Чехам дозволили лікування марихуаною. За свій рахунок

Ілюстративне фото: Томаш Адамец, Чеське радіо   «Я на даний момент не наважуюсь сказати, чи є конопля лікувальної чи ні, так як не маю однозначними науковими доказами щодо цього», - каже заступник міністра охорони здоров'я Фердинанд Полак - це відомство видає дозволи на імпорт конопель в лікувальних цілях Ілюстративне фото: Томаш Адамец, Чеське радіо «Я на даний момент не наважуюсь сказати, чи є конопля лікувальної чи ні, так як не маю однозначними науковими доказами щодо цього», - каже заступник міністра охорони здоров'я Фердинанд Полак - це відомство видає дозволи на імпорт конопель в лікувальних цілях.

Вітчизняні коноплярів отримають право вирощувати марихуану лише з наступного року, поки ж аптекам дозволено продавати виключно імпортований канабіс. У той час як представники міністерства та інші відповідальні чиновники і раніше озвучують сумніви в можливий внесок травички в процес одужання, багато лікарів разом з пацієнтами, які випробували на собі дію канабісу, переконані, що він допомагає лікувати не тільки розсіяний склероз або глаукому, але і СНІД, ряд шкірних недуг, хвороби Паркінсона, Альцгеймера, Крона або Бехтерева. Підтверджує це і наркоепідеміолог Томаш Забраньскі:

«За приблизно 15 останніх років в Чехії було проведено 110 контрольних клінічних досліджень лікарських засобів з вмістом коноплі. Так що спростувати скептичні твердження органу державного нагляду за якістю ліків було дуже просто ».

Томаш Завранскі (Фото: Архів Т Томаш Завранскі (Фото: Архів Т.З.) Саме Управління з контролю за якістю ліків розпорядилося не оплачувати лікування з використанням канабісу. Проти цього рішення протестує близько двадцяти організацій і установ, серед них і автори Петиції за медичну коноплю, лікарі, пацієнти, Міністерство внутрішніх справ і Центр по боротьбі з наркотиками.

У Чехії до сих легально продавався єдиний каннабіоідосодержащій препарат, Сатівекс, для лікування м'язової спастичності у людей, які страждають від розсіяного склерозу. Витрати на революційний Сатівекс медичними страховими компаніями не оплачуються, вартість місячного курсу лікування з його використанням становить 12 тисяч крон. Більшість пацієнтів не в змозі оплатити настільки дорогі ліки, тому попитом воно не користується. Зденек Майзлік довгі роки піклується про свою дочку з діагнозом «розсіяний склероз» і шукає вихід з положення за допомогою препаратів з нелегальною конопель, яку вирощує він сам або його друзі.

«Я відкрито говорю про те, що в тому випадку, якщо коноплі буде обходитися нам в місяць в 300 крон (12 євро), я перестану її вирощувати і буду купувати траву в аптеці, однак якщо вона буде дорожче, то в аптеці нам робити нічого ».

Передбачається, що застосування препаратів з Нідерландів хворим обійдеться приблизно в 10 тисяч крон (400 євро) на місяць, що підштовхне пацієнтів і їх сім'ї, врозріз з законом, на подальше вирощування марихуани в домашніх умовах.

Ілюстративне фото: Христина Макова, Чеське радіо - Радіо Прага   «У тому випадку, якщо медичні страхові компанії не будуть доплачувати використання лікарських препаратів з конопель, останні виявляться в категорії класу« люкс »і будуть недоступні для тих, хто в них найбільш гостро потребує», - говорить сенатор від соціал-демократів Алена Гайдушкова, яка одночасно є віце-президентом Союзу пацієнтів Ілюстративне фото: Христина Макова, Чеське радіо - Радіо Прага «У тому випадку, якщо медичні страхові компанії не будуть доплачувати використання лікарських препаратів з конопель, останні виявляться в категорії класу« люкс »і будуть недоступні для тих, хто в них найбільш гостро потребує», - говорить сенатор від соціал-демократів Алена Гайдушкова, яка одночасно є віце-президентом Союзу пацієнтів.

У тому, що ціна стане для пацієнтів в цьому питанні визначальним фактором, не сумнівається і Міхал Якеш, продавець спеціалізованих товарів для коноплярів. Якеш сподівається, що вона не перевищить 150 крон (6 євро) за один грам і буде нижче вартості марихуани на чорному ринку.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация