Чехія в дзеркалі ООН: ісламофобія і неприйняття циган

Ілюстративне фото, Фото: Філіп Яндоурек   Такими стали основні пункти «Універсального періодичного огляду», в якому аналізується ситуація з дотриманням прав людини в країні Ілюстративне фото, Фото: Філіп Яндоурек Такими стали основні пункти «Універсального періодичного огляду», в якому аналізується ситуація з дотриманням прав людини в країні. Крім недоліків, були відзначені і успіхи - перш за все у впровадженні інклюзивної освіти. Не залишилися непоміченими і зусилля чеського уряду, який зміг, нарешті, викупити у власників свиноферму, що працює на місці колишнього циганського концтабору в літах.

Звинувачення чеського суспільства в ксенофобії, расизмі, агресії по відношенню до циганського меншини звучать з-за кордону не перший рік. Чи не виглядали чи чеські представники в Палаці націй у Женеві як у ганебного стовпа?

- Ні, звичайно, як у ганебного стовпа це не виглядало, оскільки «Універсальний періодичний огляд», - це, по суті, багатосторонній діалог. Це означає, що інші держави, з одного боку, оцінили ті прогресивні кроки, який Чеська Республіка зробила за період, що минув з моменту останнього аналізу в 2012 р, але також і зробили цілий ряд рекомендацій з приводу того, в яких областях, що стосуються прав людини, Чехія повинна діяти активніше, так що ні, не у ганебного стовпа, це - діалог, - пояснює заступник міністра юстиції Мартіна Штепанкова, яка брала участь в засіданні ООН.

Мартіна Штепанкова, Фото: Офіційний архів чеського уряду   Багато хто пам'ятає недавній скандал, коли в Facebook з'явилися фотографії першокласників - маленьких циган і арабів, учнів однієї зі шкіл на півночі Чехії Мартіна Штепанкова, Фото: Офіційний архів чеського уряду Багато хто пам'ятає недавній скандал, коли в Facebook з'явилися фотографії першокласників - маленьких циган і арабів, учнів однієї зі шкіл на півночі Чехії. Їх зображення було забезпечено більш ніж грубими і вульгарними коментарями расистського штибу. Ця публікація була підтримана іншими користувачами соцмереж і продемонструвала, як високо може піднятися хвиля ненависті по відношенню до національних меншин. Тобто складно говорити, що в чеському суспільстві все гаразд.

- Дійсно, сфера ксенофобії, расизму, ісламофобії і національної ненависті була однією з найбільш часто згадуваних претензій, які висловлювали різні країни, рекомендуючи Чеській Республіці істотно посилити свою діяльність в цьому напрямку, підтримувати толерантність і пригнічувати подібні прояви. Расизму і ненависть дуже часто перекочовує в соціальні мережі, - адже це досить просто для тих, хто займається подібними речами. З одного боку, це є караним діянням, якщо доходить до рівня кримінальної відповідальності, з іншого, тут потрібно багато сил присвячувати освітою - як дітей, так і всього суспільства.

Критика положення циган в Чехії звучить на міжнародній арені вже не перший рік. Цього разу досить безсторонню оцінку дав Китай, який заявив, що цигани систематично піддаються в Чеській Республіці дискримінації.

Свиноферма на місці концтабору в літах, Фото: Яна Шустова   - Рекомендації в області подолання дискримінації циган і їх інтеграції в суспільство прозвучали з боку цілого ряду країн Свиноферма на місці концтабору в літах, Фото: Яна Шустова - Рекомендації в області подолання дискримінації циган і їх інтеграції в суспільство прозвучали з боку цілого ряду країн. Ми пояснювали, які кроки тут робить Чехія, а які планує робити в майбутньому. У нас не було можливості відповідати на всі коментарі, оскільки загальне число країн, які робили зауваження на адресу Чехії досягло 81. При цьому час нашого виступу було строго регламентовано - всього лише 70 хвилин. Незважаючи на зазначені на міжнародному рівні успіхи, в цілому, права людини в Чехії давно служать мішенню для критики.

- На жаль, в даний час ситуація з правами людини в ЧР часто оцінюється досить негативно. Проте, питання викупу свиноферми на місці концтабору в літах, введення інклюзивної освіти - як для циган, так і для дітей з фізичними проблемами - все це теж було відзначено на засіданні ООН. Це, зрозуміло, дуже важлива тема, оскільки кожна дитина має право на освіту, - впевнена Мартіна Штепанкова.

Чи не виглядали чи чеські представники в Палаці націй у Женеві як у ганебного стовпа?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация