Центральна Азія і Кавказ: В очікуванні скасування лотереї «Грін-карта»

Ніколас ДіЧезаре   eurasianet Ніколас ДіЧезаре

eurasianet.org

Цієї осені на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні може вирішитися доля тисяч громадян центральноазіатських держав.

Очікується, що Конгрес США, який готується приступити до осінньої сесії, розгляне всеосяжний законопроект про імміграційну реформу. У нинішньому своєму вигляді вироблений Сенатом проект закону, прийнятий в минулому червні 68 голосами проти 32, передбачає скасування програми під офіційною назвою «Візова програма імміграційного розмаїття», відомої також як лотерея «Грін-карта».

Щорічно понад 10 млн осіб з усього світу беруть участь в цій лотереї, отримують же «грін-карту» лише близько 55 тисяч щасливчиків. Жителі центральноазіатських республік складають в цілому другу за величиною групу, яка дістала «грін-карти» шляхом участі в лотереї, поступаючись пальмою першості лише представникам африканських держав. Також ця програма дала можливість емігрувати до Сполучених Штатів значній кількості громадян Закавказзя, а саме Вірменії, Азербайджану та Грузії.

Багато переможці минулих лотерей з Центральної Азії і Кавказу засмучені перспективою припинення її існування, кажучи, що закриття цієї програми поставить хрест на унікальній можливості, що надається талановитим і амбітним людям, які не мають в іншому випадку особливих перспектив. «Якщо лотерею закриють, люди втратять єдиний шанс реалізувати свою мрію, - говорить старший інженер-технолог з Азербайджану на ім'я Юсиф, який виграв лотерею і нині проживає в Х'юстоні. - Я знаю, що якщо ці люди виграють в лотерею «грін-карту», ​​то в Сполучених Штатах їх чекає успішне життя, і вони збагатять цю країну як в культурному, так і в інтелектуальному плані ».

Візова програма імміграційного розмаїття зобов'язана своїм народженням Закону про імміграцію 1990 роки; перша лотерея відбулася в 1995 році. Програма була спрямована на диверсифікацію армії емігрантів шляхом полегшення процесу переїзду в США для людей з країн з низьким рівнем еміграції.

Як повідомив EurasiaNet.org офіційний представник Американської асоціації адвокатів з імміграційного права Роберт П. Дізі (Robert P. Deasy), «Візова програма імміграційного розмаїття буде скасована в разі прийняття законопроекту в редакції Сенату» Палатою представників США. Законопроект Сенату передбачає закриття лотереї з кінця 2015 фінансового року.

Чи схвалить Палата представників США законопроект в формулюванні Сенату, покаже майбутнє. Палата представників, в якій нині домінують республіканці, швидше за все, буде стурбована черговим протистоянням з президентом Бараком Обамою з питання бюджету, так що немає ніякої впевненості, що вона взагалі прийме імміграційний законопроект в якому б то не було вигляді.

Держдеп США, який курирує розіграш лотереї «Грін-карта», поки не вносив жодних коректив в заведений процес: на сайті відомства оголошено, що прийом заявок по Візової програмі імміграційного різноманітності - 2015 розпочнеться 1 жовтня і триватиме до 2 листопада.

Переможці минулих лотерей висловлюють надію, що програма все-таки не буде закрита. «Я вважаю, що лотерея є можливістю для людей на зразок мене приїхати в США і знайти краще життя», - каже Маліка Гадоева, в даний час студентка одного з нью-йоркських навчальних закладів. Вона визнає, що в Америці їй довелося зіткнутися з труднощами, але підкреслює, що в цілому все її надії виправдалися. «Той факт, що я виграла лотерею, кардинально змінив моє життя, - зазначає вона. - Я вважаю, що збулася сама моя велика мрія ».

джерело: eurasianet.org

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация