Червона армія

  1. створення армії Після Великої Жовтневої Революції Ленін усвідомив необхідність армійської реформи....
  2. Радянсько-фінська війна
  3. Війна з Німеччиною
  4. Союзники і завершення другої світової війни

створення армії

Після Великої Жовтневої Революції Ленін усвідомив необхідність армійської реформи. Стара армія була демобілізований, а в січні 1918 року Радянський уряд розпорядився про створення Робітничо-селянської Червоної армії.

13 березня 1918 роки Лев Троцький був призначений главою Червоної армії. Троцькому необхідно було в найкоротші терміни сформувати новий склад збройних сил. У нього не було іншого вибору, крім як приймати в нову армію офіцерів царських полків. За це Троцький піддавався критиці, але завжди стверджував, що неможливо створити сильну армію без досвідчених військових.

Спочатку служба в Червоній армії була добровільною, але втрати які вона понесла в ході громадянської війни привели до прийняття призову. Заклик був введений в червні 1918 року. В кінці громадянської війни Червона армія налічувала понад 5 000 000 чоловік. З Метою формування нового складу регулярної армії, практично всі вони були демобілізовані. У новому складі залишилося лише 600 000 військовослужбовців.

Сталін і змова Тухачевського

коли Адольф Гітлер прийшов до влади в 1933 році, керівництво Радянського Союзу прийняло рішення збільшити чисельність Червоної Армії до 1 300 000 чоловік. На той час у Радянського Союзу було вже 10 000 танків і 5000 бойових літаків.

На той момент між Сталіним і Троцьким виникли сильні розбіжності в політичних поглядах. Сталін був упевнений, що керівництво Червоної Армії намагається відтіснити його від управління країною, перебуваючи у змові з Німеччиною. У червні 1937 року Михайлу Тухачевського і семи інших головнокомандувачем Червоною Армією були пред'явлені звинувачення в змові з Німеччиною. Всі вісім обвинувачених були засуджені і страчені. Крім цього, були страчені ще 30 000 військовослужбовців, що становило половину всього офіцерського складу. Якщо спочатку в 1918 році даючи присягу Червоної Армії, солдати клялися боротися за звільнення всіх трудящих у всіх країнах світу, то в січні 1939 року присягу змінили. Тепер новобранці клялися захищати народне і військове майно, а також, бути готовими виступити в бій за першим наказом уряду СРСР.

Після подій з Тухачевським, в Червоній Армії були сформовані війська НКВС з охорони тилу. Вони повинні були боротися зі шпигунством і диверсіями. Часто члени НКВС не підтримували рішень військового керівництва, що породжувало в управлінні подвійність і сприяло зниженню ефективності.

Радянсько-фінська війна

У 1939 році до початку Другої світової війни лав Червоної Армії налічували 1 800 000 чоловік. Чверть цього складу розташовувалася на далекому сході. У листопаді 1939 року Червона Армія вторглася до Фінляндії. Маршал Карл Маннергейм, головнокомандувач фінської армією, зміг блокувати радянський наступ в Кемиярви і Карелії. Тільки навесні 1940 року 7-я і 13-я армії, на чолі з генералом Кирилом Мерецкова змогли прорвати оборону Фінляндії.

Війна завершився 13 березня 1940-го підписанням мирного договору. Радянський Союз втратив у війні 200 000 чоловік, 700 літаків і 1600 танків. Йосип Сталін прийшов до висновку, що Червона Армія занадто слабка для зіткнення з серйозним противником і СРСР життєво необхідно уникати зіткнення з Німеччиною як можна довше. Радянсько-фінська війна так само переконала Гітлера, що німецька армія з легкістю переможе радянську, коли прийде час.

Після війни з Фінляндією Сталін став нарощувати військову міць Червоної Армії. До 1941 року в ній було вже 3 000 000 чоловік (300 дивізій). Піхота, кінна артилерія і кавалерія. Так само був створений танковий корпус, в якому були танки КВ і Т-34. Т-34 був забезпечений похилій бронею, потужним дизельним двигуном і високошвидкісним 76-мм знаряддям.

Війна з Німеччиною

21 червня 1941 року дезертирував німецький солдат розповів радянським військам, що на наступний ранок німецька армія збирається напасти на Радянський Союз. Цю інформацію повідомили Сталіну, але він відмовився вірити їй. 22 червня Німеччина напала на Радянський Союз і Сталіну довелося визнати, що всі його спроби уникнути війни з Німеччиною зазнали невдачі.

Німецькі війська складалися з 3 000 000 чоловік і 3400 танків. Вони розділилися на три групи. Північна група попрямувала на Ленінград, центральна на Москву, а південна на Україну. Через шість днів німці захопили Мінськ. Генерал Дмитро Павлов, відповідальний за оборону Мінська і двоє його генералів були відкликані до Москви і розстріляні за некомпетентність.

Розстрілом Павлова і його генералів Сталін дав усім зрозуміти, що будь-якого командира, який допустить ослаблення Радянського Союзу чекатиме суворе покарання. Радянські командири не могли думати про здачу або відступі. Жорстокість і кровопролиття, яке влаштували німці в Мінську не залишали вибору солдатам. Вони повинні були битися до кінця.

20 липня 1941 року Йосип Сталін призначає себе головнокомандувачем радянською армією. 31 серпня 1941 року був прийнятий новий закон про військову повинність. Тепер вік військову повинність був знижений до 18 років для чоловіків без освіти, і до 19 років для здобувають освіту.

Перші місяці війни стали для Радянського Союзу катастрофою. Німецькі війська оточили Ленінград, а центральна група впевнено відвойовувала Москву. Німецька армія проникла всередину України, Київ був обложений, і начальник штабу Сталіна Георгій Жуков запропонував відкликати війська, що обороняють столицю України. Сталін наполягав на тому, що війська повинні залишитися. На той час, коли Київ був захоплений, жертви були надзвичайно високі. Це було найбільшої поразки Червоної Армії за всю її історію. Однак, рішучий опір Києва значно затримало нападників.

Настав вересень. Німецькі війська просувалися вглиб території Радянського Союзу. Сталін видав указ, що при вимушеному відступі солдати повинні знищувати за собою все, що тільки може бути корисним противнику. Політика випаленої землі і формування численних партизанських загонів в тилу доставили серйозні неприємності німецької військової машини.

До жовтня 1941 року німецькі війська підійшли до Москви на відстань всього 25 кілометрів. Було дано наказ про масову евакуацію населення. Протягом двох тижнів Москву покинули 2 000 000 чоловік. Сталін прийняв рішення залишитися в Москві. Під час облоги він перебував в бомбосховищі під Кремлем і керував військовою операцією, як Верховний головнокомандувач. Такий самовідданий вчинок Сталіна сильно підняв бойовий дух солдатів.

У листопаді 1941 року німецька армія почала новий наступ на Москву. Радянська армія втримала позиції і зупинила німців. Сталін вимагав контратакувати, а його командири сумнівалися в цьому рішенні. Зрештою Сталін переконав генералів, і Червона Армія завдала удар. Німці і без того були деморалізовані недавньої невдачею і не були готові прийняти бій. Німецька армія почала відступати. До січня німців відтіснили на 350 кілометрів.

У Сталіна була досить проста військова стратегія. Він вважав, що потрібно частіше атакувати ворога, використовуючи всі нові озброєння і війська для цього. Сталін стверджував, що країни Західної Європи зазнали поразки тільки з - за свого страху перед перевагою Німеччини. Він хотів показати всьому світу на своєму прикладі, що німецькі війська не були непереможні. Примусивши німецькі танки залишити Москву, Сталін довів своїм військовим, що немає нічого страшного в бліцкриг, і йому можна протистояти. Так само це послужило прикладом для всіх світових держав, які борються з німецькою військовою машиною.

Союзники і завершення другої світової війни

Завдяки підтримці з боку США і Великобританії, Радянський Союз зміг озброїти Червону Армію. В кінці 1942 року в Червоній Армії був створений танковий корпус, в якому знаходилася одна моторизована піхота і дві танкові бригади.

У липні 1943 року напад Червоної Армії з використанням 3000 танків розгромило німецьку армію в Курську. Потім Радянські війська впевнено рушили вперед уздовж східного фронту. У червні 1944 року Радянська Армія отримала підтримку від союзних військ, що висадилися в Нормандії.
У 1945 році Червона Армія увійшла до Німеччини. Гітлер, будучи оточений і боячись потрапити в руки рад, здійснює самогубство. 2 травня командуючий військами Берліна здався. Червона Армія здобула перемогу у війні з Німеччиною.

За весь час війни в Червоній Армії відслужило приблизно 12.5 мільйона чоловік. Нарівні з чоловіками билися і жінки. Точно невідомо, скільки громадян ССССР втратило в ході бойових дій, але після підписання миру Радянський уряд надавало дані про більш ніж 20 мільйонах загиблих під час Другої світової війни.

Не пропустіть нові матеріали. Підписуйтесь на нас в Яндекс.Дзен.

Підписатися
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация