Чай каркаде підвищує або знижує тиск? повний розбір

  1. У чому користь каркаде?
  2. Вплив на артеріальний тиск
  3. Завдяки чому знижується тиск?
  4. Вживання при зниженому тиску

Цікавою альтернативою звичайному чаю може стати каркаде - чай ​​з пелюсток «суданської троянди» (гібіскуса). Цей яскравий настій з приємним кислуватим смаком чудово втамовує спрагу, і до того ж містить безліч корисних для здоров'я речовин. Але якщо з впливом зеленого і чорного чаю на артеріальний тиск все ясно, то щодо властивостей «червоного» суперечки тривають. Так хто ж правий? Знижує чи підвищує артеріальний тиск чай з гібіскусу? Спробуємо з'ясувати.

У чому користь каркаде?

Властивості чаю з пелюсток суданської троянди обумовлені його багатим складом. У ньому містяться:

  • Вітаміни - аскорбінова кислота, вітамін А, Р, вітаміни з групи В.
  • Флавоноїди - ці речовини зміцнюють кровоносні судини, підвищують їх еластичність, захищають від розвитку атеросклерозу.
  • Яблучна, лимонна, винна кислота. Органічні кислоти сприяють підвищенню імунітету, надають антисептичну дію, борються із запальними процесами.
  • Пектин - благотворно позначається на роботі травної системи, виявляє легку послаблюючу дію, допомагає виводити з організму токсичні речовини.
  • Антоціани - регулюють жировий обмін в організмі, знижують ймовірність виникнення ракових захворювань, покращують стан серцево-судинної системи.
  • Полісахариди - відповідають за енергетичний баланс організму, сприяють поліпшенню розумової діяльності, допомагають зберігати бадьорість.

Завдяки багатому набору корисних речовин каркаде виключно корисний для здоров'я - він покращує метаболізм, зміцнює імунну систему, допомагає впоратися з набряками. І на цьому перелік його позитивних впливів на організм не закінчується. Так пити чи не пити? Ось у чому питання.

Вплив на артеріальний тиск

Користь вживання каркаде не викликає сумнівів. Але чи не зашкодить він людям, які страждають від гіпертонії? Вчені з різних країн теж задавалися цим питанням. Результати проведених досліджень не залишили сумнівів у відповіді на питання - знижує або підвищує тиск цей напій.

В експерименті брали участь 65 осіб з різних вікових груп, у яких було діагностовано підвищений артеріальний тиск (гіпертонія). Тривалість періоду спостереження склала 2 місяці - протягом цього часу члени експериментальної групи випивали в день по 3 чашки каркаде. Контрольній групі видавали вітамінні препарати під виглядом ліків від гіпертонії, щоб перевірити результативність ефекту плацебо.

Результати, отримані вченими, вражають. У групі, де люди регулярно вживали чай з гібіскусу, зниження тиску склало близько 7%. У контрольній групі, що приймала плацебо - лише 1-2%. Результати підтвердилися в ході проведення аналогічних досліджень в інших країнах.

Ця інформація дає можливість з упевненістю стверджувати - «червоний» чай при регулярному вживанні має виражену здатність знижувати артеріальний тиск і підвищувати якість життя гіпертоніків.

Що стосується міфу, який стверджує, ніби знизити тиск може тільки холодний настій, а гарячий навпаки - підвищує, ця інформація не знаходить підтвердження. Короткочасний і слабовиражений ефект підвищення дає будь-гаряче питво, особливо на спеці. Системна дія каркаде, холодного чи гарячого, полягає в м'якому і стабільному зниженні АТ.

Завдяки чому знижується тиск?

Не будемо обмежуватися умоглядними міркуваннями і розберемося, що саме відбувається в організмі при вживанні каркаде. Яким чином він допомагає впоратися з гіпертонією? Стабільне зниження тиску відбувається завдяки таким ефектам:

  • Поліпшення стану судин - підвищення еластичності і проникності судинних стінок. Завдяки цим змінам кровоносній системі вдається краще адаптуватися до перепадів тиску - при необхідності змінювати ширину просвіту судин або виводити надлишок рідини, тим самим знижуючи навантаження.
  • М'який сечогінний ефект. Дозволяє виводити з організму зайву воду, що теж позитивно позначається на стані гіпертоніків.
  • Каркаде знижує кількість холестерину в крові і регулює холестериновий обмін. Це теж позитивно позначається на стані організму в цілому і системи кровообігу зокрема.

Звичайно, не варто розраховувати на помітний ефект, вживаючи чашечку напою від випадку до випадку. Істотно поліпшити самопочуття можна, випиваючи 2-3 чашки каркаде протягом дня, протягом декількох місяців. Перевищувати цю дозу теж не рекомендують.

При вираженій гіпертонії настій краще пити в теплому або холодному вигляді, щоб уникнути короткочасного стрибка тиску після чашки гарячого пиття.

Як правильно вибрати і заварити каркаде?

Вирішивши випробувати на собі цілющі властивості цього яскравого напою, потрібно відповідально підійти до вибору «заварки». Відмовтеся від ідеї купити каркаде в пакетиках - якість і склад їх вмісту неможливо перевірити. Найкраще вибрати сушений гібіскус в прозорій упаковці або розсипний, на вагу (цей спосіб дасть вам додаткову можливість понюхати пелюстки і оцінити їх якість). Зверніть увагу на стан пелюсток - вони повинні бути:

  • темної бордового забарвлення;
  • по можливості цілими;
  • приємно пахнути;
  • не містити нічого зайвого (сміття і домішок інших рослин).

Приємний і корисний напій з квіток суданської троянди відомий людям давно, і способів правильно його приготувати існує кілька.

  1. Максимально зберегти всі корисні речовини, які містяться в пелюстках гибискуса, дозволяє «холодний» метод - наполягання засушених пелюсток в холодній воді (від декількох годин до двох діб). За смаком напій не поступається завареного, а ось корисних компонентів в ньому набагато більше.
  2. Традиційний спосіб ідентичний заварювання зеленого чаю - керамічний або скляний чайник обполіскують гарячою водою, засипають туди пелюстки з розрахунку 1 чайна ложка на чашку напою і заливають майже (!) Закипілої водою. Наполягають 5-10 хвилин.
  3. Ризикований, але теж застосовується метод популярний в Єгипті: в склянці холодної води замочують столову ложку каркаде і витримують кілька годин. Потім вийшов настій нагрівають і кип'ятять 3-5 хвилин. Якщо кип'ятити довше, зіпсується і колір, і смак напою.

У готовий напій можна при бажанні додати ложечку меду, це поліпшить смак і розширить діапазон корисної дії.

Вживання при зниженому тиску

Отже, настій гібіскуса знижує тиск . Чи означає це, що його не можна пити людям з гіпотонією і з низьким артеріальним тиском від природи? На це питання неможливо дати однозначну відповідь. Він залежить від індивідуальних особливостей організму.

Зелений чай теж володіє гіпотензивні властивості, однак одні гипотоники п'ють його спокійно, не відчуваючи дискомфорту, інші відчувають запаморочення і навіть падають в обморок, випивши чашечку цього напою.

Чи припустимо пити каркаде при зниженому тиску, кожен може з'ясувати для себе особисто, досвідченим шляхом. Якщо після вживання напою самопочуття не погіршується, не виникає слабкість і запаморочення, то чому б і ні? Насолоджуйтеся цим запашним чаєм з приємною кислинкою, але знайте міру.

Якщо ж після чашечки каркаде негативний ефект помітний відразу (з'являється головний біль, втома, паморочиться голова), тоді від його вживання краще відмовитися і вибрати для себе більш нейтральні напої. Крім того, настоянка гібіскуса може бути протипоказана людям з підвищеною кислотністю, алергією, гастритом або виразкою шлунка.

У чому користь каркаде?
Так хто ж правий?
Знижує чи підвищує артеріальний тиск чай з гібіскусу?
У чому користь каркаде?
Так пити чи не пити?
Але чи не зашкодить він людям, які страждають від гіпертонії?
Завдяки чому знижується тиск?
Яким чином він допомагає впоратися з гіпертонією?
Як правильно вибрати і заварити каркаде?
Чи означає це, що його не можна пити людям з гіпотонією і з низьким артеріальним тиском від природи?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация