Червоний пекучий перець (чилі) і його користь

  1. Вміст корисних речовин в пекучому перці і його користь
  2. Вживання пекучого перцю в їжу
  3. Як вибирати і зберігати пекучий перець
  4. Пекучий перець в косметиці
  5. Протипоказання до вживання пекучого перцю

Червоний гострий перець, інакше гіркий, пекучий перець або перець чилі - це плід невеликого тропічного напівчагарника, також називається пряність з пекучим смаком. У нашій мові назва перцю чилі звучить також як назва країни Чилі, але справжнє походження цієї назви від астекскіх мов (Мексика), де «chilli» - це «червоний».

Кущик чилі, висота якого трохи більше півметра, має гіллясті стебла, великі сірі або білі квіти з фіолетовими цятками. Плоди чилі - малосочная ягоди, які можуть бути не тільки червоного, а й жовтого, а також чорного кольору. Народився перець чилі в тропічній Америці. У виробничих масштабах вирощується в Таїланді та Індії.

Вміст корисних речовин в пекучому перці і його користь

Речовина, яка надає перцю пекучий смак - алкалоїд капсаїцин, в ньому також містяться жирні олії, капсорубін, каротиноїди, каротин, капсантін, цукор і вітаміни А, В і С.

Колись вважалося, що любителі перцю чилі шкодять своїм шлункам і самопочуттю, але дослідження довели, що саме пекучий перець може зцілити від багатьох хвороб.

У свіжому вигляді пекучий перець містить в два рази більше вітаміну С, ніж лимон . Пекучий перець стимулює вироблення в організмі ендорфінів, які не тільки активізують імунітет, але і знижують біль, покращують кровообіг. Інакше ендорфіни називають гормонами щастя, які також допомагають організму справитися зі стресом. Чилі показаний при проблемах зі сном, він зміцнює нервову систему, попереджає розвиток ракових клітин. Перець чилі використовується при дієтичному харчуванні хворих з деякими ускладненнями цукрового діабету. Він має властивості, які сприяють нормалізації активності нервових волокон головного мозку, а також показаний при лікуванні епілепсії. Активізуючи травлення і підвищуючи секрецію шлункового соку, перець допомагає при лікуванні гепатиту. Його застосовують в терапії бронхіальної астми, при алергічних реакціях, атеросклерозі судин і при доброякісних пухлинах.

Пекучий перець входить до складу зігріваючих пластирів і мазей, він застосовується як засіб лікування невралгії, артриту, радикуліту, ревматичного болю.

Вживання пекучого перцю в їжу

Цікаво, що чим менше розмір стручка перцю чилі, тим він гостріше. Пекучий перець має загальнозміцнюючу дію, підвищує апетит і покращує травлення, але при вживанні в помірній кількості. Якщо ви вирішили додати цей перчик в блюдо, і не впевнені в його гостроті, то краще скористайтеся мінімальною кількістю чилі.

Для приготування меленої чилі перець спочатку запікають, що робить приправу більш ароматною.


Свіжий перець додають в овочеві салати, супи, він підходить майже до всіх видів м'яса і риби, з ним готують квасоля, капусту, рис і соуси, а також домашні ковбаси. Часто гострий перець використовується при консервуванні інших овочів. Готуючи з перцем чилі, важливо пам'ятати, що його не можна кидати прямо в киплячу олію, тому як він моментально втратить колір, почорніє і згіркне.

У багатьох східних країнах перець чилі є незамінним інгредієнтом повсякденних страв, однак, варто пам'ятати, що до гостроті навіть цього пекучого перцю можна звикнути, а найбільш пекучими в перці є насіння. Саме насіння в деяких випадках можуть стати причиною внутрішніх опіків, тому їх з перцю перед приготуванням рекомендується видаляти.

Як вибирати і зберігати пекучий перець

Вибираючи свіжий перець чилі, звертайте увагу на колір стручків, він повинен бути яскравим, а самі перці щільні, без зморшок і з гладкою шкіркою. Уникайте пошкоджених, зів'ялих і зіпсованих стручків. Чилі продається також і сушеним, в цьому випадку його потрібно попередньо замочувати на півгодини в гарячій воді.

У морозилці пекучий перець може зберігатися навіть до одного року, в той час як в холодильнику не більше двох тижнів.

Пекучий перець в косметиці

Перець чилі застосовується не тільки в кулінарії, на його основі вже випускаються засоби, що сприяють росту волосся. Він також входить до складу зубної пасти і допомагає впоратися з проблемами кровоточивості і слабкості ясен, зміцнюючи їх і прискорюючи процес відновлення.

Протипоказання до вживання пекучого перцю

Перець чилі, також як і настоянка з нього може спровокувати серйозний опік слизових оболонок, а також стати причиною гострих важких шлунково-кишкових розладів. Протипоказано вживання пекучого перцю при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, при гастриті з підвищеною кислотністю і виразковий коліт. Також потрібно пам'ятати про те, що він дратівливо діє на шкіру, а значить ні в якому разі при роботі з перцем не можна доторкатися до очей, рота або носа. Бажано користуватися гумовими рукавичками і обробляти чилі під проточною водою.

Якщо все ж у страві перцю виявилося занадто багато і в роті нестерпно пече, то не поспішайте ковтати воду, вона тільки посилить печіння, найкраще для зняття неприємних симптомів підійде молоко, йогурт і навіть морозиво. Також можна застосувати свіжий хліб, варену картоплю або рис, ці продукти здатні поглинати гостре капсаіціновое масло, яке міститься в пекучому перці.

Романчукевич Тетяна
для жіночого журналу InFlora.ru

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал InFlora.ru обов'язкова

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация