Чехословацька дипломатія, що з'явилася раніше держави

  1. Дипломати як останній оплот чехословацької державності
  2. «Сталеві обійми СРСР» як кінець демократичної дипломатії

Чернінський палац, резиденція МЗС ЧР, фото: Ондржей Томша   Чеська дипломатія вважає, що її історія - на два тижні довше історії республіки: конференція в Чернінському палаці - резиденції МЗС ЧР була присвячена сторіччю появи дипломатичного відомства Чехословаччини Чернінський палац, резиденція МЗС ЧР, фото: Ондржей Томша Чеська дипломатія вважає, що її історія - на два тижні довше історії республіки: конференція в Чернінському палаці - резиденції МЗС ЧР була присвячена сторіччю появи дипломатичного відомства Чехословаччини.

«Символічною датою ювілею ми вирішили обрати 14 жовтня 1918 р коли представник Тимчасового чехословацького уряду, один з трьох головних діячів чеського опору за кордоном Едвард Бенеш надіслав країнам-союзникам ноту, в якій повідомив про створення Тимчасового уряду, а також перерахував імена перших п'яти дипломатичних представників - власне, ще до появи Чехословаччини », - пояснив дипломат і етнолог Іван Дубовицький, який працював в посольствах Чехії в США, Перу, Коста-Ріці і Мексиці.

міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршічек, фото: ЧТК / Ондржей Демл   «Важливо, щоб ми не обмежувалися святкуванням ювілею, а спробували сформулювати ті ідеї і традиції, на яких було засновано нашу державу, і рухатися вперед міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршічек, фото: ЧТК / Ондржей Демл «Важливо, щоб ми не обмежувалися святкуванням ювілею, а спробували сформулювати ті ідеї і традиції, на яких було засновано нашу державу, і рухатися вперед. Відзначатиме сторіччя чеської дипломатії означає звертатися до свого коріння, задуматися про те, на чому будувалися успіхи чеської і словацької зовнішньополітичної діяльності після Першої світової війни, проаналізувати, що сприяло визнання нової держави. Також потрібно задуматися над тим, як діяла наша дипломатія через 20 років, на порозі нового світового конфлікту, який вона була в 1945 році, як служила комуністичному режиму, як проходили в дипломатичному відомстві після листопада 1989 року. Як проходило зміна політичних орієнтирів, і як після поділу Чехословаччини обидві держави інтегрувалися в структури Євросоюзу і НАТО », - підкреслив у своєму вступному слові міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршічек.

міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, фото: EU2016 SK, Flickr, CC0 1 міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, фото: EU2016 SK, Flickr, CC0 1.0 Глава зовнішньополітичного відомства вказав, що хоча сьогодні замість єдиної держави на карті світу існує дві країни - Чехія і Словаччина, конференція звертається до загальної історії дипломатії двох народів, які зберігають надзвичайно тісні відносини.

На конференції був присутній також міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, багато видатних дипломати, представники академічного та експертного співтовариства, політологи, історики, студенти.

Дипломати як останній оплот чехословацької державності

«Сто років історії чехословацької і чеської дипломатії»   Під склепінням Чернінська палацу говорили про «хвилинах фатальних» за сто років історії чехословацької і чеської дипломатії «Сто років історії чехословацької і чеської дипломатії» Під склепінням Чернінська палацу говорили про «хвилинах фатальних» за сто років історії чехословацької і чеської дипломатії.

«При окупації в березні 1939 року дипломати залишалися єдиними, хто символізував чехословацьку державність, після чого почалося формування дипломатії у вигнанні під керівництвом Едварда Бенеша. Ми зверталися до подій лютого 1948 року народження, коли відбулася принципова зміна зовнішньополітичного вектора Чехословаччини. На початку 1950 рр. проводилися радикальні зміни в складі співробітників відомства. Ми хотіли також торкнутися серпня 1968, вторгнення військ Варшавського договору і впливу цих подій на відносини з іншими країнами і їх реакція на подію і то, як це позначилася на дипломатії і долях самих дипломатів », - підсумував цілі та завдання конференції Іван Дубовицький.

«Сталеві обійми СРСР» як кінець демократичної дипломатії

історик Ян Немечек, фото: Архів АН ЧР   Період Другої світової війни і повоєнні роки в історії дипломатії Чехословаччини стали часом, в якому на перше місце вийшли непрості відносини країни з Радянським Союзом історик Ян Немечек, фото: Архів АН ЧР Період Другої світової війни і повоєнні роки в історії дипломатії Чехословаччини стали часом, в якому на перше місце вийшли непрості відносини країни з Радянським Союзом.

«У роки Другої світової війни йшли пошуки нових можливостей і спрямованості зовнішньої політики держави після його звільнення. Фіаско системи колективної безпеки підштовхнуло чехословацьку дипломатію до пошуків нових концепцій і рішень, що, однак, знову наражалося на перешкоду у вигляді політичних інтересів великих держав, як це було з проектом Чехословацько-польської конфедерації, на який Радянський Союз наклав вето. Структура двосторонніх договорів з країнами-союзниками зупинилася на півдорозі: крім чехословацько-радянського договору, не вдалося укласти подібну угоду з США і Великобританією. Однак завдяки діям дипломатії в рамках Опору, вдалося досягти головного - відновити державу Чехословаччина, хоча і не в межах до Мюнхенського договору. В кінці 1944 р знову на передній план вийшли імперські інтереси - на цей раз бажання СРСР отримати Підкарпатську Русь, який домігся її відторгнення від Чехословаччини і приєднання до Радянської України », - так описує цей період співробітник Інституту історії АН ЧР Ян Немечек.

«Чи існувала тоді реальна можливість вислизнути з сталевих радянських обіймів?», - задається історик питанням, вказуючи, що після Другої світової війни держави-союзниці швидко повернулися до протистояння. «Співпраця держав у роки війни швидко тануло в новій конфронтації, де по відношенню до Чехословаччини у Радянського Союзу були на руках сильніші карти. На внутрішньополітичної сцені при цьому домінувала агресивна політика компартії Чехословаччини », - вказує історик, називаючи лютий 1948 г.« кінцем демократичного періоду в історії чехословацької дипломатії ».

«Чи існувала тоді реальна можливість вислизнути з сталевих радянських обіймів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация