«Церковна лавка онлайн»

Церковний сервіс не чужий технічного прогресу - до такого висновку прийшов православний кореспондент «Фонтанки», зумівши дистанційно встановити в Кремлі свічку за здравіє. Церковний сервіс не чужий технічного прогресу - до такого висновку прийшов православний кореспондент «Фонтанки», зумівши дистанційно встановити в Кремлі свічку за здравіє

Дар'я Іванова / Інтерпресс

Благодатний час Великого посту, який розпочався 27 лютого біля православних, приносить з собою не тільки підвищений молитовний настрій. У середовищі віруючих побутує вислів «постові спокуси». Але тепер воно може бути застосовано не тільки до звичайних церковних практикам: в епоху технічного прогресу лукавий активно бентежить душі і в Мережі.

У Прощену неділю автор цих рядків відвідав храм з метою отримання Божої допомоги і духовної настройки на Великий піст. Не обійшлося без замовлення додаткових послуг: одночасно з оголошеним пожертвуванням в 400 рублів в свічковий лавку вирушила записка в 10 імен, які під час всього посту будуть згадуване во здравіє у вівтарі храму - кожен день аж до середи Страсного Седмиці.

Таке благочестиве діяння здавна прийнято в великопісне час і приносить багато користі як тостуемим, так і храму і самому замовнику послуги. Але по зрілому міркуванні стало ясно, що грошові кошти, відведені на духовні вкладення, можна було б витратити куди ефективніше: після недовгих пошуків в Мережі можна було б знайти і розцінки нижче, і храми попрестижніше.

Наприклад, абсолютно побожна такса встановлена ​​в одній з найвідоміших російських обителей - Псково-Печерському монастирі. Вартість одного імені в записці на Великий піст складе всього 10 рублів. Доступний і замовлення сорокоуста - тільки 200 рублів і протягом 40 днів здійснюється поминання на літургії під час проскомидії з вийманням частки. Пояснювати деталі довго, втім, практикуючим християнам і так все зрозуміло, а без праці цікавим краще не обтяжувати себе зайвими знаннями. Існують і інші види молитовних послуг. «Для вічного поминання пишіть запит на електронну пошту», - написано на сайті монастиря, тариф не вказано.

Замовити постові записки на сайті Валаамського монастиря не вийде, а сорокоуст там подорожче - вже 300 рублів. У монастирі розуміють, що віруючі, звичні до традиційних форм подачі записок, можуть перебувати у збентеженні. Тому слід вичерпне пояснення: «Якщо раніше потрібно було виконати досить довгий шлях для того, щоб потрапити в монастир самому, або ж знайти людину, що збирається в паломницьку поїздку, і все це займало не один день, то тепер процес подачі записки займає лічені хвилини ... як аргумент на користь такого варіанту подачі записок можна привести пояснення духовного сенсу церковного поминання, який полягає не стільки в подоланні труднощів, пов'язаних з подачею, скільки в необхідності молітвенног співдіянні Господу. А ось цього швидкість подачі-прийому записок не забирає ».

Молитовне соработничество Господу здійснюється шляхом електронних платежів ( «для швидкої оплати можна скористатися QR-кодом, який буде виданий на сторінці підтвердження замовлення»), а також звичайним поштовим переказом ( «ми звернемося із запитом до відділення зв'язку про надходження пожертви»). Правда, цей спосіб не рекомендується: «Валаам - це острів, і поштові надходження приходять не раніше ніж через тиждень, а в періоди негоди - з ще більшою затримкою. Тепер, завдяки тому що в монастирі на основі кращих зразків був розроблений спеціальний модуль з прийому платежів, треби можуть виконуватися набагато раніше ».

Якщо прагнення подати постову записку онлайн в вас все ще не вщухло, то ось на допомогу сайт Свято-Троїцького Олександра Свірського чоловічого монастиря - 50 рублів ім'я. Можна знайти і пропозиції іншій ціновій категорії. На сайті Оптинского подвір'я в Санкт-Петербурзі вам запропонують заплатити 300 рублів за ім'я ( «можна подати постову записку в будь-який зручний Вам час на нашому сайті і миттєво оплатити замовлення»). Примітно, що на головному сайті Оптиної пустелі записки онлайн не приймаються.

На петербурзькому подвір'ї монастиря можна замовити і інші поминання з широкого асортименту. Наприклад, річне поминання людини коштує 600 рублів. Поминання протягом п'яти років - уже вигідний дисконт, всього 1500 р. Ціна дріб'язкова і меркне на фоні молитовного пропозиції Російської православної церкви в США: замовити сорокоуст в Свято-Миколаївському соборі Нью-Йорка обійдеться в 40 доларів, річне поминання - все 200.

Заради повноти картини «Фонтанка» звірити з прейскурантами петербурзьких храмів, в які онлайн-платежі поки не дісталися. У нещодавно переданому РПЦ Смольному соборі постова записка в 10 імен коштує 500 рублів, така ж ціна встановлена ​​в Князь-Володимирському соборі, але кількість імен при цьому не обмежена. За постовое поминання в Ніколо-Богоявленському соборі потрібно віддати 300 рублів ( «можна написати багато імен»). Після деяких технічних перепон ( «Можна зв'язатися зі свічним ящиком? - Я вас перемкну. - Дзвіниця, альо! - Ой, я вас неправильно перемкнула») вдалося з'ясувати, що у Володимирському соборі поминання одного імені коштує 100 рублів.

Блукання по духовним сторінками інтернету відкрили ще масу можливостей для молитовних вправ. Виявилося, що в Мережі можна не тільки подати записки, але й поставити свічку онлайн, а також замовити такі треби, як хрещення і вінчання. Ці послуги надає ТОВ «Церковна лавка онлайн» (за даними системи СПАРК, підприємство зареєстроване в Подольську Московської області, статутний фонд складає 10 тисяч рублів, генеральним директором є Усманов Тимур Салаватовіч). У переліку доступних для здійснення послуги місць, розміщеному на сайті молитовних замовлень, вказані найвідоміші храми і монастирі Москви, Санкт-Петербурга і багатьох інших міст.

«Скільки ж добрих справ можна створити, поставивши на службу Святої Віри інтернет-технології! Вони відкривають перед нами нові можливості в наданні допомоги бідним, убогим, малозабезпеченим, нужденним людям, яких, як це не прикро, на нашій землі чимало. Ця допомога - наш святий обов'язок. І в ній може взяти участь кожен », - повідомляється на сайті. Далі йдуть взаємовиключні пояснення: «Вартість проведення треб в кожному храмі встановлюється індивідуально. З цієї причини вам необхідно підібрати для себе оптимальний храм або монастир, який підійде для вас за ціною ... Важливо розуміти, що у храмів немає такого поняття, як "вартість треби" або "прайс на проведення служби". Гроші, які приймає храм, повинні сприйматися прихожанами виключно як добровільне пожертвування ».

Автор матеріалу не зміг встояти перед спокусою і замовив за здравіє близького серцю людини воскову свічку (210 мм, час горіння 90 хвилин). Оптимальним і відповідним за ціною (300 руб.) Виявився Успенський собор Московського Кремля. Зовсім небагато часу, яка була потрібна для транзакції, і на електронну пошту прибуло лист з підтвердженням замовлення. «За фактом проведення служби ми повідомимо Вас окремим листом. Бережи вас Бог! »- говорила приписка. На момент здачі матеріалу повідомлення ще не було.

«Церковна лавка онлайн»



Хоча пропозиція ТОВ «Церковна лавка онлайн» не містило такої додаткової опції, як «онлайн-трансляція здійснення послуги», бажання надати молитовну допомогу ближньому перемогло всі сумніви і спонукало ознайомитися з іншими можливостями молитовного сервісу. Так на світ з'явилася ідея посилити кремлівську свічку сорокоустом в одному з улюблених петербурзьких соборів автора - Володимирському. Вартість онлайн-послуги склала 700 рублів. Дзвінок в свічковий лавку собору виявив, що «живцем» за сорокоуст потрібно заплатити 300 рублів. «Краще ніжками», - пішов висновок.

Невдалий сорокоуст ми спробували замінити ще однієї свічкою за здравіє, на цей раз в храмі Христа Спасителя, і зробили замовлення на сайті «Чудотворна столиця». Але скільки не відправляли форму - відповіді не було. Не вийшло. Значить - не гідний.

Євген Хакназаров,
«Фонтанка.ру»
© Фонтанка.Ру

«Можна зв'язатися зі свічним ящиком?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация