Центральними вулицями Кіровограда пройшов Успенський хресний хід

Уже втринадцяте за багаторічною традицією 28 серпня, на свято Успіння Пресвятої Богородиці, відбувся хресний хід центральними вулицями Кіровограда до місця, де колись знаходився кафедральний Успенський собор, повідомляє кореспондент сайту   Релігія в Україні Уже втринадцяте за багаторічною традицією 28 серпня, на свято Успіння Пресвятої Богородиці, відбувся хресний хід центральними вулицями Кіровограда до місця, де колись знаходився кафедральний Успенський собор, повідомляє кореспондент сайту "Релігія в Україні" .


Після Божественної літургії з усіх храмів міста духовенство і парафіяни вирушили з хоругвами і іконами до будівлі міськвиконкому. На подвір'ї цієї державної установи встановлено хрест в пам'ять про те, що тут в середині 20 століття височів величний кафедральний Успенський собор. З благословення єпископа Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа (УПЦ МП) на цьому місці духовенством був відслужений святковий молебень.


Цей унікальний собор протягом майже 200 років був справжньою окрасою і невичерпним духовним джерелом Єлисаветграда.


У 1755 році жителі форштадта Поділ, заснованого біля стін Елисаветинской фортеці, вирішили побудувати храм У 1755 році жителі форштадта Поділ, заснованого біля стін Елисаветинской фортеці, вирішили побудувати храм. Однак вони зіткнулися з такою серйозною проблемою як відсутність майстрів. Тоді на зібрані гроші храм купили в слободі Федорівка Криловський протопопии. У це місце тоді з'їжджалися православні священики, які не прийняли унію і були вигнані польськими поміщиками. Оскільки ліси було досить, і він був недорогим, священики заробляли на життя тим, що будували і продавали на вивіз церковні споруди. Саме такий храм в розібраному вигляді був привезений в форштадт, де його склали заново і освятили на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Стояла церква в центрі Єлисаветграда на місці сучасної будівлі міськвиконкому.


Однопрестольний дерев'яний Успенський храм в 1778 році замінили побудованим на його місці також дерев'яним, але вже трьохпрестольної (престоли на честь Успіння Пресвятої Богородиці, святителя Миколая та великомучениці Варвари).


10 років по тому під час пожежі храм згорів, однак уже через кілька місяців завдяки пожертви полковника Катеринославського козацького війська Івана Красноглазова на цьому місці був закладений кам'яний пятіпрестольний храм (додано престоли в ім'я Іоанна Милостивого, патріарха Олександрійського, і святої праведної Анни). Ікони для нових іконостасів писалися в Санкт-Петербурзької академії образотворчих мистецтв. Будівництво храму завершилося в 1800 році.


1856 по ініціативи і за підтримки Єлисаветградського купця Микити Макреева було облаштовано шостий престол.


Старше покоління кіровоградців пам'ятає прекрасну будівлю Успенського Собору, яке до середини ХХ століття прикрашало місто. За свідченням сучасників, своїми розмірами цей храм не поступався жодній православної церкви Херсонської єпархії.


Тисяча дев'ятсот сорок п'ять собор Успіння Пресвятої Богородиці був зруйнований, а на його місці споруджено будинок обкому КПРС (з 1991-ого - міськвиконком).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация