Центробанк «друкує» пенсії ударними темпами

  1. резервна рокіровка
  2. ціни встоять
  3. Більше, більше грошей!

Банк Росії знову запустив друкарський верстат, щоб виплачувати пенсії. Уже третій місяць поспіль регулятор продовжує грошову емісію, який покривається дефіцит коштів у держави для виплат пенсіонерам.

резервна рокіровка

У листопаді Мінфін продав Центробанку 1,53 млрд. Доларів США, 0,96 млрд євро і 0,10 млрд. Фунтів стерлінгів «з метою забезпечення збалансованості (покриття дефіциту) бюджету Пенсійного фонду Російської Федерації», говориться в щомісячному звіті відомства про стан суверенних фондів. За продану валюту Мінфін виручив 163,2 мільярда рублів, які були зараховані «на рахунок з обліку коштів федерального бюджету».

По суті, мова йде про чисту грошової емісії з боку ЦБ, і саме це змушує регулятора тримати ключову процентну ставку на високому рівні, пояснював раніше екс-глава Мінфіну Олексій Кудрін в інтерв'ю «Інтерфаксу» .

«Високий дефіцит бюджету покривається Резервним фондом. Резервний фонд зберігається у валюті на рахунках Центрального банку і продається Центральному банку. Центральний банк для покупки друкує гроші, йде емісійне фінансування. Саме тому Центральний банк змушений обмежувати приплив грошей в економіку по інших каналах. Це і є обґрунтуванням стримування зниження ставки », - пояснив він.

Валюта ж, накопичена в суверенних фондах, насправді нікуди не витрачається, вона залишається у власності держави. Змінюється лише її формальний власник - з Мінфіну на ЦБ, який для її конвертації друкує рублі по курсу і направляє в бюджет.

Ці операції почалися в 2015 році з Резервного фонду, нагадує Finanz.ru. Тоді ЦБ надрукував 2,1 трлн рублів. З 2016-му верстат запускали в квітні, травні і серпні (кожен раз «друкуючи» по 390 млрд рублів), а потім - в грудні, коли обсяг емісії підскочив до 966 мільярдів рублів.

У 2017-му році на тлі зростання цін на нафту «друкарський верстат» ЦБ перебував в режимі очікування з січня по серпень і знову запрацював у вересні. З тих пір кожен місяць проводиться конвертація на суму близько 160 млрд рублів. Сумарно за три роки «друкарський верстат» Центробанку забезпечив федеральної скарбниці 4,4 трильйона рублів.

Банк Росії знову запустив друкарський верстат, щоб виплачувати пенсії

ціни встоять

Опитані «Рідус» експерти не бачать причин для занепокоєння ні в витрачанні резервів на покриття пенсійного дефіциту, ні в грошової емісії.

«Я думаю, що зараз немає ніяких ризиків, тому що нафта коштує дорожче 60 доларів за барель - набагато вище, ніж закладено в бюджеті, - пояснює директор аналітичного департаменту компанії" Альпарі "Олександр Разуваєв. - Проблем бути ніяких не повинно ». До того ж, за словами експерта, Резервний фонд якраз для того і створений, щоб фінансувати пенсії та інші соціальні витрати в складних економічних умовах.

Що ж стосується роботи «друкарського верстата», формально зростання грошової маси, звичайно, веде до інфляції, але, оскільки в Росії вона «задавлена» і відношення грошової маси до ВВП низьке, навряд чи це буде мати серйозні інфляційні наслідки, вважають аналітики.

За підсумками року офіційний зростання цін в Росії очікується на рівень трохи вище 2%, тоді як цільовий показник ЦБ - 4%. Так що, навпаки, інфляцію, може бути, пора вже злегка розігрівати.

Насправді обсяги подібних операцій не так вже й великі, щоб зробити який-то серйозний тиск на індекс споживчих цін, вважає Разуваєв. «Так що, в принципі, і ЦБ, і Мінфін надходять абсолютно правильно, - говорить він. - Теоретично Мінфін може продавати це все через біржу, але навіщо ринок розбурхувати? Угода безпосередньо - це нормально. В принципі, колись резерви Мінфіну взагалі були в рублях, і відомство непогано заробив на тому, що вони були переведені в валюту три роки тому ».

На думку експерта, поточні дії Мінфіну і ЦБ на інфляції ніяк не позначаться. А в середньостроковій перспективі динаміка споживчих цін в Росії буде багато в чому залежати від зміни нафтових котирувань і поведінки ФРС США.

Більше, більше грошей!

За прогнозами самого ЦБ і Мінекономрозвитку, в наступному році інфляція може впасти нижче 3%. І якщо вона все-таки почне зростати в заданих регулятором межах, насправді це буде навіть позитивний фактор, підтримує колегу віце-президент «Золотого монетного дому» Олексій В'язовський.

«Інфляція - це температура в організмі. Погано, коли вона висока (гіперінфляція). Але також погано, коли вона низька. Тому що низька інфляція у кого? Ну, у трупа », - іронізує він.

Експерт прогнозує, що ближче до президентських виборів відбудеться індексація пенсій і бюджетників будуть намагатися «залити грошима», і це якимось чином відіб'ється на інфляції. Але цей буде те зростання, яке, в общем-то, потрібен уряду - в район тих самих 4%.

«Відпрацювавши його, вони повернуться до жорсткої грошово-кредитної політики. Незважаючи на всі ці емісії на користь пенсійної системи, проблемних банків все-таки у нас відбувається стиснення грошової маси, і це насправді погана ознака. Це ознака того, що економіка хворіє », - міркує В'язівський, який називає себе великим прихильником емісії грошей.

За його словами, чим вище буде частка грошової маси в структурі ВВП, тим вільніше почуватимуться фінансові агенти і промисловість. Недарма і Європа, і США використовували програми так званого кількісного пом'якшення, тобто, постачали економіку грошима.

«На жаль, у нас це відбувається змушене - величезний дефіцит пенсійного фонду, проблеми банківської системи. Але якщо цього не було б, все одно потрібно було б підвищувати розмір грошової маси в економіці, як це робилося в розвинених країнах », - підсумовує В'язівський.

Теоретично Мінфін може продавати це все через біржу, але навіщо ринок розбурхувати?
Тому що низька інфляція у кого?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация