Черешня при грудному вигодовуванні

Під час годування грудьми кожна жінка намагається бути обережною в своєму   харчуванні Під час годування грудьми кожна жінка намагається бути обережною в своєму харчуванні . Адже від того, який раціон вона собі вибрала, залежить здоров'я малюка. Ще перебуваючи в пологовому будинку, породіллі часто чують від лікарів про те, що вводиться сувора заборона на багато звичні продукти харчування, особливо це стосується улюблених фруктів, ягід і овочів. Всім відомо, що наприклад, огірок, з'їдений напередодні мамою, викликає у малюка розлад травлення, а полуниця призводить до алергічної реакції в 30% випадків. Але є ряд ягід, наприклад агрус або черешня, які при грудному вигодовуванні (далі - ГВ) можна їсти, не боячись за здоров'я дитини.

Корисні властивості черешні

Як в будь-який ягоді, в ній міститься маса корисних речовин, і особливо вона багата на калій. Цей найважливіший макроелемент здатний допомогти жінці боротися зі стресами, а потрапляє через грудне молоко калій здатний благотворно позначатися на розвитку серця і м'язового скелета крихти. Крім цього, вживання черешні при ГВ наповнить організм годуючої матусі магнієм, кальцієм, залізом, фосфором, йодом і натрієм. Крім макроелементів ягода містить вітаміни: А, В1, В2, С, Е.

Коли можна вживати ягоду?

На питання, чи можна черешню при ГВ, відповідь одна - можна, якщо у вашого малюка пройшли шлунково-кишкові кольки, а вони, як правило, тривають близько двох місяців. У цей період жінці рекомендується дотримуватися строгих обмежень в харчуванні, щоб не посилити хворобливість живота карапуза. Крім цього, є деякі стану, під час яких, черешня при лактації може посилити проблеми, як у мами, так і у дитини:

  1. Діарея. Рідкий стілець, причому незалежно від того, спостерігається він у мами або у дитини, є першим в протипоказання до вживання цієї ягоди. Справа в тому, що черешня, містить багато клітковини, що сприяє активному травленню. Щоб не викликати ще більшу діарею, на час слід відмовити від цього продукту.
  2. Алергія. Хоч і вважається, що черешня під час грудного вигодовування в 90% випадків не здатна викликати алергічну реакцію у дітей, 10% ризику все ж залишається. Тому краще знайомити дитину, починаючи з жовтих сортів цієї ягоди, поступово заміщуючи їх червоними. Крім цього рекомендується відстежити реакцію на черешню у малюка і якщо є підозри на алергію, краще відкласти на деякий період цей продукт і проконсультувати з лікарем.
  3. Захворювання матері. Варто відзначити, що є хвороби, при яких заборонено вживання черешні, незалежно від того, годує жінка груддю чи ні. Цукровий діабет і спайкова хвороба, яка зачіпає кишечник, є протипоказаннями до вживання цієї ягоди.

Як правильно вводити в раціон черешню?

Чи можна їсти черешню при лактації і яка кількість не зашкодить дитині, на ці питання медики пояснюють наступне: добова доза для годуючої жінки становить не більше 300 г на добу, поділена на 4-5 рівних частин. Причому ягоду слід вводити в раціон поступово, починаючи з декількох черешень в день.

Якщо все ж є побоювання, з приводу того, як відреагує організм крихти на черешню, рекомендується приготувати напій з цієї ягоди. При грудному вигодовуванні можна зварити компот із черешні, взявши жменю свіжих ягід без черешків, і Якщо все ж є побоювання, з приводу того, як відреагує організм крихти на черешню, рекомендується приготувати напій з цієї ягоди заливши їх літром води. Після цього довести до кипіння, додавши цукор за смаком, варити 5 хвилин на слабкому вогні. Однак, такий напій не має багатого смаку, тому як окреме, монокомпонентні блюдо його не готують, а варять компот з додаванням агрусу, смородини, яблук і т.д.

Отже, якщо запитати у жінок, які пройшли період годування груддю, хто з них їв черешню при ГВ, то відповідь буде однозначною: їли черешню практично всі, поступово вводячи в раціон, і насолоджуючись її смаком.

Коли можна вживати ягоду?
Як правильно вводити в раціон черешню?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация