Червоненька річка для майбутнього президента

Для підвищення явки на вибори Володимира Путіна в президенти Росії виборців рекомендовано залучати піснями, танцями і пирогами, повідомляють ЗМІ. Все тут же почали згадувати радянські часи, але це зовсім не схоже на вибори «непорушного блоку комуністів і безпартійних». Те, що зараз пропонують регіонах в адміністрації президента дуже схоже на вибори Валентини Матвієнко в Красненьке річці. Тому, Володимир Путін ризикує, підвищивши явку свого електорату, виграти вибори з «туркменським результатом».

Вільям Хогарт, Передвиборний банкет Вільям Хогарт, "Передвиборний банкет". Із серії "Вибори в Парламент"

На вибори - як на свято!

Так, в адміністрації президента радять організувати день голосування за майбутнього главу держави в березні 2018 року, пише РБК. Для створення святкової атмосфери віце-губернаторам, що відповідає за внутрішню політику, в Кремлі порадили організувати в день голосування на дільницях спортивні свята, ярмарки, дитячі кімнати, виступи місцевих творчих колективів, продаж їжі та інших товарів за зниженими цінами. Все це, за словами джерела видання, зроблять для підвищення явки виборців.

Ще владі на місцях радять для залучення людей на дільниці в день голосування проводити опитування громадян для з'ясування ставлення до місцевої проблематики. Це можуть бути нестача місць у дитячих садках, погана робота житлово-комунального господарства і розбиті дороги. Ніякої юридичної сили ці голосування не матимуть - не дочекаєтеся. Такими нехитрими способами влада спробує залучити людей на виборчі дільниці.

Тим, хто намагається порівнювати це з виборами в СРСР, нагадаємо, що там йшли голосувати ладом в обов'язковому порядку, звідси і явка в 99%.

Зараз поки що інші часи, і в добровільно-примусовому порядку ганяють голосувати тільки бюджетників і військових. Решту потрібно якось привернути на виборчі дільниці по-хорошому.

Доброго не забуте минуле

Вибори президента в 2018 році пройдуть за лекалами, скроєним в недалекому минулому. У 2011 році, коли після двох сніжних зим з людськими жертвами Валентина Матвієнко метилу в крісло спікера Ради Федерації, їй потрібно було дотримати один політичний ритуал - перемогти на муніципальних виборах в Петербурзі, звідки вона мала піти в сенатори.

Місцева опозиція потирає руки, передчуваючи цікаві вибори. До великих муніципальних виборів в місті було ще далеко і для забезпечення Матвієнко мандатом, необхідно було скласти повноваження одному з муніципальних рад. Всі чекали, хто ж це зробить і зареєструватися кандидатами разом з Валентиною Іванівною.

Щоб не допустити змістовної і конкурентної виборчої кампанії, влада таємно повели операцію по складанню мандатів в округах «Петровський» (вотчина спікера парламенту В'ячеслава Макарова ) І «червоненька річка» (перебувала на той момент під контролем Віталія Мілонова ) І в атмосфері суворої секретності провели реєстрацію кандидатів. Ними стали представники однієї партії - «Єдиної Росії». Пан Макаров тоді пішов на свідоме дезінформацію петербурзьких журналістів, повідомивши їм, що Матвієнко буде балотуватися в Ломоносова. З легкої руки депутата Закса Максима Резника з'явилася приказка про те, що Матвієнко залишає Петербург в рясі Милонова, прикриваючись юнкерами Макарова (на території округу «Петровський» традиційно ладом голосують майбутні офіцери з військової академії ім. Можайського).

Коли з'ясувалося, що опозицію залишили «з носом», в Петербурзі почався грандіозний скандал. Мало того, що на цих виборах з Валентиною Матвієнко «конкурували» тільки перевірені кадри, опозиція не могла виставити своїх спостерігачів на дільницях, так як у неї не було жодного зареєстрованого кандидата, а це виключає перевірку виборів на чесність.

На ділянки допускалися тільки спостерігачі від «ЕдРа» і журналісти, і то останніх постійно виганяли зі скандалом поліцейські за вказівкою виборчкомів. До бойкоту виборів закликав політик Борис Нємцов, особисто агітував виборців в Красненьке річці і оштрафований за це. Депутат Держдуми і тодішній лідер петербурзьких есерів Оксана Дмитрієва зверталася до генпрокурора Юрія Чайки з проханням дати оцінку «таємних реєстрацій» кандидатів. Фура з газетою, яка критикує ці вибори, випущеної Дмитрієвої та її прихильниками була заарештована на під'їзді до Петербургу. Після цього Оксана Дмитрієва закликала людей голосувати за будь-якого кандидата крім Валентини Матвієнко.

Святковий арсенал в дії

Для підняття явки на вибори 2011 року точилися в хід квитки на концерт «Піснярів», безкоштовні екскурсії в Петродворец і Павловськ після успішного голосування. Голосуючим видавали спеціальні стрічки, що служили «квитками» для отримання бонусів.

Виборці грали в безпрограшну лотерею, фотографувалися, насолоджувалися спортивними святами на шкільних стадіонах. Міряли артеріальний тиск і рівень цукру в пересувних медичних пунктах. Дітей розважали клоуни та аніматори, колишній зенітовец Юрій Желудков давав майстер-клас по футболу для підлітків. Над входами в школи, де проходило голосування, висіли величезні транспаранти з написом: «Зі святом, дорогі друзі!». У дворах були прокладені нові асфальтові доріжки. Все навколо кричало - «йди і проголосуй!»

Організатори домоглися свого - явка на вибори підвищилася в три рази в порівнянні зі звичайною на муніципальних виборах. Валентина Матвієнко перемогла в Красненьке річці з результатом в 94,5%, а в Петровському окрузі за неї віддали свої голоси 93,71% виборців. Великодушна Матвієнко вирішила нагородити червоненька річка за лояльність і взяла муніципальний мандат від мілоновской річки.

Це була перша перемога з туркменським результатом в Петербурзі. Ніхто не здивувався б такого в регіонах - султанатах. Для європейської частини Росії це був нонсенс, ну нічого, проковтнули. Правда отримали тривалі протести проти масових фальсифікацій на виборах до законодавчих зборів і Держдуму в грудні 2011 року, але це вже інша історія.

Потече по всій Росії

Через сім років після тріумфу Матвієнко в мілоновском муніципалітеті Кремль вирішив поширити цей досвід на всю Росію. Конкурентів у основного кандидата в президенти не буде - тільки масовка з старіючих лідерів системних партій. Основного конкурента - Олексія Навального до виборів не допустять, і він пообіцяв агітувати за бойкот.

У такій ситуації в Кремлі зрозуміли, що в свідомості російських людей перемога Володимира Путіна - це справа вирішена, а раз так, то і ходити на ці вибори нема чого. Інша справа свято. На концерт з дешевими пиріжками і медичною консультацією сходити можна, а заодно і за Путіна проголосувати.

Вся ця развлекуха не притягне до дільниць противників чинної влади. Їм по будь-якому голосувати нема за кого, а на безкоштовні концерти місцевої самодіяльності вони не спокусяться. Рівень самосвідомості серед цієї публіки куди вище, ніж у традиційного електорату влади. Так що у Володимира Путіна є всі шанси побити рекорд Валентини Матвієнко і стати першим президентом Росії, який набрав більше 95% голосів виборців.

Сергій Ковальченко


У цій, як і в будь-який інший новини / статті / інтерв'ю і т.д., тепер ви можете проголосувати "за" або "проти" згадуються в ній персонажів. Для цього достатньо навести на прізвище людини курсор мишки. Детально про правила голосування і про те, де подивитися поточні рейтинги персон, написано в " Інструкції по голосуванню ".
Подивитися загальний рейтинг персон .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация