Бути юристом в Україні: реальність і перспективи на майбутнє

Ні для кого не секрет, що в Україні юридична спеціальність визнана однією з найскладніших в плані працевлаштування. Щорічно випускники правової сфери стикаються з проблемою знайти гідну роботу і «не злимо, тихим словом» згадують той день, коли подали документи на юрфак. Та й вимоги роботодавців тепер досить складно пов'язати з логікою, адже дуже часто зустрічаються оголошення на кшталт цього: «требуется юрист у віці 20 років, досвід роботи - не менше, аніж 3 роки». Здорового глузду тут мало, і тим не менш, ринок праці продовжує своє функціонування.

Якщо звернутися до цифр, можна конкретніше уявити собі ситуацію з працевлаштуванням молодих кадрів. Так, за даними українського міносвіти, за останні три роки (2013, 2014 і 2015) вітчизняні вузи випустили у вільне плавання 98 тис. 703 випускника, в дипломах зазначено - «правознавство».

З цієї кількості випускників держава офіційно працевлаштувало 6 тис. 309 осіб. З них 3957 юристів , 105 помічників юристів і 2247 юрисконсультів (це за даними Державної служби зайнятості України).

Тепер цікаво, чим же займаються інші 92 тисячі 394 випускника? Очевидно, якась кількість працює «в тіні», можливо, навіть за фахом, а решта вже точно йдуть займатися чим завгодно, тільки не юриспруденцією.

Природно, не всі з цієї цифри прагнуть працювати за профілем, але тому, хто все ж хоче стати юристом, доводиться несолодко. Оскільки багато роботодавців впевнені, що можна набрати штат з двадцятирічних професіоналів з п'ятирічним стажем, молоді фахівці стикаються з, на перший погляд, «нерозв'язних проблемами».

Чи то радянське минуле залишило свій відбиток, то чи просто в суспільстві епідемія невпевненості в своїх силах, але кожен шукає собі начальника, не допускаючи в голову думок про те, що є можливість бути начальником для самого себе. І начебто приваблива перспектива, але шлях до її реалізації одразу складно уявити.

Не варто забувати про те, що в Україні хоч і складна економічна ситуація, але технічний прогрес не обійшов нас стороною. З невеликим запізненням на 5-7 років (у порівнянні із Західною Європою і США) активно починає свій розвиток онлайн-юриспруденція. Пов'язано це і з тим, що державні органи переходять на електронний формат надання послуг. Подача документів, державні закупівлі, навіть позови (принаймні в Європейський суд) - все це частіше і частіше відбувається через інтернет.

Поступово суспільство відходить від практики довгих черг, де раніше чимало часу витрачалося даремно, та ще й без лайки не обходилося. Набагато простіше включити комп'ютер, підключитися до інтернету і знайти собі там людину, яка безболісно вирішить всі проблеми. Відомо, що з бюрократією мало хто хоче мати справу, і мало у кого є для цього міцні нерви. Ось тут-то і приходять на допомогу юристи. Тим більше, що за все в два кліка юридична консультація онлайн доступна кожному на порталі Lawyer.ua .

При цьому задоволені всі: юрист займається роботою і більше не кидається з кута - в кут, а будь-який інший чоловік отримує рішення своїх проблем, перебуваючи вдома, перебуваючи весь час на зв'язку зі своїм правозахисником.

До того ж, за останні три роки спостерігається менше завзяття абітурієнтів вступати саме на юридичний. Якщо в 2013 році у нас було 34, 684 тис. Випускників-юристів, то в 2015 їх стало 30, 166 тис.

Можливо, молоді люди стали більш усвідомлені у виборі професії, і ВНЗ почнуть готувати тільки тих фахівців, які дійсно готові присвятити робочу життя юриспруденції. Немає сумнівів, що ця тенденція в підсумку підвищить цінність і значимість юристів на ринку праці.

Тепер цікаво, чим же займаються інші 92 тисячі 394 випускника?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация