Бурджанадзе: «Ми не збираємося бути ворогами Росії»

Ніно Бурджанадзе (Фото: ЧТК)   Реально вступ Грузії в НАТО, поки не вирішена абхазька і південноосетинська проблема Ніно Бурджанадзе (Фото: ЧТК) Реально вступ Грузії в НАТО, поки не вирішена абхазька і південноосетинська проблема? Можна вирішити ці проблеми в доступному для огляду майбутньому?

«Я хочу чітко сказати, що ці проблеми можна вирішити. Дійсно, ситуація в Абхазії і в Південній Осетії непроста, але у нас є чіткий, мирний план щодо врегулювання, який можна виконати за умови, що Росія буде, як мінімум, нейтральна. Ми говоримо, що повинна пройти демонополізація цих конфліктів Росією. Туди має прийти міжнародне співтовариство, ми зараз намагаємося замінити російських миротворців міжнародними поліцейськими силами. Що стосується зв'язку між вступом в НАТО і цими конфліктами, я б дуже хотіла, щоб така нитка не проводилася. Саме Росія максимально намагається законсервувати ці конфлікти, щоб перешкодити Грузії вступити в НАТО. Головний аргумент Росії такий, що НАТО є загрозою для Росії. Я думаю, що той факт, що НАТО нам тепер надало інтенсивний діалог, говорить про те, що натовські держави все це прекрасно розуміють. Ми впевнені, що дуже скоро ми вже будемо в НАТО і паралельно ми зможемо вирішити ці конфлікти мирним шляхом ».

Ви не боїтеся того, що Захід в останній момент дасть задній хід, тому що скаже: «ми боїмося вплутатися в ці конфлікти, ми не хочемо посилати сюди своїх солдатів», і на цій підставі в результаті скаже Грузії «ні!» ...

«По-перше, ніхто не пропонує Заходу вплутуватися в конфлікт. Ми пропонуємо Заходу допомогти нам врегулювати конфлікт. Розв'язати конфлікт ми не хочемо. Що стосується солдатів - розмова йде не стільки про солдатів, як про міжнародні поліцейських силах. З іншого боку я вам можу сказати чітко, що якщо Захід закриє очі на те, що буквально під носом існують конфлікти, якими є Абхазія і Південна Осетія, це буде проблема не тільки для Грузії. Це буде проблема Заходу теж. Грузія - це частина чорноморської системи безпеки, а чорноморський басейн - це частина середземноморського басейну. Тому дуже складно говорити про середземноморську безпеки без врахування інтересів чорноморських держав. Глобалізація сьогоднішнього світу нам усім показала, що Грузія не так далека від Заходу, як це здавалося в минулому. Якщо буде поганий, негативний прецедент, що Грузія була кинута напризволяще, повірте, це відгукнеться дуже скоро і бумерангом повернеться до Заходу. Сьогодні будуть проблеми у Грузії і Росії, завтра на тлі того, що ці проблеми не були вирішені, можуть виникнути проблеми між балтійськими державами та Росією і так далі. Захід не повинен закривати очі на те, що Росія сьогодні веде себе неадекватно і нецивілізовано. Єдина гарантія безпеки Заходу, це те, якщо навколо Росії будуть демократичні держави, щоб демократичний ареал розширювався. І щоб сама Росія стала демократичною і передбачуваним державою ».

Наскільки сильна підтримка вступу в НАТО в самій Грузії? Напевно, багато людей це сприймає як якусь розвилку між Росією і Заходом ...

«Ні, в Грузії майже ні у кого немає думки про те, що це розвилка. Абсолютна більшість населення, десь 80 відсотків, підтримує вступ країни в НАТО. Люди розуміють, що це гарантія безпеки і демократизації суспільства ».

Чи немає такого побоювання, що якщо ми вступимо в НАТО, ми «посваримося» з Росією назавжди? Може бути, проблема буде, швидше за все, на стороні Росії, але це проблема буде ...

«Але ви, чехи, дружите з Росією, у вас же нормальні з ними відносини. Правда? »

Ну да, але під час вступу в НАТО було досить сильне напруження.

«Так, була напруга, також як була напруга, коли вступали балтійські держави, але це напруга в принципі трохи пом'якшало. По відношенню до Чехії воно пом'якшало серйозно, і сьогодні у вас з Росією дуже нормальні, добрі відносини. Ось ми абсолютно впевнені, що, якщо ми вступимо в НАТО, наші відносини з Росією будуть набагато краще. Настане ясність в російсько - грузинських відносинах. Буде зрозуміло, що все, Грузія більше не є колишньою радянською республікою. Грузія більше не знаходиться під впливом Росії. Але ні в якому разі Грузія не є ворогом Росії. Зрештою, ми прагматичні люди. Ми не збираємося бути ворогами кого-небудь, тим більше ворогами такої великої держави, як Росія. Тільки Росія повинна зрозуміти, що НАТО не є для Росії небезпекою. Мені здається, що приклади Чехії або Балтії це довели. З нашого боку, у всякому разі, є бажання дружити, співпрацювати, нормально спілкуватися, але це можливо лише тоді, коли Росія дійсно почне нас поважати ».

Чи отримує Грузія підтримку з боку країн СНД Чи отримує Грузія підтримку з боку країн СНД?

«Ми отримуємо серйозну підтримку з боку України, під час газової кризи ми отримали дуже важливу підтримку з боку Азербайджану. Азербайджан нам тоді дуже сильно допоміг. В принципі, те, що зараз відбувається між Грузією і Росією, говорить про те, що СНД як такого немає. Ну, немає цієї організації. Зараз з Росії виганяють грузин, депортують їх вантажними літаками, як худобу. Ставляться до людей, як до худоби. Ми заарештували російських офіцерів, але з ними ми обходилися нормально, як цивілізовану державу. Навіть російські дипломати підтвердили, що ці люди перебували в нормальних умовах, їх права не обмежувалися. Їх гідність не принижувалась. А що робить Росія? Заарештували жінок, яким за п'ятдесят років, і відвезли в венерологічний диспансер, щоб перевірити їх на СНІД та інші венерологічні захворювання. Вони прекрасно знали, що це жінки, матері родин, які приїхали в Росію працювати, нехай навіть нелегально. Вони прекрасно розуміли, що їх не треба відвозити в венерологічний диспансер. Зробили це, щоб принизити людину, щоб розтоптати душу жінки. Якщо висилати людей, можна адже висилати людей звичайними літаками ... Треба зупиняти на вулицях людей, схожих на грузин? Потрібно шукати дітей з грузинськими прізвищами, щоб через них вийти на їх батьків? Це нормально?? З цим Європа повинна змиритися? Якщо ви з цим змиріться, я вам чесно скажу, ви отримаєте те, що зараз відбувається з Грузією. Сьогодні це Грузія, завтра це будуть інші національності. Те, що зараз відбувається, на території Європи не відбувалося після нацистської Німеччини. Природно, ми від вас чекаємо дуже чіткою і дуже сильної реакції на те, що зараз відбувається по відношенню до Грузії ».

Тбілісі   Росія хоче добитися від Грузії слухняності Тбілісі Росія хоче добитися від Грузії слухняності. Є різні методи, батіг і пряник, як кажуть. Росія явно вважає за краще батіг. Якщо раптом з'являться пряники, це може що-небудь змінити? Зупинити похід Грузії на Захід?

«Справа не в Заході. Але, безумовно, наші відносини були б краще. Якби Росія використовувала політику пряника, відносини були б зовсім іншими. Є хороша російське прислів'я - «від добра добра не шукають». Якби Росія допомогла нам вирішити наші конфлікти, якби у нас були тісні економічні зв'язки, якби Росія поважала наш суверенітет і територіальну цілісність не на словах, а на ділі, природно наші відносини були б зовсім інші. Проте, ми б все одно намагалися зміцнити демократичні процеси в нашій країні. Проте, у нас була б орієнтація на західноєвропейський світ. Адже справа не тому, що нас якась ідея фікс, що ми хочемо на Захід. Справа в тому, що у вас, у європейців, є ті цінності, які дуже важливі для нормального розвитку держави. І ми себе відчуваємо європейцями. Між іншим, ці західні цінності потрібні і самої Росії. Чому ніхто не замислюється, чому маленька Голландія або маленька Чехія, у якій в тисячі разів, а то й в мільйон разів менше ресурсів, ніж у Росії, живе краще, достойніше і багатше, ніж Росії, яка поставляє нафту і газ на всю Європу. Чомусь ніхто про це не думає. А вся справа в тому, що ці важливі цінності, які забезпечують нормальний хід держави, в Росії не працюють. Ще раз хочу повторити: якщо з російської сторони будуть нормальні відносини, з нашого боку будуть десять разів краще. Даремно російська політична еліта думає, що з Грузією можна розмовляти кулаками. Грузини дуже добре сприймають, коли до них нормально і тепло ставляться. Але це дуже впертий народ, коли його намагаються поставити на коліна. Це довела історія, яку в принципі Росія знає. Або повинна знати ».

Можна вирішити ці проблеми в доступному для огляду майбутньому?
Наскільки сильна підтримка вступу в НАТО в самій Грузії?
Чи немає такого побоювання, що якщо ми вступимо в НАТО, ми «посваримося» з Росією назавжди?
Правда?
Чи отримує Грузія підтримку з боку країн СНД?
А що робить Росія?
Треба зупиняти на вулицях людей, схожих на грузин?
Потрібно шукати дітей з грузинськими прізвищами, щоб через них вийти на їх батьків?
Це нормально?
З цим Європа повинна змиритися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация