Церква допомагає пораненим: в лікарнях Києва чергують священики

  1. Олександрівська лікарня (Центральна міська клінічна лікарня, вул.Шовковична, 39/1)
  2. 17-я міська лікарня (пер.Лабораторний, 17)
  3. Київська міська клінічна лікарня №1 (Харківське шосе, 121)
  4. Київська міська клінічна лікарня №6 (Медмістечко)

Під час зіткнень на вулицях Києва з 18 по 20 лютого постраждали сотні людей - за різними даними від 300 до 1000 чоловік. Уже десятками (!) Обчислюється кількість загиблих. Сьогодні Церква поіменно їх згадувала. Поранених розвозять по лікарнях столиці, у багатьох з яких в даний час постійно чергують священики і сестри милосердя. Як саме допомагає Церква постраждалим, розповіли настоятелі лікарняних храмів.

Олександрівська лікарня (Центральна міська клінічна лікарня, вул.Шовковична, 39/1)

Храм в ім'я святителя Михаїла, першого митрополита Київського. Настоятель - протоієрей Роман Барановський.

При Свято-Михайлівському храмі, який також є Афонським обійстям, трудиться 150 сестер милосердя. В основному, це молодь - дівчата, молоді жінки, які хочуть послужити ближнім, допомогти.

В основному, це молодь - дівчата, молоді жінки, які хочуть послужити ближнім, допомогти

В Олександрівську лікарню привозять поранених активістів євромайдан, міліціонерів, і є необхідність, щоб сестри відвідували цих хворих.

Було також кілька випадків, коли швидкі привозили до лікарні поранених - як цивільних, так і міліціонерів, і залишали прямо біля воріт, щоб їхати на наступні виклики. Дівчата перев'язували поранених і доставляли їх у відділення.

Михайлівський храм знаходиться найближче до епіцентру подій - Майдану Незалежності, Хрещатику. Всі ці місяці сестри також забезпечували безкоштовне харчування всім, хто до них звертався - незалежно від конфесійних, політичних або будь-завгодно інших речей. Кожен день при храмі годують близько 250 чоловік.

За словами о.Романа, головне завдання сестер милосердя - це приділити хворим «милість серця», умилостивляти серця. Сам зовнішній вигляд цих дівчат - білі косинки, хрести, заспокоює, умиротворяє. Тому сестри також надають і всіляку допомогу всім, хто до них звертається. На прохання хворих обдзвонюють родичів, розмовляють з родичами, які приходять відвідати постраждалих. Дуже багатьом потрібно просто спілкування.

«Люди роздратовані, озлоблені, тому будь-яка добра слово діє на них заспокійливо, - каже отець Роман. - А сестра милосердя в кожній людині хворому бачить образ Божий, в кожний нещасний побитом людині бачить Христа ».

17-я міська лікарня (пер.Лабораторний, 17)

Храм в ім'я святителя Миколая Чудотворця, настоятель - протоієрей Володимир Кісточка.

Отець Володимир в ці дні постійно знаходиться в лікувальних відділеннях лікарні. Відвідує хворих в палатах, розмовляє, благословляє лікарів перед операціями, служить короткі молебні.

Свято-Миколаївський храм при лікарні відкрито до пізньої ночі. Люди приходять і замовляють молебні за здоров'я, панахиди за упокій. Також просять служити молебні про припинення ворожнечі, про світ в Україні. У храмі для всіх бажаючих також готують чай і бутерброди, священики проводять бесіди з родичами постраждалих, втішають.

Лікарня №17 спеціалізується на пульмонології - легеневих захворюваннях. Але в даний момент працює як лікарня швидкої допомоги.

Зараз надходить безліч поранених. Після зіткнення між протестуючими і «Беркутом» у Верховної Ради 18 лютого привезли близько 40 осіб, кілька померло на місці. 20 лютого, за словами о.Володимира, вже привезено близько 100 постраждалих. Деяким допомагають, і вони покидають заклад, інших госпіталізують.

У дворі лікарні - безліч народу: родичі постраждалих, волонтери, активісти. Поранені надходять різного віку і категорій - від хлопців-підлітків до чоловіків похилого віку. Дівчат і жінок значно менше.

Що найбільше вражає, за словами о.Володимира - все, що надходять з вулиць Києва з пораненнями, - це найпростіші, звичайні, живі наші добрі люди, всіх об'єднує біда - поділ і протистояння в єдиний народ.

Київська міська клінічна лікарня №1 (Харківське шосе, 121)

Храм в ім'я святого праведного Іоанна Кронштадстского. Настоятель - протоієрей Нестор Коломієць.

Як повідомив о.Нестор, другий день в лікарню везуть поранених під час сутичок на вулицях Києва. Священики присутні в лікарні і в лікарняному храмі постійно - спілкуються з людьми, служать молебні, відвідують поранених.

Постраждалі - все цивільні; велика кількість відвідувачів - двір лікарні сповнений людей, це друзі і родичі поранених.

«Переживаємо сильно, щоб, не дай Бог, війни не було громадянської, молимося про мир в країні постійно, щоб стихло все», - сказав прот.Нестор.

Київська міська клінічна лікарня №6 (Медмістечко)

Храм на честь Святого Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Настоятель - протоієрей Геннадій Батенко.

За словами о.Геннадія, поранених в Медмістечко ще не привозили.

«Але ми в повній готовності - і духовенство, і сестри з сестринства - і в очікуванні прибуття людей, щоб надавати всю можливу допомогу», - зазначив настоятель лікарняного храму.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация