Церква вшановує пам'ять преподобного Іллі Печерського, Муромця

1 січня. ПРАВМІР. Православна Церква святкує пам'ять преподобного Іллі Муромця, Печерського.

Преподобний Ілля Муромець, Печерський, на прізвисько Чоботок народився, імовірно, близько 1143 року в селі Карачарово під Муромом у Володимирській області в родині селянина Івана, Тимофєєва сина і його дружини Євфросинії, дочки Якова. Народний переказ ототожнити його із знаменитим богатирем Іллею Муромцем, про який складалися численні билини. До речі, він є головною дійовою особою - могутнім витязем княжого роду Іллею Російським - і німецьких епічних поем XIII століття, заснованих на більш ранніх переказах.

З дитинства і до 30 років Ілля був паралізований, а потім дивним чином отримав зцілення від трьох віщих старців - калік перехожих (жебраків мандрівників), - які передбачили, що «Геть із ним на бою не писана». Взявши батьківське благословення, Ілля багато років перебував у дружині київського князя Володимира Мономаха - був «перший богатир у Києві», який не знав поразок.

1 січня

Реконструкція вигляду преподобного Іллі по черепу (метод Михайла Герасимова, виконана С.А. Нікітіним)

Ілля Муромець прославився численними військовими подвигами і небаченою силою, яку використовував тільки для боротьби з ворогами Вітчизни, захисту російських людей і відновлення справедливості.

Отримавши в одному з боїв з половцями невиліковну рану в груди і підкоряючись покликом серця, Ілля прийняв чернечий постриг у Києво-Печерському Успенському монастирі. У той час так поступали багато воїнів, замінюючи меч залізний мечем духовним і проводячи свої останні дні в битві нема за земні цінності, а за небесні.

У той час так поступали багато воїнів, замінюючи меч залізний мечем духовним і проводячи свої останні дні в битві нема за земні цінності, а за небесні

Мощі преподобного Іллі Печерського

Відсутність в Києво-Печерському патерику житія преподобного Іллі побічно свідчить про те, що в чернечих подвигах святий воїн встиг провести не так багато часу. Це дає підставу припустити, що його постриг припав на час ігуменства преподобного Полікарпа Печерського (1164-1182).

Помер Ілля Муромець близько 1188 роки, приблизно на 45-му році життя. Його мощі спочивають до цих пір в Антонієвих печерах Києво-Печерської лаври.

У документальному джерелі ім'я богатиря вперше згадується в 1574 році.

У XVIII столітті паломник Леонтій залишив таке свідчення: «Ми бачили хороброго воїна Іллю Муромця в нетління під покровом золотим; ростом - яко нинішні великі люди; рука у нього ліва пробита списом, виразка вся знать (видно), а права зображена хресним знаменням ».

У 1988 році міжвідомча комісія МОЗ УРСР провела експертизу мощей святого. Результати досліджень підтверджують факти життя билинного богатиря: визначено вік покійного - 40-55 років; зростання - 177 см (свого часу він був на голову вище людини середнього зросту); виявлені такі дефекти хребта, які дозволяють говорити про перенесений в юності паралічі кінцівок; встановлена ​​причина смерті - велика рана в області серця.

До лику святих Ілля Муромець був зарахований в 1643 році в числі 69 подвижників Києво-Печерської лаври.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация