Чехословацької гуситской церкви - 90 років

Римсько-католицька церква була однією з опор Австро-Угорської імперії, не дивлячись на те, що ще до війни в середовищі чеських священиків звучали голоси, що вимагають певних реформ Римсько-католицька церква була однією з опор Австро-Угорської імперії, не дивлячись на те, що ще до війни в середовищі чеських священиків звучали голоси, що вимагають певних реформ. В результаті 8 січня 1920 року група католицьких священиків нарешті заснувала нову Чехословацьку гуситську церква. У чому основна відмінність цієї церкви від «класичної» католицької.

«Засновниками церкви стали римсько-католицькі священики, які очолили цей рух. Це були люди, глибоко вкорінені в національній традиції, згуртовані з чеським народом, з релігійною традицією і продовжували спадщина чеської реформації Яна Гуса, гуситства і братства », - розповідає історію виникнення церкви її патріарх Томаш Бутт.

Заснована Церква чехословацька носить приставку «гуситська» з 1971 року, не дивлячись на те, що продовжувала спадщина чеського церковного реформатора з самого початку Заснована Церква чехословацька носить приставку «гуситська» з 1971 року, не дивлячись на те, що продовжувала спадщина чеського церковного реформатора з самого початку. Тоді в неї вступили тисячі віруючих. Ще в 1921 році при перерахунку пастви в її рядах складалося понад півмільйона людей. Незважаючи на назву - чехословацька - до неї належали віруючі з Чехії, Словаччини та Підкарпатської Русі, однак, це були в основному чехи.

«Однією з вимог священиків-реформаторів було ведення богослужіння чеською мовою. У ті часи це було неможливо, хоча деякі частини меси в католицькій церкві читалися на чеському, наприклад, Євангеліє. Однак, сучасні реформатори боролися за те, «Однією з вимог священиків-реформаторів було ведення богослужіння чеською мовою Томаш Бутт щоб вся служба була переведена з латині на чеський. Якраз на Різдво 1919 року в тисячах костелів були вперше прочитані служби чеською мовою. Таким чином, відбулося продовження традиції Кирила і Мефодія та гуситських богослужінь утраквістов », - продовжує Томаш Бутт.

Отже, з реформою були задоволені головні вимоги священиків, які вели до розбіжності з католиками: богослужіння рідною мовою - чеською, участь мирян в справах церкви, служба жінок в церкві і добровільність целібату. Величезний вплив з самого виникнення на Чехословацьку церква зробило православ'я. Наприклад, уже в травні 1920 року церква налагодила тісні стосунки з сербської православної церквою.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация