Час за гроші

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

14 ноября 2012, 17:35 Переглядів:

Тут ви можете посидіти в Інтернеті, випити кави, підзарядити телефон, пограти в шахи, почитати журнали і поїсти печива - все це за 15-30 гривень за годину.

Ці місця можна назвати просто - "кафе". Для них придумали інші слова: некафе, антікафе, креативне простір, простір особистого часу, арт-кафе, смарт-кафе. Концепція таких закладів наступна: симбіоз стандартного, інтернет- та літературного кафе, власної вітальні з диваном і кріслом, а також власної кухні, офісу, бібліотеки, ігрової кімнати, і навіть міні-кінотеатру. Але платите ви не за їжу або напої, а за час, проведений там.

"Часопис": лампи у вигляді душа і найкращу каву в місті

"Я сам написав дисертацію і зрозумів, що вдома" не думається ". Так виникла ідея створити" Часопис ", - розповідає Максим Яковер, його власник. Заклад, яке відкрилося всього два місяці тому, вже стало досить популярним. Тут проводять тренінги та презентації великі компанії, менеджери призначають один одному зустрічі, відомі люди читають лекції, а прості відвідувачі відпочивають від міської суєти. "У нас є все для віддаленої роботи, - говорить Максим - комп'ютери, доступ до високошвидкісного Інтернету, багато розеток, проектор. Ми хотіли також створити відокремлене місце в центрі міста, де можна було б відпочити ", - додає він.

В "Часопис" 7 залів з різним інтер'єром, і, відповідно, придатних для різних цілей. Наприклад, зал "Дванадцять" з великим столом, проектором і принтером, дуже схожий на офісну переговорну. У ньому найкраще проводити ділові зустрічі та презентації. Світлий зал "Бібліотека", з місцями, де встановлено персональне освітлення над кожним робочим місцем, підходить для тих, хто хоче попрацювати поза офісом, а зал "Ванна кімната", з незвичайними лампами у вигляді душа - для тих, хто хоче просто відпочити.

Тут є Wifi, книги, журнали, фільми, настільні ігри, чай і, як каже Яковер, "кращий в місті" кави. Все - у вільному доступі і без обмежень. У закладі також можна легко перекусити. "Ми подумали, що люди проводять у нас багато часу. Вони все одно захочуть поїсти", - говорить Максим.

За його словами, "Часопис" - це місце для креативних, динамічних людей, яким потрібен простір, як для роботи, так і для відпочинку і генерування нових ідей. "Ще ми хочемо стати місцем в Києві, де відбуваються найцікавіші події - тренінги, лекції, зустрічі", - відзначає він.

"Bibliotech": Xbox і 2000 книг

Різнобарвна меблі, яскраво білі стіни і багато світла - в закладі, яке відкрилося в липні цього року, клієнтам навряд чи вдасться повністю розслабитися. "Bibliotech" має в своєму розпорядженні 4 приміщеннями, створеними для різних цілей. Наприклад, в, так званій зоні "smart", можна почитати книги або журнали, в іншій зоні - "fun" - найкраще грати в настільні ігри, зона же "friends" призначена, перш за все, для спілкування.

"Якщо наші конкуренти часто обмежуються тільки однією концепцією - місце для відпочинку або місце для роботи - то у нас приміщення сегментований і підходить для будь-яких цілей", - розповідає Михайло Рибачук , Арт-директор закладу.

Але, все-таки, для роботи і розваг "Bibliotech" підходить найкраще. Цьому сприяє, насамперед, яскраве світло і меблі всіх кольорів веселки - розслабиться в такій обстановці дещо складно. Але якщо необхідно зворотне - продуктивно попрацювати або весело провести час - місце прекрасно для цього підійде.

"На відміну від інших подібних закладів у нас є ігрова приставка Xbox, - каже Михайло. - А також фреші, шоколад, високошвидкісний Інтернет і понад 2000 книг".

За його словами, найближчим часом "Bibliotech" планує ввести гуртки за інтересами для дітей та спеціальні акції для фрілансерів. "Таким чином, кожному буде комфортно у нас - і самим маленьким, і самим зайнятим", - додає він.

"Беседні zzа": самообслуговування та сигнальні зелені прапорці

У місця, яке відкрилося в квітні цього року, формат більш простий. Тут немає офіціантів або кухарів - на кухні закладу кожен може сам розігріти, замовити з найближчих ресторанів або навіть приготувати собі їжу. Тут гості не знайдуть стильного інтер'єру або освітлення за останнім словом техніки, як в "Часопис". Однак приємна музика, затишні зали, чай-кава і печива-цукерки в необмеженій кількості - гарантовані. "У нас більше домашня атмосфера, ніж в інших закладах такого типу, де все організовано, перш за все, для роботи поза офісом, - говорить Юлія Мироненко , Співзасновник "Беседніzzи". - До нас люди приходять, як до себе додому ", - додає вона. Заклад, більш неформальне, ніж його київські конкуренти, робить ставку на живе спілкування - на столиках навіть стоять спеціальні зелені прапорці, які сигналізують, що гість розташований до нових знайомств." У нас можна знайти нових друзів ", - зазначає Юлія.

"Приємна, затишна атмосфера, теплий прийом. Відмінне місце, де можна поспілкуватися в затишній обстановці", - розповідає відвідувачка Маргарита. Її подруга Анастасія додає: "Тут немає гучної музики - ніщо не заважає, як працювати, так і відпочивати".

"Циферблат": живі будильники і ночі кіно

"Береш будильник, у якого, як і у людей, є ім'я, і ​​я тебе записую", - говорить співробітниця закладу Олена. Вона і кава робить, і квіти поливає, і за порядком стежить - тут немає традиційних офіціантів.

В "Циферблат" не видають карток на вході, де зазвичай забивається час приходу відвідувача. Картки - офісна прерогатива, кажуть тут. Зате можна самому вибрати будильник будь-якої форми і розміру - його "ім'я" запишуть на спеціальній дошці разом з часом приходу клієнта.

Звернення персоналу до всіх гостей на "ти" - ще одна особливість цього місця. Навіщо вносити непотрібні формальності, якщо ви "вдома"?

Незважаючи на те, що в "Циферблат" тільки один великий зал з надбудовою у вигляді другого поверху, обстановка тут досить затишна. Простір добре сегментований за допомогою різних джерел світла, незвичайних перегородок, м'яких диванів і крісел.

Місце, з м'яким освітленням і спокійною джазовою музикою, явно більше сприяє відпочинку, ніж до роботи. І хоча серед гостей можна побачити і офісних працівників, які проводять ділові зустрічі, більшість відвідувачів - ті, хто хоче відпочити.

"Чай, кава, цукерки, ігри, журнали, Інтернет - гості можуть користуватися всім, - розповідає Олена. - А ще з суботи на неділю ми проводимо ночі кіно", - додає вона.

Великі компанії не часто організовують тут заходи - в настільно "домашньої" атмосфері складно зосередитися на роботі, але в закладі регулярно проводяться концерти живої музики, майстер-класи, розмовні та літературні клуби.

Витрати бізнесу і причини популярності

Перші заклади подібного формату з'явилися в Європі, однак там не «прижилися". Кафе, де ви платите за годинник і хвилини, а не за їжу і напої, по ряду причин не підійшли для європейського ринку. Зате в Росії і в Україні такий формат закладів швидко завоював популярність. За словами Максима Яковер, засновника "Часопис", можлива причина такого явища в тому, що європейці менше схильні до змін. "В Європі люди більш консервативні, ніж у нас", - думає він.

Так як для клієнтів відвідування таких місць не обходиться дорого, основний дохід закладу отримують, надаючи зали різним організаціям для проведення семінарів, тренінгів та презентацій. Все-таки бізнес є бізнес. Навіть якщо не завжди хочеться виходити за рамки концепції "заклад для відпочинку-роботи-спілкування" і стає своєрідним конференц-залом, покривати витрати необхідно - кажуть власники.

Якщо в Москві функціонують вже близько десяти таких місць, то в Києві їх поки чотири. Однак напрямок, судячи з усього, швидко розвивається - зараз ні один із закладів не відчуває нестачі в відвідувачів. "Бувають дні, коли ми навіть говоримо гостям, що ми не можемо їх посадити - просто немає місць", - розповідає Яковер. Клієнтів можна зрозуміти, адже такі місця - прекрасна альтернатива звичайному кафе. Там і дешевше, і часу можна провести більше. При цьому ніхто не буде стояти над душею і всім своїм виглядом показувати, що сидіти три години за однією чашкою кави можна. У закладах з погодинною оплатою - сиди скільки хочеш.

Де знайти?

"Часопис"

Адреса: вулиця Льва Толстого 3 (метро "Площа Льва Толстого")

Вартість: перша година - 30 гривень, все наступні годинник - по 15.

"Bibliotech"

Адреса: вулиця Саксаганського 120 (метро "Університет")

Вартість: 36 гривень - перша година, по 18 - все наступні

"Беседніzzа"

Адреса: провулок Тараса Шевченка 7/1 (метро "Майдан Незалежності")

Вартість: одна година - 16 гривень (починаючи з другої години - похвилинна тарифікація)

"Циферблат"

Адреса: вулиця Володимирська 49А (метро "Золоті Ворота", "Театральна")

Вартість: 50 копійок за хвилину - перша година, починаючи з другого - по 25 копійок.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Час за гроші". інші влада дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Аліса Ревнова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Навіщо вносити непотрібні формальності, якщо ви "вдома"?
Де знайти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация