«Це зрада»: історика обурив доповідь школяра на захист вермахту

  1. «У Росії плачуть на чужих могилах»
  2. Заступник командира холмського пошукового загону «Піраміда» Віталій Гусєв під час виявлення останків...
  3. «У нас прекрасні вчителі»
  4. Провокація проти народу
  5. Іван Костогриз

Виступ школяра з Нового Уренгоя Миколи Десятниченко в Бундестазі обурило користувачів соцмереж. Юнак розповів про «невинно загиблих» німців, «багато хто з яких хотіли жити мирно і не бажали вмирати». Історик, письменник і журналіст Олександр Бондаренко назвав його мова підлістю і зрадою.

«У Росії плачуть на чужих могилах»

«Мабуть, наші школярі погано знають історію, тому доводиться пояснювати очевидне. Історія з Миколою мені нагадала двовірш Віталія Касьянова: "У Росії плачуть на чужих могилах, а на своїх вирощують хліб" », - розповів учений« Рідус ».

Бондаренко нагадав, яким жахом для радянського народу стала війна. «Німецькі війська пройшли по європейській частині нашої країни - там було все спалено, знищено. Наші люди - діти, люди похилого віку, жінки - жили в землянках. На жінках орали замість коней. Країна була розорена. Думаю, не потрібно пояснювати, що німецькі солдати були загарбниками. Скільки сіл було спалено! Німці показали клас як могли. Якби наші так само пройшлися по Німеччині, їх би там згадували з ненавистю ».

Письменник вважає, що умови утримання радянських військовополонених були непорівнянні з тим, як жили німецькі полонені в СРСР.

Звичайно, особливої ​​любові наші охоронці таборів до німецьких полонених не відчували. Але їх годували. Жодного німецького генерала ще не заморозили, як нашого Карбишева. Якщо їх вішали, то за вироком суду. І запитайте наших ветеранів, як вони жили в нацистських таборах. Вони там травою харчувалися, вони кору об'їдали! нагадує Олександр Бондаренко.

Експерт упевнений: замість школярів «з нафтоносних районів» потрібно було запросити в Бундестаг учасників пошукових рухів.

Експерт упевнений: замість школярів «з нафтоносних районів» потрібно було запросити в Бундестаг учасників пошукових рухів

Заступник командира холмського пошукового загону «Піраміда» Віталій Гусєв під час виявлення останків червонофлотця, загиблого у Велику Вітчизняну війну

© Овчинников Олександр / TASS: Archive

«Мені пошуковики розповідали, як вони одного разу знайшли пологовий будинок. Почали шукати жіночі скелети, скелетики новонароджених - їх усіх розстріляли. Ось про це треба розповідати! Тому запрошувати потрібно не хлопчика з місць, війна не обпалених, а пошуковиків. І зараз зображати вселенську скорботу по нещасним німецьким солдатам - це підлість з одного боку і зрада з іншого ».

«У нас прекрасні вчителі»

Тим часом знайомий Миколи Десятниченко стверджує, що його просто неправильно зрозуміли.

Звичайно, він категорично проти війни. Захід, на якому він читав свій текст, направлено на збереження миру і недопущення війни. Аргументом до цієї позиції служили історії німецьких солдатів, про яких розповідали російські, і історії російських солдатів, про яких розповідали німці. Він хотів сказати, що війна перевертає нормальні життя людей в зовсім інше русло і що її не можна допустити ніколи, пояснив школяр «Рідус».

За його словами, з виступу Миколи вирізали фінальну частину. Десятниченко завершив свою промову словами: «Отто фон Бісмарк сказав:" Всякий, хто завітав в стекленеющіе очі солдата, вмираючого на полі бою, добре подумає, перш ніж почати війну ". Я щиро сподіваюся, що в світі запанує здоровий глузд і світ більше ніколи не побачить воєн ».

Як виявилося, Микола - призер регіональної олімпіади з історії та учасник всеросійської. «У нас в школі чудові вчителі. І вони ніколи б не допустили, щоб їх учень "прославляв фашистів" », - зазначив співрозмовник« Рідус ».

Сам Микола не захотів виходити на зв'язок.

Учитель німецької мови гімназії, в якій навчається Микола, Людмила Кононенко також закликала не труїти його даремно, а ознайомитися з повною версією доповіді, з якої видно, що він ні в якому разі не виправдовує фашистів.

«Війна торкнулася і сім'ї Миколи, його прадід - учасник Великої Вітчизняної війни. Ні в якому разі гімназист не виправдовує дії фашистів. Мета траурного мітингу в Бундестазі - це збереження пам'яті про жахи і жертви війни з обох сторін », - цитує її« північ Прес ».

Провокація проти народу

На сторону юного доповідача встав і мер Нового Уренгоя Іван Костогриз. У публічному зверненні на сайті міста він закликав громадськість керуватися здоровим глуздом, оцінюючи виступ школяра.

У публічному зверненні на сайті міста він закликав громадськість керуватися здоровим глуздом, оцінюючи виступ школяра

Іван Костогриз

© newurengoy.ru

«Зустріч російських і німецьких дітей в День пам'яті і скорботи в Німеччині - давня традиція. Говорячи словами глави держави, "російські і німецькі школярі збираються разом і разом можуть подивитися на трагедії минулого, разом проаналізувати, до чого призводить національна нетерпимість, прагнення до поневолення цілих країн і народів". Микола Десятниченко поділився своїми відкриттями про те, що не всі німці хотіли воювати, багато хто хотів просто жити мирно. Це ні в якому разі не можна розцінювати як відношення хлопчика до фашизму. Його мова на прикладі історії цього німецького солдата закликає до мирного існування на всій Землі і неприйняття війни, кровопролиття, фашизму, страждань і насильства як таких », - зазначив мер.

За словами глави міста, школярі Нового Уренгоя відрізняються «почуттям патріотизму, гордості за історію російської держави, подвиг дідів і прадідів».

Інтерпретацію дорослими людьми щирих слів дитини можна розцінювати як провокацію не тільки проти школяра, але і всього російського народу, і нашого ставлення до подій історії Великої Вітчизняної війни, уклав градоначальник.

До слова, в Рунеті не розділені скорботу Десятниченко по «невинно загиблими» солдатам вермахту. користувачі назвали виступ диверсією і порадили призначити юнакові «100 годин примусового перегляду документальних фільмів про звірства фашистів».

користувачі   назвали виступ диверсією   і порадили призначити юнакові «100 годин примусового перегляду документальних фільмів про звірства фашистів»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация