Червона пальмова олія: користь і шкода, поради щодо застосування

  1. Корисні властивості червоного пальмового масла
  2. нейропротектівний ефект
  3. кардіопротектівним ефект
  4. харчування шкіри
  5. оздоровлення печінки
  6. Джерело вітаміну А
  7. натуральний барвник
  8. Шкода червоного пальмового масла
  9. Червона пальмова олія в дитячому харчуванні

Червона пальмова олія отримують з плодів олійної пальми, яка росте в Африці. Цей вид масла містить унікальні фітонутрієнти, які надають позитивний вплив на здоров'я людини. У червоному пальмовій олії високий вміст токотрієноли, каротинів, фітостеролів, скваленов і коензиму Q10. Понад 700 наукових робіт підтверджують, що саме токотрієноли і каротини мають доведене кардиопротективное і нейропротективное дії.

Токотрієноли (попередники вітаміну Е) володіють антиоксидантним ефектом, попереджаючи перекисне окислення ліпідів і захищаючи тканини від руйнівної дії вільних радикалів. Однак є різниця антиоксидантних потенціалів токотрієноли і токоферолу: токотрієноли в 40-60 разів сильніше токоферолу. Вважається, що це обумовлено наявністю в молекулі токотриенола поліненасиченої вуглеводневої ланцюжка.

Дослідження показують, що червоне пальмове масло допомагає зберігати інтелект і когнітивні функції (нейропротектівний ефект), зменшує жорсткість артерій і знижує рівень холестерину (Кардиопротективное дію), підтримує печінку, стимулює імунітет і покращує стан шкіри.

Насичений червоно-помаранчевий колір пальмового масла забезпечується натуральним пігментом каротином. Всього існує понад 600 різновидів каротиноїдів, які успішно використовуються як в харчовій промисловості в якості барвників, так і у виробництві косметики. Червона пальмова олія - ​​натуральний рослинний джерело особливого різновиду каротину, який є еквівалентом ретинолу (вітаміну А). Причому зміст такого каротину настільки високо, що перевищує в 17 разів вміст цієї речовини в моркви . Бета-каротин, альфа-каротин діють так само, як і сам вітамін А, але мають інші біологічні ефекти. Лікопін, лютеїн і зеаксантин не роблять ефектів, подібних токоферолу, але теж мають особливі властивості. Червона пальмова олія містить найбільше каротинів і їх похідних серед всіх рослинних продуктів.

Корисні властивості червоного пальмового масла

Червона пальмова олія отримують з плодів олійної пальми, яка росте в Африці

Яскравий колір масла забезпечується натуральним пігментом.

нейропротектівний ефект

Ряд досліджень показав, що токотрієноли допомагають мозку за рахунок підвищення циркуляції крові (а значить, і харчування) за основними і колатеральних артеріях. Відзначалося поліпшення стану у пацієнтів, які перенесли інсульти (особливо ішемічні), які страждають на хворобу Альцгеймера та іншими видами деменції.

При призначенні невеликої кількості червоного пальмового масла перорально було встановлено, що воно добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті і швидко розподіляється по всьому організму, накопичуючись при цьому в мозку в кількості, достатній для створення нейропротективного ефекту. В даний час в США проводиться експеримент Nutrution, в ході якого вивчається можливості цього виду масла знижувати рівень загального холестерину і ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) і покращувати роботу тромбоцитів. Вважається, що дисліпідемія і гіперкоагуляція призводять до атеросклерозу і тромбозів судин головного мозку (і не тільки), що і стає причиною інсультів.

кардіопротектівним ефект

Метааналіз останніх подвійних сліпих плацебо-контрольованих досліджень показує, що токотрієноли мають гарне «антихолестеринові» дію. Всього через 4 місяці після початку прийому терапевтичних доз червоного пальмового масла у всіх учасників дослідження відзначалося зниження рівнів загального холестерину і ЛПНЩ ( «поганий» його фракції) в крові.

Артеріальна гіпертензія - один з основних факторів ризику розвитку серцево-судинних катастроф (інфарктів і інсультів). Всього через два місяці від початку прийому червоного пальмового масла у пацієнтів відзначалося зниження рівня артеріального тиску.

Підвищення жорсткості артерій (через відкладення в їх стінках холестерину) підвищує ризик захворювань серця і судин як у пацієнтів групи ризику, так і у відносно здорових людей. За даними експерименту, через два місяці регулярного прийому червоного пальмового масла відзначалося підвищення еластичності артерій.

Вважається доведеним, що ризик розвитку інфаркту, інсульту або будь-якого іншого ускладнення атеросклерозу і гіпертонічної хвороби знаходиться в зворотній залежності від рівня альфа- і бета-каротинів в крові людини.

харчування шкіри

Вітамін Е, як натуральний, так і синтетичний, широко застосовується у виробництві косметичних засобів. Основними позитивними ефектами цього вітаміну є його антиоксидантний ефект і здатність затримувати до 20% ультрафіолету.

Дослідження можливостей токотрієноли ведеться лише останні 15 років. І більшість всіх експериментів направлено на з'ясування механізмів дії цих речовин для захисту шкіри від ультрафіолетових променів, старіння і дії вільних радикалів.

оздоровлення печінки

В одному з університетських медичних центрів в штаті Огайо був проведений цікавий експеримент. Всім хворим, які чекають на трансплантацію печінки, було введено в схему підтримуючої терапії червоне пальмове масло в складі препарату TocominSupraBio. Вже через кілька тижнів стан цих пацієнтів значно покращився. В даний час ведуться дослідження з метою з'ясувати, як саме червоне пальмове масло допомагає печінки і які дозування можуть вважатися оптимальними.

Джерело вітаміну А

У червоному пальмовій олії міститься стільки вітаміну А і його попередників, каротинів, що його можна сміливо застосовувати для профілактики гіповітамінозу. Вітамін А необхідний для правильної роботи всього організму. Так, наприклад, в умовах дефіциту цього вітаміну в людини різко падає гострота зору, з'являються проблеми зі шкірою, слабшає імунітет. Однак перестаратися теж не можна. Надлишок вітаміну А може викликати як незначні негативні прояви (нудота, блювота, свербіж), так і небезпечні для життя ускладнення (відмова печінки).

натуральний барвник

Червона пальмова олія широко використовується в харчовій промисловості для надання продуктам потрібної забарвлення. Сьогодні майже всі європейські країни, США і Японія відмовляються від синтетичних барвників і вибирають натуральні, і це здорово!

Шкода червоного пальмового масла

Пальмова олія активно застосовується не тільки для виготовлення маргарину і сирків, але і для приготування фастфуду, наприклад, при смаженні картоплі фрі. Використання цього виду масла значно підсилює смак продукту, що стимулює споживача знову і знову купувати таку їжу. А фастфуд ніколи не вважався здоровою їжею, до того ж надлишок калорій, який неминуче супроводжує чіпси і гамбургери, призводить до ожиріння і всім характерним для нього ускладнень (цукровий діабет, атеросклероз, інфаркти ).

Червона пальмова олія в дитячому харчуванні

Одні виробники, бажаючи просунути свій продукт, старанно вишукують недоліки в молочних сумішах конкурента. Насправді крім всіх перерахованих переваг пальмового масла у нього є ще один особливий ефект. Це масло практично не окислюється, а значить, продукти, до складу яких воно входить, мають більший термін придатності і довше залишаються свіжими. Варто, однак, згадати про те, що пальмова олія стимулює апетит, тому не варто давати суміші та інші продукти дитячого харчування малюкам з нормальним і надмірною вагою, інакше це може привести до ожиріння і проблем з серцем і суглобами. А ось дітлахам з дефіцитом ваги продукти з пальмовою олією давати можна.


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация