Червоні вітрила 2018 у Санкт-Петербурзі

  1. Цікаві факти
  2. Символ «Червоних вітрил»
  3. Програма заходів на Червоні вітрила в Санкт-Петербурзі - 2018
  4. Історія свята «Червоні вітрила»
  5. Проживання та розміщення в Санкт-Петербурзі

«Червоні вітрила» - яскраве свято і унікальна традиція Санкт-Петербурга, у якій немає аналогів ні в одному місті світу. Це романтичний фестиваль, проведення якого стало одним з головних подій в житті міста - щороку він привертає до центру Пітера мільйони городян і туристів. У 2018 року свято пройде в ніч з 23 на 24 червня. Захід було задумано як свято випускників, тому традиційно проводиться після того, як школярі здадуть всі іспити. «Червоні вітрила» - яскраве свято і унікальна традиція Санкт-Петербурга, у якій немає аналогів ні в одному місті світу

Історія цього дня почалася в 1968 році - на хвилі популярності повісті Олександра Гріна «Червоні вітрила» і однойменного фільму в Ленінграді вирішили влаштувати тематичний свято для випускників міських шкіл. Яскраве і незвичайне уявлення на воді за участю справжніх вітрильних кораблів привернуло молодь з усього міста. «Червоні вітрила» користувалися величезною популярністю, але в 1979 році влада офіційно заборонила проведення свята.

Здавалося, що гарна традиція обірвалася назавжди, але в 2005 році в Петербурзі вирішили відродити свято. Захід виявився настільки успішним, що «Червоні вітрила» вирішили проводити щороку. Всього за 13 років з локального міського події фестиваль перетворився в івент світового масштабу, який прагнуть відвідати туристи з усієї Європи.

Сцена. Великий концерт на Двір цовой площі

У цієї події немає конкретної дати - щороку він проводиться в кінці червня, в найближчу суботу до найдовшої білої ночі в році. Він давно вже вийшов за рамки простого фестивалю випускників, і став одним з головних і впізнаваних символів культурного життя Санкт-Петербурга.

За сталою традицією, свято проходить в два етапи. Урочистості розпочинаються великим концертом на Палацовій площі, в якому беруть участь багато російських зірок. Концерт здебільшого орієнтований на випускників. І потрапити на нього можна тільки за безкоштовними запрошеннями.

Ну а друга частина свята, яка і приваблює тисячі туристів, проходить прямо в акваторії Неви. Нічна водна програма за традицією включає в себе театралізовані вистави, піротехнічні шоу і як кульмінації - прохід по Неві справжнього дерев'яного вітрильника під червоними вітрилами - романтичного символу молодості і надії, яке вітає випускників. За поданням можна спостерігати з Набережної Неви, стрілки Василівського острова і Палацового моста.

Цікаві факти

  • «Червоні вітрила» - єдиний в світі офіційний свято подібного масштабу, присвячений випускникам шкіл, відомий далеко за межами нашої країни.
  • Оригінальна повість «Червоні вітрила» була написана Олександром Гріном саме в Санкт-Петербурзі, а при роботі над нею письменник надихався видами Неви і Фінської затоки.
  • Корабель «Tre Kronor of Stockholm» відомий у всьому світі як «вітрильник світу» - він створювався на кошти інтернаціональної команди і регулярно бере участь в екологічних експедиціях.
  • У брига «Tre Kronor of Stockholm» 16 вітрил. Під час свята корабель дійсно ходить під вітрилами - для їх виготовлення використовується більше 500 м2 червоної тканини.
  • Бриг «Tre Kronor of Stockholm» - перше шведське судно, яке заходило в акваторію Неви з часів Петра I.

Ексклюзив! Салют на Червоні вітрила з легальної даху будинку на набережній!

Вид, який стоїть своїх грошей! 100% легально, безпечно і комфортно. Плоска простора тераса на даху будинку, з якої ви побачите:

- Більшу частину шляху проходження парусника під червоними вітрилами.
- Панорамний вид на Неву
- Залпи з усіх трьох точок запуску феєрверку (Троїцький міст, пляж Петропавлівської фортеці, плаваюча піротехнічна установка між Палацовим і Троїцьким мостами).

Символ «Червоних вітрил»

З моменту проведення перших «Червоних вітрил» в 1968 році, головним символом свята став корабель з червоними вітрилами. Саме його прохід по акваторії Неви вважається кульмінацією вечора і супроводжується яскравим музично-піротехнічним шоу.

За роки проведення свята роль бригантини з повісті Олександра Гріна виконували різні суду. За радянських часів для цього використовували шхуну «Ленінград». Після відновлення традиції в цій ролі побували різні суду, але з 2010 року під червоними вітрилами незмінно ходить шведський вітрильник «Tre Kronor of Stockholm».

Цей дерев'яний корабель, створений за старовинними кресленнями, являє собою точну копію навчального та дослідницького брига «Gladan», спущеного на воду в 1857 році. Бриг був побудований в 2008 році і є унікальним поєднанням вікових традицій дерев'яного кораблебудування і сучасних технологій. Незважаючи на гадану легкість парусного судна, управління бригом вимагає віртуозної майстерності команди, особливо в складних умовах акваторії Неви. Кожен рух корабля синхронізовано з музикою, і світловими і піротехнічними ефектами, тому водна частина шоу стала настільки популярною.

Програма заходів на Червоні вітрила в Санкт-Петербурзі - 2018

захід

час

Місце проведення

Початок театралізованого прологу на Двірцевій площі

22:00

Палацова площа

Початок концертів на Палацовій площі і Стрілці Василівського острова

22:20

Палацова площа і Стрілка Василівського острова

Музичне світло-піротехнічне шоу в акваторії Неви

00: 40-01: 20

Набережні в центрі Петербурга поблизу палацового і Троїцького мостів.

Вхід вільний

Вихід бригантини з червоними вітрилами

00:50

Продовження концертів на Палацовій площі і Стрілці Василівського острова

01: 10-04: 00

Палацова площа і Стрілка Василівського острова

На заходи на Двірцевій площі вхід тільки за запрошеннями - для випускників шкіл Санкт-Петербурга та інших регіонів Росії.

Історія свята «Червоні вітрила»

У випускників ленінградських навчальних закладів в кінці 60-х років минулого століття існувала добра традиція - в свій випускний вечір після офіційної частини йти гуляти по набережній Неви. Тут, взявшись за руки, вони насолоджувалися прекрасними видами, розмовляли про майбутнє і згадували найяскравіші моменти минулих років.

У 1968 році колектив Міської Ради Піонерів розробляв сценарій загальноміського свята, присвяченого випускного вечора. Під його проведення була віддана велика територія, обмежена з одного боку пам'ятником Мідному вершнику, а з іншого - Літнім садом. Вона була розділена на кілька секторів, кожен з яких оснастили сценою. Тут виступали артисти, вокальні та танцювальні колективи. Випускники охоче брали участь в конкурсах, так як хотіли отримати заповітний приз - прогулянку на річковому трамвайчику. Для того, щоб стати претендентом на виграш, необхідно було виконати пісню під акордеон, гітару або показати свої хореографічні задатки.

Якщо з ходом заходу все було гранично ясно, то над спільною темою майбутнього події оргкомітет розмірковував досить довго. У команди була лише одна зачіпка: дія мала розгортатися навколо головної місцевої визначної пам'ятки - душі міста - Неви. Популярність твору Олександра Гріна «Червоні вітрила» дозволило відразу декільком з учасників дискусії згадати його. Ця ідея з робочою перетворилася в основну. Група взялася за реалізацію задумки.

Олександр Степанович Грін написав свою знамениту історію про Ассоль, будучи в Петрограді. Це дозволило автору перейнятися атмосферою міста і майстерно перенести місцеве чарівність на сторінки книги.

Підготовка до свята виявилася вкрай складною: технічні аспекти в ті часі були складними для виконання, але організатори не здавалися. Було зведено сцени, прикрашена набережна, встановлено звукове та світлове обладнання. 27 червня 1968 року о 23:00 від Петропавлівської фортеці відчалив катер, який ніс на своєму борту хлопця і дівчину. Молода людина міцно тримав у своїх руках запалений факел. У Стрілки Василівського острова їх зустріли курсанти військових училищ і запалили вогонь на Ростральних колонах. Свято вважався відкритим.

Самим зворушливим і кульмінаційним моментом всього випускного вечора стала поява корабля з червоними вітрилами. Судно, ніби зійшло зі сторінок книги, стало випускникам, їхнім близьким, городянам у всій красі, знаменує своєю появою початок абсолютно нового етапу в їх життях. Під вітрилами глядачі побачили Ассоль, гордо і впевнено дивилася в далечінь. Цей епізод запам'ятався присутнім на все життя, адже він був наповненим сенсом, іносказаннями, обіцянками, мріями і вірою в чудеса.

З 1979 до 2005 року Санкт-Петербург не бачив «Червоних вітрил». Одинадцять років тому це прекрасне свято знову повернувся до Північної столиці, і з кожним роком він стає все більш видовищним, багатолюдним, масштабним. Його починають чекати з самого першого класу, смакуючи, що і ти колись будеш стояти на Двірцевій площі в якості головного гостя. Що в твою честь по рідній Неві пропливе чудовий корабель з червоними вітрилами. І що в твоєму житті нарешті почнеться запаморочливу подорож під назвою «доросле життя».

Проживання та розміщення в Санкт-Петербурзі

У зв'язку з високим попитом ми рекомендуємо організовувати проживання в Пітері заздалегідь, так як дешеві і вигідні номера в міні-готелях швидко закінчуються. Рекомендуємо вам не затягувати з вибором готелю і скористатися послугами компанії, яка пропонує для бронювання більше 4300 готелів в Санкт-Петербурзі . Ви зможете підібрати готель, використовуючи різноманітні фільтри: зірковість, тип (готель, апартаменти, вілла, хостел і т. Д.), Вартість, розташування, оцінки людей, які відвідали готель, наявність Wi-Fi і багато іншого.

Цікаві екскурсії по Санкт-Петербургу

Як «Червоні вітрила» проходили в 2017 році

Читайте також

Дивіться також

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация