Бюлетень КонсультантПлюс N 9 (120) ВЕРЕСЕНЬ 2005 \ Консультант Плюс

  1. КонсультантПлюс: ВисшаяШкола - подарунок студентам до нового навчального року
  2. Правова інформація і навчальна література
  3. Швидкий пошук і зручна робота з документами
  4. Допоміжні навчальні матеріали
  5. Гриф УМО - знак якості
  6. Коротка історія продукту
  7. поширення диска
  8. Відгуки студентів юридичного факультету МГУ ім. М.В. Ломоносова
  9. Максим Дранжевскій:
  10. Христина Івасенко:
  11. Катерина Міщенко:
  12. КонсультантПлюс і видавництво "Статут" представили Дигести Юстиніана в Італії
  13. Дигести Юстиніана - актуальні і сьогодні
  14. Історія Дигест Юстиніана в Росії
  15. Значення перекладу Дигест Юстиніана
  16. Класика римського права - в допомогу сучасникам
  17. Новий етап СПІВПРАЦІ компаній "Консультант Плюс" і "Газпром"
  18. Довідковим правовим системам в Росії - 30 років!
  19. Перша правова база даних
  20. Епоха змін
  21. Перші недержавні СПС
  22. Довідкова правова система нового покоління
  23. СПС в Росії і за кордоном
  24. ОЧИМА ЕКСПЕРТА

Архів | попередній випуск | наступний випуск

КонсультантПлюс: ВисшаяШкола - подарунок студентам до нового навчального року

Восени 2005 року виходить в світ 4-й випуск компакт-диска КонсультантПлюс: ВисшаяШкола. Новий випуск диска спеціально приурочений до осіннього семестру навчального 2005-2006 року.

Цей некомерційний продукт адресований студентам юридичних та фінансово-економічних спеціальностей російських вузів Цей некомерційний продукт адресований студентам юридичних та фінансово-економічних спеціальностей російських вузів. Інформація на компакт-диску допоможе їм у вивченні профільних дисциплін, написання рефератів і курсових робіт.

Диск КонсультантПлюс: ВисшаяШкола буде безкоштовно розповсюджуватися на всій території Росії сервісної Мережею КонсультантПлюс.

Правова інформація і навчальна література

Компакт-диск містить великий обсяг матеріалів, цікавих і корисних для багатьох студентів.

Основну частину компакт-диска складає правова інформація - більш 13000 документів з системи КонсультантПлюс. Крім документів федерального законодавства, на диску представлені правові акти Москви і Санкт-Петербурга, основні регіональні акти (статути і конституції 84 суб'єктів РФ), документи СРСР, міжнародні правові акти. Також студенти зможуть познайомитися з судовою практикою вищих судових інстанцій і ФАС всіх 10 округів РФ, фінансовими консультаціями і матеріалами бухгалтерської преси, коментарями законодавства.

Необхідну інформацію легко знайти - всі документи розміщені на диску у відповідних тематичних розділах.

В 4-му випуску диска з'явилося важливе нововведення - розділ "Електронна бібліотека студента". У ньому, крім блоку "Класика російської цивілістики", який раніше вже входив до складу компакт-диска, представлені підручники з правових дисциплін.

Навчальна і наукова література була ретельно відібрана фахівцями компанії "Консультант Плюс". У компакт-диск включені кращі підручники, рекомендовані навчальними програмами провідних вузів країни з відповідних дисциплін і, як правило, мають гриф Міністерства освіти і науки РФ.

Оновлений підрозділ "Класика російської цивілістики" - в нього додані книги, випущені в рамках спільного проекту компанії "Консультант Плюс" і видавництва "Статут":

  • Г.Ф. Шершеневич "Підручник цивільного права" (в двох томах);

  • П.П. Цитович "Праці з торговельного і вексельного права" (в двох томах);

  • О.С. Іоффе "Вибрані праці з цивільного права";

  • І.А. Покровський "Історія римського права";

  • І.Т. Тарасов "Вчення про акціонерних компаніях".

У наступних випусках планується поповнювати розділ "Електронна бібліотека студента" новою літературою та підручниками.

Швидкий пошук і зручна робота з документами

Документи на диску представлені в програмній оболонці КонсультантПлюс, тому студентам, які використовують диск КонсультантПлюс: Вища-Школа, максимально доступні можливості роботи з правовою інформацією системи КонсультантПлюс. це:

  • простий пошук документів за реквізитами;

  • докладний зміст до документів, з якого можна швидко перейти до тексту та ін.

Допоміжні навчальні матеріали

Для тих, хто вперше знайомиться з системою КонсультантПлюс, на диску є електронна версія посібника "КонсультантПлюс: крок за кроком", а також тренінго-тестирующая система (ТТС), призначена для навчання, закріплення і контролю знань з основ правової інформатики. Використовуючи керівництво користувача і ТТС, студенти зможуть самостійно вивчити особливості роботи з системою КонсультантПлюс і перевірити власні знання.

Гриф УМО - знак якості

Компакт-диск КонсультантПлюс: ВисшаяШкола отримав гриф Навчально-методичного об'єднання з юридичної освіти вищих навчальних закладів РФ (УМО). Це підтверджує, що продукт офіційно допущений в якості навчального посібника для студентів вищих навчальних закладів, що навчаються за напрямом "Юриспруденція" і спеціальності "Юриспруденція". Присвоєнням даного грифа УМО визнало високий методичний рівень диска, можливість його широкого використання в навчальному процесі.

Коротка історія продукту

Нагадаємо, що пілотний проект некомерційного продукту КонсультантПлюс: ВисшаяШкола був випущений навесні 2004 року для студентів московських вузів. Восени 2004 р диск тиражем 265000 примірників розповсюджувався вже у всеросійському масштабі. Дана акція мала великий успіх у багатьох вузах країни.

Поширення КонсультантПлюс: ВисшаяШкола є важливою частиною співпраці компанії "Консультант Плюс" з навчальними закладами. Програма інформаційної підтримки російської науки і освіти діє з 1994 р Більше 1500 вузів і їх філії по всій Росії забезпечуються пільговим доступом до інформаційних ресурсів КонсультантПлюс. Їм надаються також необхідні методичні матеріали, що дозволяють організувати викладання правової інформатики. Серед партнерів КонсультантПлюс: Московський державний університет ім. М.В. Ломоносова, Московська державна юридична академія, Фінансова академія при Уряді РФ, Державний університет управління, Московський державний університет економіки, статистики та інформатики (МЕСІ), Санкт-Петербурзький державний університет, Санкт-Петербурзький державний університет економіки і фінансів, Саратовська державна академія права, Новосибірський державний університет, Казанський державний фінансово-економічний інститут та інші навчальні заклади країни.

поширення диска

Як завжди, диск КонсультантПлюс: ВисшаяШкола поширюється безкоштовно серед студентів і викладачів вузів юридичного та фінансово-економічного профілю. Таким чином, студенти отримують доступ до актуальної правової інформації. КонсультантПлюс: ВисшаяШкола дозволить майбутнім фахівцям ознайомитися з російським законодавством, з працями видатних представників вітчизняної юриспруденції, а також набути навичок роботи з СПС КонсультантПлюс. Безумовно, отримані знання стануть цінним і корисним "багажем" для всіх російських студентів.

Студенти можуть отримати диск КонсультантПлюс: ВисшаяШкола безпосередньо у вузі або в регіональному інформаційному центрі Мережі КонсультантПлюс.

Прес-служба компанії "Консультант Плюс"

Правова інформація в КонсультантПлюс: ВисшаяШкола

  • Законодавство
  • Судова практика
  • фінансові консультації
  • Коментарі законодавства
  • Міжнародні правові акти

Навчальна література в КонсультантПлюс: ВисшаяШкола (NEW!)

  • "Арбітражний процес", під ред. д.ю.н., проф. В.В. Яркова, 2004
  • "Цивільний процес", під ред. д.ю.н., проф. В.В. Яркова, 2004
  • "Цивільне право: У 2 т.", Під ред. д.ю.н., проф. Е.А. Суханова, 2004-2005
  • "Кримінальну право Росії. Частина Особлива", під ред. проф. Л.Л. Кругликова, 2004
  • "Кримінальну право Росії. Частина Загальна", під ред. проф. Л.Л. Кругликова, 2005
  • "Міжнародне економічне право і процес (Академічний курс)", автор - д.ю.н., проф. Г.М. Вельямінов, 2004

Відгуки студентів юридичного факультету МГУ ім. М.В. Ломоносова

Ольга Невежина:

"Моє знайомство з СПС КонсультантПлюс почалося з компакт-диска КонсультантПлюс: ВисшаяШкола. Я стала самостійно вивчати КонсультантПлюс. Неоціненну допомогу в цьому надали керівництво користувача" КонсультантПлюс: крок за кроком "і посібник" Як знайти документ за 1 хвилину ".

Найцікавішим об'єктом для вивчення представляються матеріали судової практики. При вивченні законодавства їх можна використовувати в якості ілюстрації, можливості оцінити закон в дії.

Дуже приємно було виявити розділ "Класика російської цивілістики". Адже тема моєї курсової роботи передбачала вивчення історії цивільного законодавства і поглядів російських дореволюційнихцивілістів на дану проблему ".

Максим Дранжевскій:

"Завдяки діяльності КонсультантПлюс студенти отримали можливість працювати з масивом правової інформації не тільки в комп'ютерних класах, але і вдома. Цьому, зокрема, сприяло безкоштовне розповсюдження компанією компакт-диска КонсультантПлюс: ВисшаяШкола. Цей диск став серйозною підмогою в роботі студентів - він дозволяє студентам підвищувати рівень юридичної культури, стежити за розвитком юридичної доктрини і практики, а також освоювати принципи роботи з КонсультантПлюс. Все це дуже стане в нагоді в майбутній професі іональной діяльності ".

Христина Івасенко:

"При роботі з СПС КонсультантПлюс студент навчається виділяти головне й відкидати непотрібне. Система відрізняється системністю і структурованістю інформації, інформаційні банки розділені на розділи - це сприяє впорядкованості сприйняття студентом інформації. Для підготовки висококваліфікованих юристів необхідно навчити їх працювати з документами, а звідки, що не з СПС, можна взяти настільки повний список необхідного нормативного матеріалу. Юрист, на мій погляд, повинен бути всебічно освіченим фахівцем, а робота з м ногопрофільним довідником допомагає охопити не тільки суто юридичні проблеми. Адже в КонсультантПлюс є різна довідкова інформація: календарі, розрахункові індикатори, процентні ставки та ін. Це робить систему універсальною, вона забезпечує значну допомогу в освітньому процесі ".

Катерина Міщенко:

"Наші батьки змушені були старанно заучувати тексти чинних законів, знаючи, що це мученицьке заняття - необхідна умова для подальшої успішної професійної діяльності. Цінність такого підходу відома здавна, проте не можна забувати мудрих слів про те, що одного розчерку пера законодавця досить для того, щоб цілі бібліотеки стали макулатурою. У зв'язку з цим система КонсультантПлюс, істотно заощаджуючи час і сили учня, дозволяє йому концентруватися нема на зовнішній стороні правового акта (букві за кону), а на загальних принципах, покладених в його основу, на його загальнолюдської цінності, скасувати яку не має права жоден законодавець ".

КонсультантПлюс і видавництво "Статут" представили Дигести Юстиніана в Італії

Карина Петросян,   прес-служба компанії Консультант Плюс Карина Петросян,
прес-служба компанії "Консультант Плюс"

У червні 2005 р в італійському місті Казерта під Неаполем відбулася міжнародна конференція, присвячена проблемам перекладу Дигест Юстиніана на мови європейських країн. У стінах Неаполітанського королівського палацу зібралося понад 60 провідних фахівців з римським правом з Італії, Іспанії, Німеччини, Голландії та Росії.

В рамках конференції відбулася презентація російського перекладу Дигест Юстиніана. Спеціально для участі в цьому заході було запрошено видавництво "Статут", яке за підтримки компанії "Консультант Плюс" займається перекладом і виданням Дигест Юстиніана на російську мову.

Дигести Юстиніана - актуальні і сьогодні

Дигести Юстиніана - найбільший пам'ятник правової думки, який був створений в VI столітті н.е. в Римській імперії за часів правління імператора Юстиніана. В даний час Дигести є основним джерелом знань про римське право. Практично все сучасне європейське, в тому числі російське, а також право країн Північної і Південної Америки в основі своїй спирається на римське право. Майже всі види сучасного права є відгалуженнями римського. Дигести Юстиніана вважаються фундаментом, з якого почалося законотворчість в цілому.

Російське право дуже близько за своїм корінням до римського. У нашій країні склалася одна з найсильніших шкіл з вивчення римського права, а російський Фонд "Центр вивчення римського права" при Академії наук - найбільший в Європі, не рахуючи такого ж центру в Італії.

Не дивно, що більше половини доповідачів на минулій конференції було з Росії. Перед присутніми виступив один з провідних світових фахівців з вивчення римського права - доктор юридичних наук, голова Фонду "Центр вивчення римського права", професор Л.Л. Кофанов. Також з доповідями виступили відомі європейські вчені, зокрема, доктор історичних наук, професор М.В. Бібіков (Москва, Росія), професора Ф. Казавола і Ф. Д'Іпполіто (Неаполь, Італія), професор М. Гарсія Гаррідо (Мадрид, Іспанія), професор А. Ваке (Кельн, Німеччина) та багато інших.

Історія Дигест Юстиніана в Росії

В рамках конференції відбулася презентація російського перекладу Дигест Юстиніана. Перед присутніми виступив виконавчий директор видавництва "Статут" Кирило Самойлов, який розповів про особливості реалізації цього проекту в Росії.

У перший же рік роботи видавництво Статут звернулося до компанії Консультант Плюс з пропозицією взяти участь у виданні Дигест У перший же рік роботи видавництво "Статут" звернулося до компанії "Консультант Плюс" з пропозицією взяти участь у виданні Дигест. За словами К. Самойлова, "нам був необхідний партнер, відомий і шанований на діловому ринку.

І такого партнера ми знайшли - до роботи над перекладом і виданням Дигест підключилася компанія "Консультант Плюс", найбільший в Росії центр поширення правової інформації ". Головний результат участі Мережі КонсультантПлюс в реалізації даного проекту полягає в тому, що Дигести Юстиніана стали доступні широкому колу громадян Росії.

Перша книга "Дигест Юстиніана" вийшла в світ у 2002 р Слід зазначити, що переклад повного тексту Дигест на російську мову і його видання здійснюється в нашій країні вперше. До теперішнього часу були переведені і опубліковані лише окремі фрагменти Дигест.

Кожен том Дигест містить кілька книг по певним галузям права. У серпні 2005р. в світ вийшов останній, 7-й том Дигест (45-я - 50-я книги), а перший том до сьогоднішнього дня видано загальним накладом більше 20000 примірників. Зараз до випуску готується 8-й додатковий том видання, куди увійдуть алфавітно-предметний покажчик і наукові статті провідних вчених про значення перекладу Дигест Юстиніана для сучасної науки римського права. Велика частина цих матеріалів готується до публікації за підсумками червневої конференції в Казерте.

Значення перекладу Дигест Юстиніана

Звістка про масштабний проект перекладу Дигест Юстиніана в Росії стало подією не тільки у вітчизняній науці, а й за кордоном. Італійська сторона взагалі дуже трепетно ​​ставиться до перекладу Дигест Юстиніана, адже це сприяє популяризації їхньої культурної спадщини та об'єднання країн в єдиний правовий простір: Дигести Юстиніана переведені на 50 мов світу, а до 80% всіх юридичних термінів в європейських країнах - це терміни римського права.

Виконану працю гідно оцінили в Європі. Уже після видання першого тому на адресу осіб, причетних до його появи, стали приходити відгуки, що містять слова захоплення і вдячності. Зокрема, свої відгуки надіслали професор П. Каталано, завідувач кафедри римського права юридичного факультету державного університету м Риму, і професор А. Корбіно, фахівець з речового права в Стародавньому Римі, автор багатьох монографій і статей.

Учасники конференції в Казерте мали можливість особисто познайомитися з книгами цього багатотомного видання, які були спеціально привезені з Москви. Судячи з відгуків, реалізація цього проекту в Росії викликала у вченого співтовариства великий інтерес. Так, професор О. Деліберто, найбільший італійський вчений, в 1999-2000 рр. - міністр юстиції Італії, а в даний час - член парламенту Італії, зазначив: "На мене справило величезне враження видання російською мовою Дигест Юстиніана. Йдеться про серйозне просування вперед в наших дослідженнях, і я шлю вам найщиріші вітання!"

Класика римського права - в допомогу сучасникам

Дигести Юстиніана - унікальний за своєю глибиною і фундаментальності працю, основа сучасної правової культури. Завдяки спільному проекту компанії "КонсультантПлюс" і видавництва "Статут" Дигести Юстиніана стали доступні для читачів у багатьох куточках нашої країни. У сучасних умовах це дуже важливо, адже Росія співпрацює з багатьма країнами Європи і активно відроджує цивільно-правове регулювання життя. Ці процеси немислимі без розвитку правових підходів, в основі яких лежать ідеї і правила римського права.

Дигести Юстиніана зарекомендували себе як ідеальний навчальний посібник для студентів юридичних спеціальностей. Вони є основним джерелом за римським правом для десятків поколінь юристів, з їх допомогою в усьому світі готують фахівців міжнародного і громадянського права з глибоким знанням основ римського права.

По завершенні конференції професор Л.Л. Кофанов дав наступну оцінку виданню Дигест Юстиніана в Росії: "Значення російського перекладу Дигест для розвитку вищої юридичної освіти в тому числі і російської правової культури взагалі важко переоцінити. Практично все сучасне європейське континентальне право в основі своїй спирається на римське право. Об'єднання Європи в єдиний правовий простір значною мірою полегшується тим, що юристи цих країн говорять на одній мові основних юридичних понять - мовою римського права ".

Новий етап СПІВПРАЦІ компаній "Консультант Плюс" і "Газпром"

В середині червня в м Светлогорске Калінінградській області пройшов семінар для керівників юридичних служб дочірніх підприємств і фахівців центрального апарату компанії "Газпром". Компанія "Консультант Плюс" була запрошена на цей захід як давнього партнера компанії "Газпром" і взяла активну участь в роботі семінару.

Всього на семінарі були присутні більше 70 осіб. Перед ними протягом декількох днів з доповідями виступили авторитетні фахівці в області права. Так, С.Г. Пепеляєв, кандидат юридичних наук, розповів про податкову безпеки компанії в сучасних умовах. А.А. Глушецкій, професор, академік Міжнародної академії корпоративного права, присвятив свій виступ організаційно-правовому, емісійному і фінансово-аналітичного аспектам реорганізації господарського товариства. І, нарешті, Н.Б. Щербаков, головний консультант Управління аналізу та узагальнення судової практики Вищого Арбітражного Суду РФ, розглянув проблему інвестиційних договорів, що застосовуються в будівництві. При цьому тексти документів, на які посилався Н.Б. Щербаков, транслювалися на великий екран з системи КонсультантПлюс. Це значно підвищило ефективність роботи, що згодом відзначили багато учасників семінару.

Протягом всього семінару в фойє навчального центру працював виставковий стенд КонсультантПлюс. Учасники семінару мали можливість детальніше дізнатися про нові властивості технології 3000 Серії 100, самостійно попрацювати з системою, отримати у спеціалістів компанії різноманітну корисну інформацію про СПС КонсультантПлюс і її інформаційних ресурсах, необхідних для забезпечення ефективної роботи юридичних служб організації.

Крім того, кожен охочий міг отримати роздрукований документ з будь-якого інформаційного банку СПС КонсультантПлюс, взяти участь в конкурсі на її знання і отримати свою фотографію у фірмовій рамці на пам'ять.

Всі учасники семінару отримали в подарунок від компанії "Консультант Плюс" спеціально підготовлений диск з підбіркою нормативних документів за темами проходить семінару. Інформація на диску представлена ​​в програмній оболонці КонсультантПлюс Технологія 3000, яка забезпечує зручність роботи з документами.

На третій день роботи семінару від імені компанії Консультант Плюс виступив А На третій день роботи семінару від імені компанії "Консультант Плюс" виступив А.Г. Ушаков, який курирує роботу з VIP-клієнтами. Він розповів про діяльність Мережі КонсультантПлюс, яка в даний час забезпечує правовою інформацією понад 190 тисяч корпоративних клієнтів по всій Росії, і зауважив, що лідируючі позиції КонсультантПлюс обумовлені постійним розвитком програмної та інформаційної технології - УПС КонсультантПлюс постійно поповнюється новими можливостями, які дозволяють працювати з правової інформацією ще ефективніше.

Головним підсумком минулого семінару стало зміцнення партнерських відносин "Консультант Плюс" з компанією "Газпром". Варто зазначити масштаби цієї співпраці - на сьогоднішній день більше 80% підприємств з пайовою участю компанії "Газпром" використовують в роботі СПС КонсультантПлюс. Минулий в Світлогорську семінар показав, що у Мережі КонсультантПлюс і ВАТ "Газпром" є всі передумови для подальшого успішного розвитку двосторонніх партнерських відносин.

Прес-служба компанії "Консультант Плюс"

Довідковим правовим системам в Росії - 30 років!

Володимир Агєєв,
оглядач

Навряд чи кожен фахівець, який працює з довідковими правовими системами (СПС), знає про історію їх розвитку в нашій країні. Тим часом в 2005 р виповнюється 30 років з початку правової інформатизації в Росії. У 1975 р керівництвом Радянського Союзу було прийнято рішення про створення першої централізованої інформаційної бази нормативних документів.

Перша правова база даних

До 70-х років XX століття терміни "правова інформація" і "правова інформатизація" в юридичній літературі взагалі не вживалися. Лише з появою ЕОМ стало можливо працювати з документами в електронному вигляді і об'єднувати їх в банки даних. Це було особливо актуально для нормативних актів, кількість яких постійно збільшувалася.

ЦК КПРС і Рада Міністрів СРСР в Постанові від 25 червня 1975 р N 558 "Про заходи щодо подальшого вдосконалення господарського законодавства" визнали за необхідне "ввести державний облік нормативних актів СРСР і союзних республік, а також організувати централізовану інформацію про таких актах". Цей документ можна вважати відправною точкою в створенні СПС в нашій країні.

При Міністерстві юстиції СРСР був організований Центр комерційного (НЦПІ), в завдання якого увійшли розробка довідкових систем і державний облік нормативних актів. Інформаційна база НЦПІ призначалася для використання в державних установах і наукових відомствах - тоді ніхто не замислювався про широкому доступі громадян і організацій до правової інформації.

Епоха змін

Все змінилося в кінці 80-х - початку 90-х років, коли з початком реформ виникла величезна потреба в правових документах. Приблизно в цей же час почалося широке поширення персональних комп'ютерів.

Саме ці чинники - попит на правові акти та розвиток комп'ютерних технологій - створили основу для появи принципово нової галузі - послуг з розповсюдження правової інформації. Нова Конституція РФ і інші офіційні акти забезпечили основи для відкритості правової інформації. Ключову роль в сфері її широкого поширення зіграли недержавні компанії, оскільки вони могли забезпечити якісний сервіс всім користувачам.

Державою ж були створені спеціалізовані системи для внутрішніх завдань. Наприклад, система "Еталон", розроблена згаданим вище НЦПІ при Міністерстві юстиції РФ, а також "Система", створена НТЦ "Система" при ФАПСИ.

Перші недержавні СПС

Одним з перших розробників СПС для широкого кола користувачів стало агентство INTRALEX, яке в 1989 р представило Програмний комплекс "Юридична довідково-інформаційна система" (ЮСІС).

В цьому ж році було створено Науково-виробниче об'єднання "Обчислювальна математика та інформатика" (НВО "ВМІ"), в якому була розроблена СПС Гарант - вона була виведена на ринок в 1990 р У процесі розвитку системи у розробників склалося різне уявлення про те , як будувати оновлення системи і поширювати її серед користувачів. Розбіжності привели до того, що на початку 1992 р від НПО "ВМІ" відокремилася фірма НВП "Гарант-Сервіс", яка продовжила самостійне розповсюдження СПС Гарант.

В цей же час з'явилося ще кілька довідкових правових систем, зокрема, СПС "Кодекс" ( "Центр комп'ютерних розробок", м.Санкт-Петербург).

НВО "ВМІ" створено в 1989 році випускниками Московського університету

Розробки НВО "ВМІ":

  • 1990 року - система Гарант (в даний час поширюється НПП "Гарант-Сервіс")

  • 1992 г. - система КонсультантПлюс

В даний час НВО "ВМІ" є координаційним центром загальноросійської Мережі КонсультантПлюс

1992 г. - створення загальноросійської Мережі КонсультантПлюс

Поєднання нових технологій і унікальних принципів сервісу Мережі КонсультантПлюс заклало в Росії основи нової галузі - поширення правової інформації

Довідкова правова система нового покоління

У січні 1992 р НВО "ВМІ" приступило до розробки свого другого проекту в сфері правової інформатизації - КонсультантПлюс. Перед компанією "Консультант Плюс" стояло завдання забезпечити правовою інформацією фахівців на всій території країни. Для цього були потрібні технології принципово нового рівня, що дозволяють оперативно передавати великі обсяги інформації користувачам в різних регіонах. Крім цього, кожному користувачеві необхідно було надати якісний надійний сервіс. Але на початку 90-х ще не існувало добре налагоджених технологій поширення правової інформації, за допомогою яких можна було надійно вирішувати такі масштабні завдання, а існуючі на той момент розробки мали ті чи інші обмеження.

Фактично потрібно було не тільки створювати нову унікальну програмну технологію, але і організувати "з нуля" сервісну мережу по всій Росії.

Компанія змогла успішно вирішити ці завдання - перша версія СПС КонсультантПлюс з'явилася через п'ять місяців після початку робіт, і вже у середині 1992 р почалося її масове виробництво і поширення на всій території країни.

При розробці системи враховувався весь накопичений досвід як в сфері програмних розробок, так і в класифікації правових актів. Але це була вже система нового покоління - вона була створена на основі нових технологій і підходів. А найголовніше - нова СПС була об'єднана з принципово новою системою організації сервісу.

Таким чином, створивши нову технологію і оригінальні принципи сервісної підтримки користувачів, компанія "Консультант Плюс" фактично створила нову галузь - галузь поширення правової інформації на всій території Росії. Сьогодні в Мережі КонсультантПлюс працює понад 700 партнерських організацій (це 12000 співробітників!), А користувачами є більш 190000 організацій по всій Росії.

СПС в Росії і за кордоном

У всьому світі в сфері правової інформатизації працюють переважно недержавні компанії. У наш час практично всі економічно розвинені країни мають свої довідкові правові системи. У США це "Lexis-Nexis", "Westlaw", "Loislaw"; в Великобританії - "Butterworths" (підрозділ "Lexis-Nexis"), "Westlaw", "Justis"; в Італії - "Italguire"; в Німеччині - "Juris", "Refact"; в Іспанії - "Juridicas"; у Франції - "Lamyline Reflex", "LexisNexis" і т.д.

У Росії рівень розвитку і поширення СПС не тільки не поступається, але і перевищує зарубіжні показники. Наприклад, проведене кілька років тому дослідження показало, що в Росії Мережа КонсультантПлюс обслуговувала в 10 (!) Разів більше користувачів, ніж в той же час в Німеччині провідний виробник СПС "Juris".

Таким чином, в нашій країні за короткий термін виникла і успішно розвивається нова галузь поширення правової інформації, що стала важливим елементом інфраструктури країни. Це одна з небагатьох високотехнологічних галузей, в яких представлені виключно російські компанії. Виконано шлях від найпростіших електронних архівів до найскладніших аналітичних систем, багато в чому перевершують аналогічні закордонні розробки.

ОЧИМА ЕКСПЕРТА

Тетяна Тойменцева,
експерт відділу податкової експертизи

На підставі пп. 8 п. 1 ст. 333.24 НК РФ за посвідчення установчих документів (копій установчих документів) організацій державне мито сплачується в розмірі 500 рублів.

При зверненні до приватного нотаріуса нотаріального тариф у зазначеній сумі сплачується за посвідчення всього комплекту установчих документів однієї організації або за кожен документ? Як слід розглядати статут товариства з шістьма послідовними змінами до нього: як один документ або як сім документів?

Согласно ст. 22 Основ законодавства Російської Федерації про нотаріат, затверджених ЗС РФ 11.02.1993 N 4462-1 (далі - Основи), за вчинення нотаріальних дій, для яких законодавством Російської Федерації передбачена обов'язкова нотаріальна форма, нотаріус, який займається приватною практикою, стягує нотаріальний тариф в розмірі , що відповідає розміру державного мита, передбаченої за вчинення аналогічних дій в державній нотаріальній конторі і з урахуванням особливостей, встановлених законодавством Російської Федер ції про податки і збори.

Согласно п. 1 ст. 52 ЦК України юридична особа діє на підставі статуту, або установчого договору і статуту, або тільки установчого договору.

Із змісту зазначеної норми випливає, що установчий договір і статут організації є окремими установчими документами юридичної особи.

З огляду на викладене, вважаємо, що нотаріальний тариф в розмірі 500 руб. стягується за посвідчення кожного документа (статуту та (або) установчого договору), що входить в пакет установчих документів.

Щодо другого питання зазначимо таке. За рішенням засновників (учасників, акціонерів) юридичної особи до установчих документів можуть вноситися зміни, які на підставі п. 3 ст. 52 ГК РФ набувають чинності для третіх осіб з моменту їх державної реєстрації, а у випадках, встановлених законом, - з моменту повідомлення органу, що здійснює державну реєстрацію, про такі зміни.

На практиці зміни до статуту вносяться, як правило, або шляхом затвердження нової редакції статуту, або шляхом прийняття окремого документа, який є невід'ємною частиною статуту і становить з ним єдине ціле. У зв'язку з цим статут зі змінами (доповненнями) до нього (незалежно від їх кількості), на нашу думку, слід розглядати як один установчий документ.

Матеріал підготовлений з використанням інформаційного банку Фінансист .

При зверненні до приватного нотаріуса нотаріального тариф у зазначеній сумі сплачується за посвідчення всього комплекту установчих документів однієї організації або за кожен документ?
Як слід розглядати статут товариства з шістьма послідовними змінами до нього: як один документ або як сім документів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация