерес своєю історією, незважаючи на те, що за майже 1200 років воно практично втратило вигляд.

У селах Хутинь, Вяжіщі, Антонове стоять монастирі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация