Час «Ч»: зрізати пожежні сходи на балконах - не можна!

Минулого тижня ексклюзивне інтерв'ю «ТВ-МИГ» дав заступник ГУ МНС по Володимирській області Павло Літів. Він розповів про те, що в відомство останнім часом все частіше звертаються за консультацією потенційні інвестори , Бажаючі будувати у Володимирі будинку до 25 поверхів.

Однак поки висотний межа для нашого міста - 17 поверхів, оскільки наявна пожежна та рятувальна техніка може працювати на висотах лише до 50 метрів. Цим параметром була обмежена і висота нового колеса огляду, побудованого в Центральному міському парку.

До новобудов-висоткам, а також до власників квартир в них у МНС є претензії.

За нормативами в будинках вище 10 поверхів обов'язково повинні бути незадимлювані сходи - крім основної сходової клітки!

Також обов'язкові пожежна сигналізація, автоматична система димовидалення з системою підпору повітря, пожежний кран і рукав.

На жаль, але в тотальному більшості випадків забудовники Володимира підходять до цих вимог формально. Так, наприклад, обов'язкову незадимлювану сходи вони виконують ... через балкони квартир! Як, наприклад, в цій новобудові на Нижньої Дуброві.


У міру проведення ремонту в квартирах мешканці відрізають ці сходи, а люки в підлогах балконів - заливають бетоном. Зрозуміти людей можна. Вам би сподобалося, якби на ваш балкон в будь-який момент міг спуститися, припустимо, п'яний сусід? Або хуліганисті дітлахи? В результаті будинок не простояв і півроку, а половина драбинок в ньому вже зрізана.


Іншими словами, всі праці забудовника (а на драбинки і люки витрачаються сотні тисяч рублів, закладені в підсумку в ціну квартири!) Виявляються викинутими на вітер, та й людям доводиться ще доплачувати за додатковий ремонт на своїх балконах. Хто винен?

- До забудовнику, в принципі, претензій немає, - пояснив нам заступник начальника ГУ МНС Павло Літів. - Вони формально виконали всі вимоги, які пред'являються при здачі будинку. Але в процесі експлуатації драбинки людям заважають, і вони їх зрізають. Насправді це неприпустимо. Треба просто думати один про одного.

При пожежі на середніх поверхах сходова клітка повністю заповнюється димом за 5-6 хвилин.

А резервний шлях евакуації відрізаний.

Співробітники МНС під час проведення перевірок мають право оштрафувати як ТСЖ, так і конкретних власників квартир і виписати припис - відновити пожежну драбину.

У МНС нагадують мешканцям багатоповерхівок про те, що при виконанні робіт з благоустрою двору необхідно передбачити всі умови для вільного доступу до будівлі габаритної пожежної техніки. Так, для установки автодрабини «АЛ-50», яка використовується на 14-17 поверхових будинках, потрібна площадка розміром не менше 15 на 6 метрів, вільна від легкових автомобілів.

- При гасінні майже кожного пожежі в багатоквартирному будинку ми стикаємося з однією і тією ж проблемою, - коментує Літів. - Весь двір забитий автомобілями, які рятувальникам доводиться вручну відтягати. А все тому, що паркування у дворах заплановані без урахування протипожежних вимог. А ще нам заважають в роботі шлагбауми, домофони - часто доводиться розкривати двері, а це - дорогоцінний час.

У МНС нагадують: при проведенні будь-яких робіт на подвір'ї голові будинку варто запросити інспектора пожежного нагляду.

- Інспектор вийде на місце і дасть компетентну консультацію, - повідомив Літів. - Все це, звичайно, на безоплатній основі, платити грошей за це не треба. Називаю телефон, по якому можуть дзвонити голови будинків, ТСЖ і керівники управляючих компаній: 39-99-99.

Вам би сподобалося, якби на ваш балкон в будь-який момент міг спуститися, припустимо, п'яний сусід?
Або хуліганисті дітлахи?
Хто винен?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация