Центрально-Чеський край. Серед розбійників, лицарів і стародавніх слов'ян | радіо Прага

  1. Центрально-Чеський край. Серед розбійників, лицарів і стародавніх слов'ян Сьогодні ми з вами вирушимо...
  2. Квіти, що нагадують про здоров'я
  3. Як стати лицарем в XXI столітті
  4. Центрально-Чеський край. Серед розбійників, лицарів і стародавніх слов'ян
  5. Бережіть голову і кишені!
  6. Квіти, що нагадують про здоров'я
  7. Як стати лицарем в XXI столітті
  8. Центрально-Чеський край. Серед розбійників, лицарів і стародавніх слов'ян
  9. Бережіть голову і кишені!
  10. Квіти, що нагадують про здоров'я
  11. Як стати лицарем в XXI столітті

Центрально-Чеський край. Серед розбійників, лицарів і стародавніх слов'ян

Сьогодні ми з вами вирушимо в Центрально-Чеський край, і для початку заглянемо в печеру Петровіна, що знаходиться біля села Бржезовіце, прямо над Стреніцкім струмком. Провідником в нашому поході стала редактор Чеського радіо Маркета Вейводова.

Печера Петровіна, фото: Маркета Вейводова   - Зараз ми підійшли до своєрідного перевалу, по обидва боки якого височать скелі Печера Петровіна, фото: Маркета Вейводова - Зараз ми підійшли до своєрідного перевалу, по обидва боки якого височать скелі. Я б навіть сказала, що здалеку вони чимось нагадують середньовічну фортецю. Саме в цих місцях ховається печера Петровіна. Примітно, що мова йде не про природну, а про штучну печері. Нестійка скеля приховує в собі вузький вхід до печери, знайти який не так вже й просто. Подолавши крутий підйом, ми опинимося біля підніжжя гладкого скелі з невеликим отвором, де видніється напис «Виткова печера». Свою другу назву вона отримала на честь місцевого розбійника Вітека, який часто переховувався в цих місцях.

Вітьок походив з родини малюнків, які жили в тутешніх поселеннях. Ймовірно, саме вони і зробили в піщаній скелі свої таємні укриття. Іноді ще печера називається Клемперкой - по імені знаменитого розбійника Клемперкі, який сюди час від часу заглядав. Необхідно нагадати, що в районі Кокоржінско знаходиться більш відома однойменна печера, де Клемперка дійсно жив.

- Якщо придивитися уважніше, на камені біля входу можна розгледіти сліди, які, швидше за все, належать розбійникам, які проживали тут протягом кількох століть. Звідси вони потім піднімалися вгору, вглиб печери. Давайте і ми спробуємо пройти по цьому маршруту ...

Бережіть голову і кишені!

В середині скелястого поглиблення ми потрапили в своєрідний тунель: і якщо спочатку ми могли в ньому пересуватися в напівзігнутому положенні, то ближче до кінця доведеться встати на карачки. Потрібно зауважити, що подолання такого вузького тунелю дає певну порцію адреналіну - особливо якщо врахувати, що проклали його, ймовірно, місцеві грабіжники і розбійники ...

Печера Петровіна, фото: Маркета Вейводова   Добравшись до центральної частини печери, ми бачимо, що її колишні мешканці не забували і про запобіжні заходи: звід досить низький, так що встати в повний зріст навряд чи вдасться, а два віконних отвору неймовірно вузькі, що, тим не менш, давало розбійникам прекрасний огляд Печера Петровіна, фото: Маркета Вейводова Добравшись до центральної частини печери, ми бачимо, що її колишні мешканці не забували і про запобіжні заходи: звід досить низький, так що встати в повний зріст навряд чи вдасться, а два віконних отвору неймовірно вузькі, що, тим не менш, давало розбійникам прекрасний огляд. Знизу ці вікна не видно. Це місце нагадує собою не житло, а, швидше, якийсь тайник, де розбійники зберігали свою здобич.

Десятиметровий тунель приведе вас в переповнену легендами і найнеймовірнішими історіями печеру, яка розділена на два пов'язаних один з одним приміщення. Піднявшись на пагорб і вибравшись з напівтемряви вузького і низького тунелю, ви опинитеся в чарівній атмосфері давно минулих років.

Тепер ми з вами перенесемося в знаменитий курортне місто Подебради, розташований в 50 км від Праги, щоб познайомитися з однією з його оригінальних пам'яток - величезними квітковим годинником ... З самого початку їх роботу забезпечував електричний апарат, вбудований прямо під циферблат. І це не дивно, адже саме в Подебрадах в 20-і рр. XX століття «виросла» одна з перших гідроелектростанцій. Таким чином, нестачі в електроенергії тут не було ...

- Годинник ввели в експлуатацію в 1937 році, 80 років тому. Незважаючи на те що за цей час їх зовнішній вигляд помітно змінився, вони і до цього дня залишаються квітковими, - ділиться з ними місцевий краєзнавець.

Квіти, що нагадують про здоров'я

Подебради, фото: Мілош Турек   Якщо поглянути на годинникові стрілки з боку тротуару, перебуваючи з ними, таким чином, на одному рівні, теж можна дізнатися, який зараз година Подебради, фото: Мілош Турек Якщо поглянути на годинникові стрілки з боку тротуару, перебуваючи з ними, таким чином, на одному рівні, теж можна дізнатися, який зараз година. І все ж складається враження, що зроблені ці години були, скоріше, для гостей, які оселилися в оздоровчому комплексі, який височить над ними. Справа в тому, що циферблат прекрасно видно практично з кожного балкона, де часто загоряють пацієнти санаторію. Можливо, головна мета, яку переслідували архітектори, полягала саме в тому, щоб нагадувати відпочиваючим про час процедур - а раптом вони їх випадково пропустять ...

- Який розмір годинникових стрілок? Їх можна розглядати з верхнього поверху?

- Дуже цікаве питання! Довжина хвилинної стрілки становить 205 сантиметрів, а вартовий - 185. Обрамляють їх близько 15 тисяч квітів. Ще одна визначна пам'ятка, що відноситься до курортного циферблату, - це гном, що стоїть за парканом. Кожен новий годину він відбиває своїм молоточком, а «ковадлом» йому служить строкатий металевий мухомор. Однак щоб його «гонг» не надто хвилювало і набридав постояльцям оздоровчого комплексу, було прийнято рішення встановити гнома трохи далі - на відстані тридцяти метрів від годин, сховавши за чагарником.

- Щодня про квітковому годиннику піклується Ярослав Бенеш. Розкажіть нам, будь ласка, що ви на цей раз встигли посадити?

Фото: архів Радіо Прага   - На даний момент тут представлена так звана «літня колекція»: сюди входять, наприклад, пеларгонії і ехеверіі, що окреслюють цифри і напис під годинником Фото: архів Радіо Прага - На даний момент тут представлена так звана «літня колекція»: сюди входять, наприклад, пеларгонії і ехеверіі, що окреслюють цифри і напис під годинником. Пізніше, в кінці вересня - початку жовтня, ми робимо «зимову засадження», і місце ехеверія займають декоративні камені і братки. Також, змінюючи спеціальні ящики, які я заздалегідь готував вдома, я кожен день ставлю біля годинника сьогоднішню дату.

І знову в дорогу! Туди, де в V століття н. е. оселилися предки сучасних слов'ян, витіснивши звідси кельтів. Йдеться про невеликому селі Центрально-Чеського краю під назвою Семтеш. На карті Чеської Республіки її можна відшукати між містами Кутна Гора і Пардубіце. Ще за часів середньовіччя у населеного пункту Семтеш був особливий статус, оскільки він перебував на перетині двох найважливіших торгових шляхів. Але, як би там не було, нашу увагу привернуло те, що в цих місцях народилася ідея показати сучасним людям культуру, традиції і ремесла минулих століть.

Як стати лицарем в XXI столітті

- З чим тут можуть познайомитися туристи?

- У нас ви відчуєте свої сили, вміння і кмітливість, займаючись ремеслами найперших тутешніх хліборобів: починаючи з періоду неоліту і закінчуючи середньовіччям, - розповідає співробітник інформаційного центру в місті Семтеш.

- В середні віки найважливішу роль відігравало зерно, урожай. Ви якось підкреслюєте його значення?

Семтеш, фото: Мартін Карлик   - Оскільки зерно, як правило, мало якось перероблятися, роздрібнюють, у нас представлена своєрідна кам'яна ступа, в якій можуть спробувати товкти зерно всі наші відвідувачі Семтеш, фото: Мартін Карлик - Оскільки зерно, як правило, мало якось перероблятися, роздрібнюють, у нас представлена своєрідна кам'яна ступа, в якій можуть спробувати товкти зерно всі наші відвідувачі. Я б відразу хотіла попередити, що з першого разу це далеко не у всіх виходить - не так вже це й просто, як може здатися на перший погляд, тут потрібна певна вправність. Саме в даному «випробуванні» наші гості усвідомлюють, наскільки важкою була робота жінок по дому. З першого разу борошно, в основному, виходила грубого помелу, а якщо потрібна була мука «першого сорту», вона кілька разів просівають через сито і знову подрібнюється.

- Зараз ми підійшли до ляльки, одягненої в традиційний слов'янський наряд. Чи пов'язано і з нею якесь завдання для допитливих відвідувачів?

- Тут нашим гостям надається можливість сплести ляльці хоча б частину пояса, який вона так любить носити. Для цього ми видаємо спеціальні порожнисті гілочки діаметром п'ять сантиметрів, через які протягується пряжа і потім заплітається за допомогою чотирьох кілочків, поміщених на кінчику гілочки. Цей спосіб більш зручний, ніж в'язання на звичайних спицях, оскільки ми лише перекидаємо петлі, і в результаті отримуємо цілий пояс.

І це далеко не все! Ви зможете замовити собі кельтські гороскопи, взяти участь в іграх, отримати передбачення долі, освоїти старослов'янську глаголицю і рунічний алфавіт кельтів, поповнити свої знання пантеону слов'янських богів і дізнатися, з якого саме слов'янського племені ви походите. Найвідважніші також можуть взяти в руки арбалет, відчути справжній вага обладунків, вбратися в середньовічний одяг, або ж спробувати знаряддя тортур.

Виконуючи перераховані вище випробування, не забувайте про те, що після того, як всі вже буде позаду, і ваша скарбничка поповниться відповідними картками, ви будете присвячені в лицарі і навіть отримаєте скромний приз!

Центрально-Чеський край. Серед розбійників, лицарів і стародавніх слов'ян

Сьогодні ми з вами вирушимо в Центрально-Чеський край, і для початку заглянемо в печеру Петровіна, що знаходиться біля села Бржезовіце, прямо над Стреніцкім струмком. Провідником в нашому поході стала редактор Чеського радіо Маркета Вейводова.

Печера Петровіна, фото: Маркета Вейводова   - Зараз ми підійшли до своєрідного перевалу, по обидва боки якого височать скелі Печера Петровіна, фото: Маркета Вейводова - Зараз ми підійшли до своєрідного перевалу, по обидва боки якого височать скелі. Я б навіть сказала, що здалеку вони чимось нагадують середньовічну фортецю. Саме в цих місцях ховається печера Петровіна. Примітно, що мова йде не про природну, а про штучну печері. Нестійка скеля приховує в собі вузький вхід до печери, знайти який не так вже й просто. Подолавши крутий підйом, ми опинимося біля підніжжя гладкого скелі з невеликим отвором, де видніється напис «Виткова печера». Свою другу назву вона отримала на честь місцевого розбійника Вітека, який часто переховувався в цих місцях.

Вітьок походив з родини малюнків, які жили в тутешніх поселеннях. Ймовірно, саме вони і зробили в піщаній скелі свої таємні укриття. Іноді ще печера називається Клемперкой - по імені знаменитого розбійника Клемперкі, який сюди час від часу заглядав. Необхідно нагадати, що в районі Кокоржінско знаходиться більш відома однойменна печера, де Клемперка дійсно жив.

- Якщо придивитися уважніше, на камені біля входу можна розгледіти сліди, які, швидше за все, належать розбійникам, які проживали тут протягом кількох століть. Звідси вони потім піднімалися вгору, вглиб печери. Давайте і ми спробуємо пройти по цьому маршруту ...

Бережіть голову і кишені!

В середині скелястого поглиблення ми потрапили в своєрідний тунель: і якщо спочатку ми могли в ньому пересуватися в напівзігнутому положенні, то ближче до кінця доведеться встати на карачки. Потрібно зауважити, що подолання такого вузького тунелю дає певну порцію адреналіну - особливо якщо врахувати, що проклали його, ймовірно, місцеві грабіжники і розбійники ...

Печера Петровіна, фото: Маркета Вейводова   Добравшись до центральної частини печери, ми бачимо, що її колишні мешканці не забували і про запобіжні заходи: звід досить низький, так що встати в повний зріст навряд чи вдасться, а два віконних отвору неймовірно вузькі, що, тим не менш, давало розбійникам прекрасний огляд Печера Петровіна, фото: Маркета Вейводова Добравшись до центральної частини печери, ми бачимо, що її колишні мешканці не забували і про запобіжні заходи: звід досить низький, так що встати в повний зріст навряд чи вдасться, а два віконних отвору неймовірно вузькі, що, тим не менш, давало розбійникам прекрасний огляд. Знизу ці вікна не видно. Це місце нагадує собою не житло, а, швидше, якийсь тайник, де розбійники зберігали свою здобич.

Десятиметровий тунель приведе вас в переповнену легендами і найнеймовірнішими історіями печеру, яка розділена на два пов'язаних один з одним приміщення. Піднявшись на пагорб і вибравшись з напівтемряви вузького і низького тунелю, ви опинитеся в чарівній атмосфері давно минулих років.

Тепер ми з вами перенесемося в знаменитий курортне місто Подебради, розташований в 50 км від Праги, щоб познайомитися з однією з його оригінальних пам'яток - величезними квітковим годинником ... З самого початку їх роботу забезпечував електричний апарат, вбудований прямо під циферблат. І це не дивно, адже саме в Подебрадах в 20-і рр. XX століття «виросла» одна з перших гідроелектростанцій. Таким чином, нестачі в електроенергії тут не було ...

- Годинник ввели в експлуатацію в 1937 році, 80 років тому. Незважаючи на те що за цей час їх зовнішній вигляд помітно змінився, вони і до цього дня залишаються квітковими, - ділиться з ними місцевий краєзнавець.

Квіти, що нагадують про здоров'я

Подебради, фото: Мілош Турек   Якщо поглянути на годинникові стрілки з боку тротуару, перебуваючи з ними, таким чином, на одному рівні, теж можна дізнатися, який зараз година Подебради, фото: Мілош Турек Якщо поглянути на годинникові стрілки з боку тротуару, перебуваючи з ними, таким чином, на одному рівні, теж можна дізнатися, який зараз година. І все ж складається враження, що зроблені ці години були, скоріше, для гостей, які оселилися в оздоровчому комплексі, який височить над ними. Справа в тому, що циферблат прекрасно видно практично з кожного балкона, де часто загоряють пацієнти санаторію. Можливо, головна мета, яку переслідували архітектори, полягала саме в тому, щоб нагадувати відпочиваючим про час процедур - а раптом вони їх випадково пропустять ...

- Який розмір годинникових стрілок? Їх можна розглядати з верхнього поверху?

- Дуже цікаве питання! Довжина хвилинної стрілки становить 205 сантиметрів, а вартовий - 185. Обрамляють їх близько 15 тисяч квітів. Ще одна визначна пам'ятка, що відноситься до курортного циферблату, - це гном, що стоїть за парканом. Кожен новий годину він відбиває своїм молоточком, а «ковадлом» йому служить строкатий металевий мухомор. Однак щоб його «гонг» не надто хвилювало і набридав постояльцям оздоровчого комплексу, було прийнято рішення встановити гнома трохи далі - на відстані тридцяти метрів від годин, сховавши за чагарником.

- Щодня про квітковому годиннику піклується Ярослав Бенеш. Розкажіть нам, будь ласка, що ви на цей раз встигли посадити?

Фото: архів Радіо Прага   - На даний момент тут представлена так звана «літня колекція»: сюди входять, наприклад, пеларгонії і ехеверіі, що окреслюють цифри і напис під годинником Фото: архів Радіо Прага - На даний момент тут представлена так звана «літня колекція»: сюди входять, наприклад, пеларгонії і ехеверіі, що окреслюють цифри і напис під годинником. Пізніше, в кінці вересня - початку жовтня, ми робимо «зимову засадження», і місце ехеверія займають декоративні камені і братки. Також, змінюючи спеціальні ящики, які я заздалегідь готував вдома, я кожен день ставлю біля годинника сьогоднішню дату.

І знову в дорогу! Туди, де в V століття н. е. оселилися предки сучасних слов'ян, витіснивши звідси кельтів. Йдеться про невеликому селі Центрально-Чеського краю під назвою Семтеш. На карті Чеської Республіки її можна відшукати між містами Кутна Гора і Пардубіце. Ще за часів середньовіччя у населеного пункту Семтеш був особливий статус, оскільки він перебував на перетині двох найважливіших торгових шляхів. Але, як би там не було, нашу увагу привернуло те, що в цих місцях народилася ідея показати сучасним людям культуру, традиції і ремесла минулих століть.

Як стати лицарем в XXI столітті

- З чим тут можуть познайомитися туристи?

- У нас ви відчуєте свої сили, вміння і кмітливість, займаючись ремеслами найперших тутешніх хліборобів: починаючи з періоду неоліту і закінчуючи середньовіччям, - розповідає співробітник інформаційного центру в місті Семтеш.

- В середні віки найважливішу роль відігравало зерно, урожай. Ви якось підкреслюєте його значення?

Семтеш, фото: Мартін Карлик   - Оскільки зерно, як правило, мало якось перероблятися, роздрібнюють, у нас представлена своєрідна кам'яна ступа, в якій можуть спробувати товкти зерно всі наші відвідувачі Семтеш, фото: Мартін Карлик - Оскільки зерно, як правило, мало якось перероблятися, роздрібнюють, у нас представлена своєрідна кам'яна ступа, в якій можуть спробувати товкти зерно всі наші відвідувачі. Я б відразу хотіла попередити, що з першого разу це далеко не у всіх виходить - не так вже це й просто, як може здатися на перший погляд, тут потрібна певна вправність. Саме в даному «випробуванні» наші гості усвідомлюють, наскільки важкою була робота жінок по дому. З першого разу борошно, в основному, виходила грубого помелу, а якщо потрібна була мука «першого сорту», вона кілька разів просівають через сито і знову подрібнюється.

- Зараз ми підійшли до ляльки, одягненої в традиційний слов'янський наряд. Чи пов'язано і з нею якесь завдання для допитливих відвідувачів?

- Тут нашим гостям надається можливість сплести ляльці хоча б частину пояса, який вона так любить носити. Для цього ми видаємо спеціальні порожнисті гілочки діаметром п'ять сантиметрів, через які протягується пряжа і потім заплітається за допомогою чотирьох кілочків, поміщених на кінчику гілочки. Цей спосіб більш зручний, ніж в'язання на звичайних спицях, оскільки ми лише перекидаємо петлі, і в результаті отримуємо цілий пояс.

І це далеко не все! Ви зможете замовити собі кельтські гороскопи, взяти участь в іграх, отримати передбачення долі, освоїти старослов'янську глаголицю і рунічний алфавіт кельтів, поповнити свої знання пантеону слов'янських богів і дізнатися, з якого саме слов'янського племені ви походите. Найвідважніші також можуть взяти в руки арбалет, відчути справжній вага обладунків, вбратися в середньовічний одяг, або ж спробувати знаряддя тортур.

Виконуючи перераховані вище випробування, не забувайте про те, що після того, як всі вже буде позаду, і ваша скарбничка поповниться відповідними картками, ви будете присвячені в лицарі і навіть отримаєте скромний приз!

Центрально-Чеський край. Серед розбійників, лицарів і стародавніх слов'ян

Сьогодні ми з вами вирушимо в Центрально-Чеський край, і для початку заглянемо в печеру Петровіна, що знаходиться біля села Бржезовіце, прямо над Стреніцкім струмком. Провідником в нашому поході стала редактор Чеського радіо Маркета Вейводова.

Печера Петровіна, фото: Маркета Вейводова   - Зараз ми підійшли до своєрідного перевалу, по обидва боки якого височать скелі Печера Петровіна, фото: Маркета Вейводова - Зараз ми підійшли до своєрідного перевалу, по обидва боки якого височать скелі. Я б навіть сказала, що здалеку вони чимось нагадують середньовічну фортецю. Саме в цих місцях ховається печера Петровіна. Примітно, що мова йде не про природну, а про штучну печері. Нестійка скеля приховує в собі вузький вхід до печери, знайти який не так вже й просто. Подолавши крутий підйом, ми опинимося біля підніжжя гладкого скелі з невеликим отвором, де видніється напис «Виткова печера». Свою другу назву вона отримала на честь місцевого розбійника Вітека, який часто переховувався в цих місцях.

Вітьок походив з родини малюнків, які жили в тутешніх поселеннях. Ймовірно, саме вони і зробили в піщаній скелі свої таємні укриття. Іноді ще печера називається Клемперкой - по імені знаменитого розбійника Клемперкі, який сюди час від часу заглядав. Необхідно нагадати, що в районі Кокоржінско знаходиться більш відома однойменна печера, де Клемперка дійсно жив.

- Якщо придивитися уважніше, на камені біля входу можна розгледіти сліди, які, швидше за все, належать розбійникам, які проживали тут протягом кількох століть. Звідси вони потім піднімалися вгору, вглиб печери. Давайте і ми спробуємо пройти по цьому маршруту ...

Бережіть голову і кишені!

В середині скелястого поглиблення ми потрапили в своєрідний тунель: і якщо спочатку ми могли в ньому пересуватися в напівзігнутому положенні, то ближче до кінця доведеться встати на карачки. Потрібно зауважити, що подолання такого вузького тунелю дає певну порцію адреналіну - особливо якщо врахувати, що проклали його, ймовірно, місцеві грабіжники і розбійники ...

Печера Петровіна, фото: Маркета Вейводова   Добравшись до центральної частини печери, ми бачимо, що її колишні мешканці не забували і про запобіжні заходи: звід досить низький, так що встати в повний зріст навряд чи вдасться, а два віконних отвору неймовірно вузькі, що, тим не менш, давало розбійникам прекрасний огляд Печера Петровіна, фото: Маркета Вейводова Добравшись до центральної частини печери, ми бачимо, що її колишні мешканці не забували і про запобіжні заходи: звід досить низький, так що встати в повний зріст навряд чи вдасться, а два віконних отвору неймовірно вузькі, що, тим не менш, давало розбійникам прекрасний огляд. Знизу ці вікна не видно. Це місце нагадує собою не житло, а, швидше, якийсь тайник, де розбійники зберігали свою здобич.

Десятиметровий тунель приведе вас в переповнену легендами і найнеймовірнішими історіями печеру, яка розділена на два пов'язаних один з одним приміщення. Піднявшись на пагорб і вибравшись з напівтемряви вузького і низького тунелю, ви опинитеся в чарівній атмосфері давно минулих років.

Тепер ми з вами перенесемося в знаменитий курортне місто Подебради, розташований в 50 км від Праги, щоб познайомитися з однією з його оригінальних пам'яток - величезними квітковим годинником ... З самого початку їх роботу забезпечував електричний апарат, вбудований прямо під циферблат. І це не дивно, адже саме в Подебрадах в 20-і рр. XX століття «виросла» одна з перших гідроелектростанцій. Таким чином, нестачі в електроенергії тут не було ...

- Годинник ввели в експлуатацію в 1937 році, 80 років тому. Незважаючи на те що за цей час їх зовнішній вигляд помітно змінився, вони і до цього дня залишаються квітковими, - ділиться з ними місцевий краєзнавець.

Квіти, що нагадують про здоров'я

Подебради, фото: Мілош Турек   Якщо поглянути на годинникові стрілки з боку тротуару, перебуваючи з ними, таким чином, на одному рівні, теж можна дізнатися, який зараз година Подебради, фото: Мілош Турек Якщо поглянути на годинникові стрілки з боку тротуару, перебуваючи з ними, таким чином, на одному рівні, теж можна дізнатися, який зараз година. І все ж складається враження, що зроблені ці години були, скоріше, для гостей, які оселилися в оздоровчому комплексі, який височить над ними. Справа в тому, що циферблат прекрасно видно практично з кожного балкона, де часто загоряють пацієнти санаторію. Можливо, головна мета, яку переслідували архітектори, полягала саме в тому, щоб нагадувати відпочиваючим про час процедур - а раптом вони їх випадково пропустять ...

- Який розмір годинникових стрілок? Їх можна розглядати з верхнього поверху?

- Дуже цікаве питання! Довжина хвилинної стрілки становить 205 сантиметрів, а вартовий - 185. Обрамляють їх близько 15 тисяч квітів. Ще одна визначна пам'ятка, що відноситься до курортного циферблату, - це гном, що стоїть за парканом. Кожен новий годину він відбиває своїм молоточком, а «ковадлом» йому служить строкатий металевий мухомор. Однак щоб його «гонг» не надто хвилювало і набридав постояльцям оздоровчого комплексу, було прийнято рішення встановити гнома трохи далі - на відстані тридцяти метрів від годин, сховавши за чагарником.

- Щодня про квітковому годиннику піклується Ярослав Бенеш. Розкажіть нам, будь ласка, що ви на цей раз встигли посадити?

Фото: архів Радіо Прага   - На даний момент тут представлена так звана «літня колекція»: сюди входять, наприклад, пеларгонії і ехеверіі, що окреслюють цифри і напис під годинником Фото: архів Радіо Прага - На даний момент тут представлена так звана «літня колекція»: сюди входять, наприклад, пеларгонії і ехеверіі, що окреслюють цифри і напис під годинником. Пізніше, в кінці вересня - початку жовтня, ми робимо «зимову засадження», і місце ехеверія займають декоративні камені і братки. Також, змінюючи спеціальні ящики, які я заздалегідь готував вдома, я кожен день ставлю біля годинника сьогоднішню дату.

І знову в дорогу! Туди, де в V століття н. е. оселилися предки сучасних слов'ян, витіснивши звідси кельтів. Йдеться про невеликому селі Центрально-Чеського краю під назвою Семтеш. На карті Чеської Республіки її можна відшукати між містами Кутна Гора і Пардубіце. Ще за часів середньовіччя у населеного пункту Семтеш був особливий статус, оскільки він перебував на перетині двох найважливіших торгових шляхів. Але, як би там не було, нашу увагу привернуло те, що в цих місцях народилася ідея показати сучасним людям культуру, традиції і ремесла минулих століть.

Як стати лицарем в XXI столітті

- З чим тут можуть познайомитися туристи?

- У нас ви відчуєте свої сили, вміння і кмітливість, займаючись ремеслами найперших тутешніх хліборобів: починаючи з періоду неоліту і закінчуючи середньовіччям, - розповідає співробітник інформаційного центру в місті Семтеш.

- В середні віки найважливішу роль відігравало зерно, урожай. Ви якось підкреслюєте його значення?

Семтеш, фото: Мартін Карлик   - Оскільки зерно, як правило, мало якось перероблятися, роздрібнюють, у нас представлена своєрідна кам'яна ступа, в якій можуть спробувати товкти зерно всі наші відвідувачі Семтеш, фото: Мартін Карлик - Оскільки зерно, як правило, мало якось перероблятися, роздрібнюють, у нас представлена своєрідна кам'яна ступа, в якій можуть спробувати товкти зерно всі наші відвідувачі. Я б відразу хотіла попередити, що з першого разу це далеко не у всіх виходить - не так вже це й просто, як може здатися на перший погляд, тут потрібна певна вправність. Саме в даному «випробуванні» наші гості усвідомлюють, наскільки важкою була робота жінок по дому. З першого разу борошно, в основному, виходила грубого помелу, а якщо потрібна була мука «першого сорту», вона кілька разів просівають через сито і знову подрібнюється.

- Зараз ми підійшли до ляльки, одягненої в традиційний слов'янський наряд. Чи пов'язано і з нею якесь завдання для допитливих відвідувачів?

- Тут нашим гостям надається можливість сплести ляльці хоча б частину пояса, який вона так любить носити. Для цього ми видаємо спеціальні порожнисті гілочки діаметром п'ять сантиметрів, через які протягується пряжа і потім заплітається за допомогою чотирьох кілочків, поміщених на кінчику гілочки. Цей спосіб більш зручний, ніж в'язання на звичайних спицях, оскільки ми лише перекидаємо петлі, і в результаті отримуємо цілий пояс.

І це далеко не все! Ви зможете замовити собі кельтські гороскопи, взяти участь в іграх, отримати передбачення долі, освоїти старослов'янську глаголицю і рунічний алфавіт кельтів, поповнити свої знання пантеону слов'янських богів і дізнатися, з якого саме слов'янського племені ви походите. Найвідважніші також можуть взяти в руки арбалет, відчути справжній вага обладунків, вбратися в середньовічний одяг, або ж спробувати знаряддя тортур.

Виконуючи перераховані вище випробування, не забувайте про те, що після того, як всі вже буде позаду, і ваша скарбничка поповниться відповідними картками, ви будете присвячені в лицарі і навіть отримаєте скромний приз!

Який розмір годинникових стрілок?
Їх можна розглядати з верхнього поверху?
Розкажіть нам, будь ласка, що ви на цей раз встигли посадити?
Ви якось підкреслюєте його значення?
Чи пов'язано і з нею якесь завдання для допитливих відвідувачів?
Який розмір годинникових стрілок?
Їх можна розглядати з верхнього поверху?
Розкажіть нам, будь ласка, що ви на цей раз встигли посадити?
Ви якось підкреслюєте його значення?
Чи пов'язано і з нею якесь завдання для допитливих відвідувачів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация