Центр медичної профілактики »Міфи про безалкогольному пиві

  1. Міф 1: «в безалкогольному пиві 0% алкоголю»
  2. Міф 2: «безалкогольне пиво нешкідливе»
  3. Міф 3: «безалкогольне пиво не викликає звикання»
  4. Міф 4: «безалкогольне пиво можна пити всім»
  5. Міф 5: «безалкогольне пиво має однаковий смак зі звичайним пивом»
  6. Безалкогольне пиво: шкода

За роки свого існування безалкогольне пиво «обросло» безліччю міфів, багато з яких зовсім перекрутили справжню суть речей.

За роки свого існування безалкогольне пиво «обросло» безліччю міфів, багато з яких зовсім перекрутили справжню суть речей

Міф 1: «в безалкогольному пиві 0% алкоголю»

Факт: Це не правда!

Як ви думаєте, чи показує безалкогольне пиво проміле? На перевірку виявляється, що будь-який безалкогольне пиво таким не є.

Якщо звичайне пиво містить 15% спирту, то середній стандарт так званого безалкогольного - 0,5%. На ділі відсоток вмісту алкоголю в такому напої в залежності від сорту може коливатися від 0,2 до 1,5%.

Кожен водій, п'є за кермом «нешкідливе» безалкогольне пиво, насправді ризикує стати причиною автомобільної аварії. Хоч і відсоток алкоголю дуже низький, але він є, а якщо пива випито чимало, то спиртомер запросто може показати алкогольне сп'яніння.

Міф 2: «безалкогольне пиво нешкідливе»

Факт: Це не правда!

Цей вид напою виготовляється з того ж сировини і за аналогічною технологією, то всі речовини, властиві звичайному пиву, знаходяться і в безалкогольному пиві. У ньому так само багато естрогенів, що провокують гормональні збої як у чоловіків, так і у жінок, руйнує печінку, згубно впливає на роботу серця, нирок і підшлункової залози, позначається на роботі мозку.

Особливо небезпечний цей напій для підлітків і вагітних жінок. Вони сприймають на віру заяву про нешкідливість безалкогольного пива і п'ють його, як чай або воду. На ділі цей напій може стати причиною вроджених аномалій у дитини, викликати передчасні пологи або високий тиск у вагітної, відмова нирок і прееклампсию. Коли лікаря запитують, можна пити безалкогольне пиво вагітним чи ні, його відповідь однозначна: «Ні!»

Міф 3: «безалкогольне пиво не викликає звикання»

Факт: це не правда!

Так як склад пива в загальних рисах однаковий у всіх його різновидів, пристрасть до вживання може з'явитися як до звичайного, так і безалкогольному напою. До того ж вживання пива «без градусів» може підштовхнути спробувати «справжній» продукт. Так що звикання гарантовано в будь-якому випадку, який би сорт пива не вживався.

Міф 4: «безалкогольне пиво можна пити всім»

Факт: це неправда!

Насправді ми вже переконалися, що в цьому продукті є алкоголь, а значить, він може завдати непоправної шкоди здоров'ю людини, не кажучи вже про хронічному хворому.

Міф 5: «безалкогольне пиво має однаковий смак зі звичайним пивом»

Факт: це неправда!

Можна, звичайно, стверджувати, що пиво з низьким вмістом спирту на смак не відрізняється від стандартного напою з «градусами». Незважаючи на практично збігається склад, процедура вилучення алкоголю згубно позначається на смакових якостях продукту. Якщо хоч раз в житті вам доводилося куштувати замерзле і розморожене пиво, то ви маєте уявлення про всі принади смаку цього напою.

Виходить історія майже як з знежиреними продуктами. У спробі схуднути ми набуваємо їжу з 0% жирності, але в результаті починаємо переїдати і замість втрати ваги «наїдаються» нові кілограми. Продовжуючи аналогію, замість того, щоб обмежити кількість уживаного спиртного, ми «заливаємося» слабоалкогольних продуктом в десять разів більше, ніж випили б звичайного напою. Так чи варто збагачувати пивні компанії, наживаються мільярди на нашому прагненні обдурити самих себе?

Безалкогольне пиво: склад

Рецепт приготування пива однаковий для всіх його видів, різниця полягає лише в тому, що з «безалкогольного» продукту спирт витягується. Робиться це кількома способами.

  • Відмова від бродіння. З цією метою використовуються дріжджі особливого сорту, що не зброджують мальтозу в спирт. Ще варіант скасування бродіння - охолодження продукту. Процес бродіння переривається, ще не почавшись. У готовому пиві більше звичайного цукрів. На смак воно буде дуже відрізнятися від звичного напою.
  • Витяг алкоголю. Воно також може проводитися двома основними методами:
    1. Термічним. Для цього часто застосовується вакуумна дистиляція і випарювання. Процес сильно впливає на смак продукту, він стає «перетравленим».
    2. мембрани. У цьому випадку використовують осмос або діаліз. Тут високі температури не задіяні, тому смак максимально збережено, проте ціна продукту значно зростає.

Можна сказати, що пиво без алкоголю - це штучно оброблений продукт, позбавлений смакових якостей. Приклад зі штучною ікрою - хіба вона може замінити справжню або принести велику користь? Нехай пиво не володіє цілющою силою, але людина повинна зробити для себе самостійний вибір, вживати йому спиртні напої або, же відмовитися від них.

Безалкогольне пиво: шкода

Від вміст в напої алкоголю, про який навіть не підозрювали, може дуже сильно постраждати печінка, серце і кісткова система, а також виникнути зміни в роботі ендокринної та статевої системи. Будь-яке пиво містить хміль та інші речовини, через що в організмі різко зростає рівень жіночих статевих гормонів - естрогенів. Це веде до небезпечних збоїв у функціонуванні всього організму, призводить до зниження рівня тестостерону у чоловіків, що позначається навіть на зовнішньому вигляді.

У жінок гормональні зміни можуть викликати проблеми із зачаттям, безпліддя і зростання волосся на обличчі.

Варто відзначити, що особливо небезпечно таке пиво для дітей і підлітків.

Не можна закривати на все це очі, мотивуючи тим, що безалкогольне пиво нешкідливо, адже ми вже переконалися в тому, що це не так! Крім того, це перший крок до алкоголізму, так як у дітей і підлітків стійка залежність формується особливо швидко, а позбутися від неї потім вкрай складно.

джерело: http://moy-narcolog.ru/pivo-bezalkogolnoe/

Статтю підготувала: педагог-психолог Ларіонова М.Н.

Як ви думаєте, чи показує безалкогольне пиво проміле?
Так чи варто збагачувати пивні компанії, наживаються мільярди на нашому прагненні обдурити самих себе?
Приклад зі штучною ікрою - хіба вона може замінити справжню або принести велику користь?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация