Церква (статті)

СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ (Теарндарач)

Улюблені брати і сестри!

13 лютого вірменська апостольська церква Успіння Пресвятої Богородиці відзначає Стрітення Господнє. Свято встановлене на честь стрітення (зустрічі) Богонемовля Ісуса зі старцем Симеоном і стариці Ганною в єрусалимському храмі. Дотримуючись звичаю на сороковий день після народження немовляти приносити його в храм і представляти Всевишньому, Йосип і Марія прибули до Єрусалиму, щоб присвятити немовляти Ісуса Богу. Євангеліст Лука пише, що тільки-но вони переступили поріг храму, як сюди ж прийшли старець Симеон і 84-річна вдова Анна-пророчиця, яка протягом багатьох років «не відходила від церкви, постом і молитвою, служачи Богові вдень і вночі».

Стрітення відокремилося від Богоявлення і увійшло в вірменський церковний календар як самостійний свято в V столітті. Вірменське назву свята Теарндарач (Терендез) перекладається як «назустріч Господу, зустрічати Господа», або «Господь з вами». Після служби по найдавнішої традиції розпалюється багаття, навколо якого починається загальні веселощі.

Святкові заходи розпочнуться 13февраля о 18.00 урочистим богослужінням, під час якого запалюються свічки і лампади в честь приходу в храм від Дитятка Ісуса і його зустрічі з св. Симеоном та пророчицею Анною (Стрітення). Після закінчення церемонії віруючі свічки забирають додому.

Крім того, розпорядженням Католикоса всіх вірмен Гарегіна Другого Стрітення Господнє проголошено Днем благословення молодят. За давньою традицією молодята і заручені пари повинні кілька разів обігнути багаття, а потім перестрибнути вогонь. Але стрибають через багаття не тільки новоутворені пари, а й люди старшого віку, і діти.

Свято дуже любимо і близький до народу своїми звичаями і благочестивими обрядами. В кінці молитви все запалюють свічки від свічки священика і забирають додому, щоб ними запалити багаття. Молодята стрибають через багаття, і тільки після цього зять має право вільно входити в будинок тестя. Безплідні жінки стрибають через багаття з надією на одужання.

І сьогодні наш християнський народ з великою любов'ю щороку відзначає це свято. Стало гарною традицією і те, що батьки приходять до церкви зі своїми немовлятами, бо на нашу церковному закону, коли виповнюється 40 днів, новонародженому мати повинна приносити його до Церкви, щоб отримати благословення священика.

Возлюблені молодята, так як цей день вважається святом благословення, бажаю вам взаєморозуміння, любові, поваги і міцною, дружної сім'ї.

Шановні віруючі! Запрошуємо всіх, особливо молодих пар, 13 лютого, о 18.00 взяти участь у передсвятковій службі «ТеАрндарач» (Стрітення Господнє).

Протоієрей Макар Тертерян

настоятель церкви

Верапохумн Сурб Аствацацні

(Успіння Пресвятої Богородиці)

Сурб Саргис в Армавірі Сурб Саргис в Армавірі

Традиційне святкове богослужіння, присвячене святу Сурб Саргис, відбулося 7 лютого в Армавірської храмі Успіння Пресвятої Богородиці Вірменської Апостольської Церкви. Після служби і урочистій проповіді настоятель храму протоієрей Тер Макар привітав чоловіків з іменами Саркіс і вручив їм пам'ятні подарунки: календарі із зображенням Армавірського храму і книгу про святого Саргіс.

Правила ведення в Церкві

Кожен парафіянин повинен знати прості правила відвідування церкви і навчити молодших членів сім'ї цими правилами, щоб не образити випадково неповагою почуття інших віруючих.

церковні таїнства

Згідно з ученням Церкви, таїнства - священні дії, засновані Богом, в яких під видимим чином віруючий приймає дари Святого Духа, повідомляється невидима благодать Божа. Всі таїнства встановлені самим Господом нашим Ісусом Христом. Виконавця кожного таїнства є сам Христос, а священик передає ці благодатні дари таїнства віруючим. Беручи участь в таїнствах, християнин переживає присутність Бога. Таїнства повідомляють людині благодать Божу, яка вселяється у внутрішню духовне життя людини і змінює її. Обряди закликають благословення Боже на зовнішнє життя і діяльність людини.
У Вірменської Апостольської Церкви існує сім таїнств: хрещення, миропомазання, причащання, покаяння, свячення (священство), вінчання (шлюб) і соборування.

З історії Вірменської Апостольської церкви

За переказами, ще в I ст. Апостоли Тадей і Варфоломій прибутку до Вірменії і проповідували там християнство. Тоді ж в Вірменії зародилися і перші християнські громади, які поширилися в II-III ст. Християни часто піддавалися гонінням, так як вірмени в ті часи сповідували переважно багатобожжя, що тяжіє в якійсь мірі до елліно-римського політеїзму.
У 301 році відбулася найважливіша в історії вірменського народу подія! Вірменія стала першою країною в світі, яка прийняла християнство як державну релігію. Першорядну роль у прийнятті християнства зіграли Григорій Просвітитель Вірменії, що став першим Католикосом Вірменської Церкви (302-326), і цар Вірменії Трдат III (287-330).

Вірменська церква в Армавірі

У всі часи в житті вірменина церква відігравала неоціненно важливу роль. Протягом багатовікової історії Вірменії Вірменська Апостольська Церква (ВАЦ) завжди виступала інтегруючим фактором армянства. В умовах втрати національної державності церква брала на себе відповідальність за організацію народу на етнічній території, гідно вела національний корабель за допомогою збиральної волі і віри крізь важкі випробування історії. Вона ж виступала консолідуючою силою в діаспорі, навколо церкви відбувалося єднання і зв'язок з історичною Батьківщиною вірмен. А за межами батьківщини Церква існувала для вірмен ще й як осередок культурних, національних традицій.

Армавірський храм

В даний час настоятелем найстарішої в Армавірі Вірменської Апостольської Церкви Успіння Пресвятої Богородиці, заснованої в 1846 році, є - Тер Макар Тертерян. Всі обряди і таїнства тут відбуваються двома священнослужителями: самим настоятелем і дияконом - Грайр Мірзаханяном.
Служби проходять щодня - вранці о 09:00 годин і ввечері о 18:00 годині. По неділях проводиться Свята Літургія.
Більшості ікон, наявних в приході понад сто років, а деяким і все 150! Є й нові ікони, принесені в дар парафіянами.


Новини 1 - 7 з 7
початок | Перед. | 1 | Слід. | кінець

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация