Червоне вино при вагітності

  1. Користь червоного вина при вагітності
  2. Алкоголь і вагітність
  3. Чи можна червоне вино при вагітності
  4. Чи можна келих червоного вина при вагітності?
  5. Яке вино краще вибрати
  6. Безалкогольне червоне вино

Всі знають, що алкоголь під час вагітності заборонений, хоча далеко не всі прислухаються до цього забороні

Всі знають, що алкоголь під час вагітності заборонений, хоча далеко не всі прислухаються до цього забороні. Дитино в тому, що не тільки майбутні матусі, але навіть і медики точно не знають, наскільки алкоголь шкідливий, а також стосується заборона всього спиртовмісної або деякі напої все ж можна. Особливо багато питань викликає вино. Деякі медики зараховують його мало не до отрут, інші стверджують, що гарне червоне вино при вагітності не тільки не зашкодить, але і може принести певну користь. На сьогоднішній день тема червоного вина не закриті і вимагає детального розгляду.

Користь червоного вина при вагітності

Багато медики виступають на захист червоного вина, тому що воно здатне піднімати рівень гемоглобіну. Звичайно, в таких мізерних кількостях, які вони можуть дозволити майбутній мамі, вино навряд чи надасть серйозне дію. Але вважається, що в даній ситуації користь все рано переважує потенційну шкоду.

Пити вино для лікування анемії - не конструктивне рішення. Існує безліч продуктів, які добре підвищують гемоглобін і при цьому не містять алкоголю, наприклад, м'ясо, печінку, Гранатовий сік , Гречана крупа і т.д.

Другий плюс вина - воно допоможе позбутися від нудоти і поліпшити апетит. Нудота і перепади апетиту - нормальний стан для багатьох майбутніх мам. Багато медиків вважають, якщо жінці допоможе вирішити проблему келих вина, то варто дозволити їй цю невелику слабкість.

Щоб оцінити потенційну користь червоного під час вагітності, необхідно знати його склад. У цьому напої багато калію, необхідного для правильного функціонування серцево-судинної системи. Також там є кальцій, магній, натрій, залізо, мідь, селен і цинк, і численні біологічно активні речовини. Практично всі субстанції в складі вина, крім спирту, корисні й необхідні при вагітності, але забувати про присутність в напої алкоголю не можна.

Алкоголь і вагітність

Етиловий спирт є тератогеном. Це означає, що він здатний викликати пороки розвитку плоду, пошкоджуючи ембріон, і навіть впливати на генетичний матеріал. Приблизно 0.2-2 новонароджених з тисячі страждають від фетального алкогольного синдрому - порушення розвитку, пов'язаного з вживанням алкоголю майбутньою матір'ю при вагітності. Але існують і інші порушення, які можуть бути пов'язані з впливом етилового спирту на ембріон.

Етиловий спирт - одне і небагатьох речовин, які легко проникають через плацентарний бар'єр. Коли п'є мама, малюк теж вживає алкоголь.

Однак, більшість тверджень, пов'язаних з прийомом алкоголю вагітними не мають серйозної доказової бази. Справа в тому, що справжніх наукових експериментів для вивчення впливу спиртного на організм ембріона ніхто не проводить через їхню очевидну негуманності. Звідки ж взялися твердження, що алкоголь шкідливий?

Такі висновки були отримані після спостереження за жінками, регулярно брали алкоголь під час вагітності. Очевидно, що це були жінки п'ють, або страждають від алкогольної залежності. Швидше за все, вони мали супутні захворювання, неправильно або неповноцінно харчувалися, курили або мали інші шкідливі звички. Тому стверджувати, що вина за відхилення в розвитку їхніх дітей лежить виключно на алкоголі, не можна.

Цікаво також вплив алкоголю на здатність до зачаття. У ряді країн проводилися дослідження впливу алкоголю на рівні гормонів і на овуляцію. Виявилося, що навіть вельми помірне вживання спиртного (приблизно 100 мл на тиждень) здатне незначно знизити можливість до зачаття, при цьому зростає ризик розвитку ендометріозу.

Було проведено спостереження за здоровими парами, які намагаються зачати дитини протягом півроку. Виявилося, що вживання 100 мл алкоголю (40-процентного напою) в тиждень знижує здатність до зачаття в два рази сильніше в порівнянні з прийомом 10-50 мл спиртного. Тривалий прийом спиртного в помірних кількостях підсилює проблеми з безпліддям і підвищує частоту циклів без овуляції.

Вживання алкоголю призводить до порушення гормонального балансу в організмі жінки. Це пов'язано з тим, що метаболізм багатьох гормонів відбувається в печінці, як і спиртного. Коли печінка «зайнята» нейтралізацією алкоголю, ферментів для перетворення жіночих гормонів, наприклад, естрадіолу в естрон, не вистачає. Також спирт впливає на роботу гіпоталамо-гіпофізарної системи, ніж підвищує рівень чоловічих гормонів в крові. Це заважає нормальній овуляції.

Паралельно спиртне знижує рівень прогестерону в крові. Цей гормон необхідний для нормальної імплантації. Якщо його не вистачить, ембріон не зможе закріпитися і покине тіло матки з черговою менструацією. Приблизно 1,5-3 келиха вина або 110-230 мл можуть викликати критичне зниження рівня прогестерону, який перешкодить настання вагітності.

Інформації про безпечної дозі алкоголю в сучасній медичній літературі немає. Це пов'язано з тим, що практично всі висновки про шкоду спирту засновані на спостереженнях за жінками, що страждали алкоголізмом і вживали міцні напої у великих обсягах. Крім того, невідомо, як позначиться на здоров'ї малюка одноразовий прийом великої або маленької дози, вживання різних напоїв на різних термінах вагітності т.д.

Цікавий факт - в країнах, де вино традиційно подають до обіду і вечері, кількість вад розвитку у дітей, як і малюків з фетальний алкогольним синдромом, не вище середнього популяційного рівня.

Існує думка, що прийом алкоголю під час вагітності може спровокувати відшарування плаценти. Таких дослідів над вагітними теж ніхто не проводив. Але вважається малоймовірним, щоб прийом невеликої кількості спиртного міг викликати такі важкі наслідки. У всіх вивчених випадках причини відшарування були в іншому. Але жінки після сильного емоційного потрясіння починали звинувачувати себе або випитий келих вина.

Чи можна червоне вино при вагітності

Сучасна медицина не рекомендує пити спиртне, і в тому числі вино, щоб мінімізувати ризики. Ніхто точно не може сказати, чим загрожує вино малюкові, а так як воно не є продуктом першої необхідності, краще від нього відмовитися. Пити чи не пити - це вибір майбутньої мами:

  • Якщо ви вірите в те, що після краплі алкоголю в організмі плода почнуться незворотні зміни, краще не пити. Інакше потім докори сумління і переживання точно викличуть порушення здоров'я, і, швидше за все, у мами.
  • Якщо ви вірите, що гарне червоне вино ще нікому не зашкодило, можете порадувати себе келишком. Можливо, гемоглобіну пару крапель вина і не піднімуть, але зможуть підняти настрій майбутньої матусі.

Щоб мінімізувати шкоду алкоголю, необхідно вибирати тільки якісні натуральні вина. Існує думка, що ні етиловий спирт, а сивушні масла з недорогих і неякісних напоїв провокують відхилення у розвитку плоду. Крім того, вино можна розбавити водою, так кількість напою збільшиться, а фортеця зменшиться.

Цікаве дослідження: вчені з Англії спостерігали за розвитком дітей, чиї мами зізналися, що при вагітності зрідка балували себе червоним вином. Ці малюки в розвитку нітрохи не відставали від своїх однолітків, чиї мами повністю відмовлялися від спиртного. Деякі з «винних» дітей навіть значно випереджали малюків непитущих мам. Ці ж вчені стверджують, що майбутній мамі можна пити до шести келихів лікеру або вина в тиждень або не більше трьох літрів пива за цей же період. Правда, не уточнюється, яким способом вони отримали саме такі цифри, поему достовірність інформації викликає сильні сумніви.

Небажано пити вино в першому триместрі. У цей час відбувається закладка всіх органів малюка і найменше порушення може викликати загибель ембріона або народження дуже хворої дитини. У цей період краще не ризикувати.

Чи можна келих червоного вина при вагітності?

Інформації щодо безпечних доз алкоголю при вагітності не існує. Тому ніхто не дасть однозначної відповіді, що саме келих не зашкодить, а більший обсяг спровокує порушення розвитку дитини. Життєвий досвід підказує, що ризики, особливо на великих термінах, якщо і є, то мінімальні. Але приймати рішення повинна сама майбутня мама.

Відомо, що в Царській Росії і навіть в СРСР червоне сухе вино включалося в дієту для вагітних. Вважалося, що від невеликих доз шкоди не буде, зате воно добре стимулює кровотворення і запобігає анемії.

Зазвичай вагітним радять випивати не більше 1-2 порції алкоголю і не частіше одного-двох разів на тиждень. Порція алкоголю - це обсяг, в якому міститься 10 мл чистового етилового спирту. Визначити розмір порції кожного певного напою можна, знаючи зміст в ньому алкоголю, яке зазвичай вказується на етикетці.

У вині зазвичай буває 12% чистого спирту. Це означає, що стандартний келих об'ємом 125-150 мл вмешает більше однієї порції. Якщо ви обідаєте або вечеряєте в ресторані, треба враховувати, що у них можуть бути нестандартні келихи, мають інший обсяг. Тому обов'язково уточніть розмір келиха в офіціанта.

Яке вино краще вибрати

Якщо майбутня матуся вирішила випити трохи червоного вина, вона обов'язково замислиться, яке краще вибрати - сухе, напівсолодке, десертне або, може, ігристе? Найчастіше рекомендують віддавати перевагу сухому вину. Воно містить мінімум шкідливих домішок і в ідеалі проводиться з чистого виноградного соку. Таке вино допомагає поліпшити апетит і насичує організм корисними речовинами. Але багатьом майбутнім мамам воно здається занадто кислим і навіть посилює печію.

Якщо сухе вино вам не до смаку, можна вибрати напівсолодке. Його склад і спосіб виробництва відрізняються незначно. Солодкуватий смак зазвичай досягається зупинкою бродіння на певному етапі або додаванням солодкого соку, цукру, меду. Такий напій теж може бути корисним, якщо при його приготуванні не порушувалися технології.

А ось від десертного вина краще відмовитися. Воно зазвичай буває міцніше, ніж сухе або напівсолодке і містить багато цукру. Отримують такий напій з особливих солодких сортів винограду. При цьому в процесі приготування в нього додатково додають цукор і спирт. На жаль, в нашій країні продається дуже багато десертних вин низької якості, тому краще не ризикувати, купуючи їх.

Лідером зашкодь вин по «шкідливості» є ігристе вино. Будь-які газовані напої не кращим чином позначаються на самопочутті майбутньої мами. Навіть вишукане червоне шампанське викликає ті ж проблеми, що і банальна газована - здуття, метеоризм, порушення перистальтики. Звичайно, половинка келиха на Новий рік значної шкоди не принесе, але краще все ж віддати перевагу негазованим напоїв.

Багато майбутніх мам вважають, що домашнє червоне вино корисніше покупного. Це досить спірне твердження. З одного боку, вибираючи домашнє вино, ви можете бути впевнені, що вживаєте натуральний напій без барвників та консервантів. Крім того, такий напій зазвичай містить менше алкоголю. Але в домашніх умовах складно дотримуватися правильної технології приготування напою. Тому не можна бути впевненим, що склад домашнього вина дійсно так безпечний, і в ньому не перевищені норми сивушних масел або, наприклад, синильної кислоти.

Безалкогольне червоне вино

Ще один дуже цікавий сучасний продукт - безалкогольне вино. Його виробляють за тією ж технологією що і звичайне, але перед самим розливом з напою видаляють етиловий спирт. Роблять це за допомогою нагрівання або фільтрації зворотним осмосом. Більш якісним і смачним вважається напій, який не пройшов нагрівання. Він зберігає всі корисні властивості червоного вина і практично не відрізняється за смаком. Але потрібно пам'ятати, що повністю видалити спирт з напою нереально, в ньому завжди залишається близько 0,5% алкоголю. Тому надмірне захоплення таким вином теж не піде на користь.


Схожі матеріали:

Наступні матеріали:

Попередні матеріали:

Звідки ж взялися твердження, що алкоголь шкідливий?
Чи можна келих червоного вина при вагітності?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация