Чехія "дме проти вітру" - вважає президент Клаус

Вацлав Клаус (Фото: ЧТК)   - Війна - це жахлива річ - саме цими словами відкриває Вацлав Клаус свою статтю Вацлав Клаус (Фото: ЧТК) - Війна - це жахлива річ - саме цими словами відкриває Вацлав Клаус свою статтю. Чехія - це країна, яка має свій військовий досвід, хоча і відносно давній. Тому ми розуміємо, що треба десять разів подумати, чи варто передати вирішення політичних проблем з рук політиків до рук генералів.

Абсурдним називає Вацлав Клаус твердження, що американці затіяли війну через нафту. Американці не залежать від поставок нафти з Іраку, і будь-яка війна в області Перської затоки підвищує ціни на нафту, що Америці невигідно. Американці почали війни через страх повторення подій 11 вересня, і також через певну американського ідеалізму. Але підхід американців викликає ряд питань.

Американські солдати в Іраку (Фото: ЧТК)   В Іраку, безсумнівно, є диктатура Американські солдати в Іраку (Фото: ЧТК) В Іраку, безсумнівно, є диктатура. І диктаторські режими є для євроатлантичної цивілізації неприйнятними і потенційно небезпечними. Але ідея, що можна ввести демократію за допомогою військової акції, звучить як ідея з іншого світу, -пише чеський президент Вацлав Клаус. Демократію адже не можна диктувати, і не можна її експортувати? Якщо станемо вивозити демократію, яка країна буде наступною, де ми вирішимо насильно ввести її? Чим це все закінчиться? - такі питання ставить у своїй статті Вацлав Клаус.

Американські солдати в Іраку (Фото: ЧТК)   За словами президента, у нього не вистачає інформації, щоб оцінити загрозу, яка витікає з того, що у Іраку, ймовірно, є зброя масового ураження Американські солдати в Іраку (Фото: ЧТК) За словами президента, у нього не вистачає інформації, щоб оцінити загрозу, яка витікає з того, що у Іраку, ймовірно, є зброя масового ураження. Але в світі є, безсумнівно, ще кілька інших країн, у яких є такого виду зброю. Світова спільнота повинна придумати план, як можна боротися з цією небезпекою. Але профілактичні війни в будь-якому випадку не є найкращим способом.

У заключній частині статті президент Клаус пише, що чеська позиція не збігається ні з американської, ні з французької точкою зору. І ні в якому разі чеську політику не можна називати дотримується гасла «і нашим, і вашим», як стверджували деякі коментатори. Політик повинен бути відважним, і не бояться «дути проти вітру» - пише Вацлав Клаус. Чеський президент ще нагадує, що опитування громадської думки показують, що чеське суспільство розділяє точку зору президента і уряду.

Демократію адже не можна диктувати, і не можна її експортувати?
Якщо станемо вивозити демократію, яка країна буде наступною, де ми вирішимо насильно ввести її?
Чим це все закінчиться?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация