Червонокнижні види рідкісних тварин і рослин Далекого Сходу

  1. Нове видання Червоної книги РФ буде опубліковано в кінці 2011 року Затвердження списку червонокнижних...
  2. "Царська" полювання тягне на статтю
  3. Рідкісний кулик влаштувався на Камчатці
  4. У Примор'ї вперше винесено вирок за відстріл рідкісних птахів

Нове видання Червоної книги РФ буде опубліковано в кінці 2011 року

Нове видання Червоної книги РФ буде опубліковано в кінці 2011 року

Затвердження списку червонокнижних тварин відбудеться в середині 2011 року, а публікація нового видання Червоної книги Росії очікується в кінці наступного року, вважає координатор з біорізноманіття Всесвітнього фонду дикої природи Росії Володимир Кревер.

"Червона книга взагалі видається раз в десять років. У 2010 році книга буде повністю переглядатися. Буде аналізуватися сучасний стан всіх видів, які були занесені в попередню книгу, і буде готуватися нове видання", - сказав Кревер.

За словами Кревер, після того, як вчені подивляться, що в даний час відбувається з червонокнижними видами, можна буде точно сказати, скільки видів вдалося врятувати, а скільки видів потрібно включити в книгу.

Тим часом, в День захисту тварин, 4 жовтня, Всесвітній фонд дикої природи Росії склав список десяти тварин, на збереження яких варто звернути особливу увагу в цьому році. Це тигр, білий ведмідь, тихоокеанський морж, Магелланова пінгвін, головаста черепаха, сінеперий тунець, гірська горила, метелик данаїда-монарх, яванський носоріг і панда (див. Їх доля - в наших руках )

Червона книга Російської Федерації вийшла в світ у 2001 році. За наукову основу була взята Червона книга РРФСР, хоча мова йшла про принципово новому виданні. Робота зі створення Червоної книги Росії була покладена на новостворене міністерство природних ресурсів і екології РФ. Книга являє собою 860 сторінок тексту, ілюстрована кольоровими зображеннями всіх занесених до неї тварин і картами їх ареалів. Всього в Червону книгу РФ занесено вісім таксонів земноводних, 21 таксон плазунів, 128 таксонів птахів і 74 таксона ссавців, всього 231 таксон.

День захисту тварин, 4 жовтня, відзначається в усьому світі в день смерті святого Франциска Ассизького (1226). Засновник жебракуючого чернечого ордену францисканців надавав допомогу стражденним і гнаним, в тому числі був покровителем звірів. Рішення відзначати цей день було прийнято на Міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи, що проходив у Флоренції в 1931 році. У Росії ця дата відзначається з 2000 року.

За інформацією РІА Новини

Зникнення видів тварин і рослин "б'є по кишенях"

Зникнення видів тварин і рослин б'є по кишенях

Збиток, нанесений людством природі, скоро почне негативно позначатися на економіці багатьох країн, йдеться в підготовленому до публікації доповіді Організації Об'єднаних Націй.

Автори доповіді під назвою "Глобальний огляд різноманітності видів" застерігають, що деякі природні системи скоро досягнуть критичної точки і почнуть приносити все менше користі самому людству.

У квітні цього року вчені підтвердили, що влада здебільшого держав не виконають поставлені перед ними завдання по зниженню темпів знищення видів.

"Ми продовжуємо втрачати види з небувалою швидкістю: зараз тварини та рослини вимирають в тисячу разів більше, ніж це було історично", - сказав виконавчий секретар Конвенції ООН про біологічне різноманіття Ахмед Джоглаф.

За даними ООН, з 1970 по 2006 рік число видів хребетних - у тому числі ссавців, рептилій, птахів, земноводних і риб - скоротилася на третину.

На Саміті ООН зі сталого розвитку в Йоганнесбурзі у 2002 році були визначені завдання для скорочення темпів знищення видів до 2010 року. Зокрема, передбачалося скоротити темпи зменшення природних ареалів тварин, взяти під контроль поширення інвазивних видів, а також активізувати боротьбу з незаконною торгівлею, яка може поставити під загрозу знищення рідкісні види.

Однак вже досить давно стало ясно, що виконані ці завдання не будуть. Поки що жодна держава не доповіло про досягнення поставлених цілей.

"21% всіх відомих ссавців, 30% всіх відомих амфібій, 12% всіх відомих птахів і 27% рифоутворюючих коралів загрожує вимирання", - говорить Білл Джексон, заступник генерального директора Всесвітнього союзу охорони природи, що займається складанням "Червоної книги".

"Якби настільки скоротилася ціна на акції, то пішла б негайна реакція і загальна паніка", - продовжив він.

В ООН вважають, що зв'язок різноманітності видів і економіки, сильніше, ніж вважають багато. В рамках проекту "Економіка, екосистеми і різноманітність видів" фахівці намагаються визначити матеріальну вартість різних послуг, які надає нам природа. Таких, як очищення води і повітря, захист узбережжя від штормів і підтримку життя диких тварин для залучення туризму.

Ідея полягає в тому, що коли природа не зможе більше надавати нам ці послуги, платити за них доведеться з нашої кишені. Вже підраховано, що збитки від щорічного скорочення лісів можна оцінити в 2-5 млрд доларів, що куди більше, ніж втрати від глобальної фінансової кризи. "Багато країн закривають очі на величезну вартість тварин, рослин та інших форм життя і їх роль в підтримці здорових і функціонуючих екосистем", - говорить Аким Стейнер, виконавчий директор Програми ООН з навколишнього середовища.

"Людство створило ілюзію, що якимсь чином ми можемо обійтися без різноманітності видів, або що в сучасному світі воно грає якусь другорядну роль, - продовжує він. - Але правда в тому, що воно [різноманітність видів] потрібно нам як ніколи при тому , що населення нашої планети повинно зрости з шести мільярдів до дев'яти мільярдів у 2050 році ".

Чим гірше стан екосистем, говорять в ООН, тим вище ймовірність того, що вони відеозменятся і перестануть приносити людині таку ж користь, як раніше. Наприклад, водойма з чистою водою, забруднене надмірною кількістю сільськогосподарських добрив, заростає водоростями. В результаті вмирає риба і вода стає непридатною для пиття.

За інформацією Червоної книги Південного Уралу

"Царська" полювання тягне на статтю

Царська полювання тягне на статтю

СКП у вівторок 31 серпня заявив про завершення розслідування справи про полювання чиновників на гірських баранів на Алтаї. Фахівці прийшли до висновку, що можновладці відстрілювали з вертольота «червонокнижних» тварин. Кричущий факт розкрився після катастрофи Мі-171 в січні 2009 року, в якому загинув представник президента в Держдумі Олександр Косопкін.

Слідство у справі про полювання чиновників на Алтаї з вертольота завершено, повідомила прес-служба Слідчого комітету при прокуратурі (СКП) Росії. Воно прийшло до висновку, що чиновники полювали на тварин, занесених до «Червоної книги».

Як повідомлялося на початку літа слідство вже назвало імена фігурантів справи про незаконне полювання на Алтаї. В якості обвинувачуваних було вирішено залучити гендиректора компанії «Інеко» Бориса Бєлінського, голови ради директорів ТОВ «Віталенд» Миколи Капранова і віце-прем'єра уряду Республіки Алтай Анатолія Банних, що вижили під час катастрофи. Їм пред'явлені звинувачення по ч. 2 ст. 258 КК РФ ( «Незаконне полювання»).

Відносно ще двох пасажирів - колишнього заступника голови уряду Республіки Алтай Анатолія Банних і заступника директора інституту економіки і законодавства міста Москви Миколи Капранова - також винесені постанови про притягнення їх в якості обвинувачених в скоєнні незаконного полювання, «однак у зв'язку з тим, що зазначені особи ховаються від слідства, вони оголошені у федеральний розшук », повідомили в СКП. Тим часом Микола Капранов заявив в ефірі радіостанції «Ехо Москви», що не збирався ховатися, і про те, що його розшукують слідчі органи, дізнався по радіо.

У прес-службі Слідчого комітету нагадують, що «раніше кримінальну справу за фактом аварії вертольота Мі-171 було припинено. Розслідування відновилося за рішенням голови Слідчого комітету Олександра Бастрикіна ».

Нагадаємо, аварія вертольота Мі-171 (модифікації Мі-8 авіакомпанії «Газпромавіа»), з борту якого чиновники вели відстріл архарів (гірських баранів) на території Кош-Агачському районі, сталося 9 січня 2009 року.

Вертоліт розбився при спробі підняти на борт застрелених тварин. На борту Мі-171 знаходилися 11 осіб: троє членів екіпажу і вісім пасажирів. У число останніх входили віце-прем'єр уряду Республіки Алтай, представник Республіки Алтай при уряді РФ Анатолій Банних, голова комітету з охорони, використання і відтворення об'єктів тваринного світу Республіки Алтай Віктор Канін і представник президента Росії в Держдумі Олександр Косопкін.

В авіакатастрофі загинули семеро людей, в тому числі Косопкін. Четверо, включаючи Банних, вижили. У березні минулого року віце-прем'єр був звільнений з посади.

Офіційна влада Алтаю довгий час заперечували, що чиновники займалися полюванням, однак через майже чотири місяці після події, 4 травня 2009-го, СКП РФ порушив за цим фактом кримінальну справу.

11 червня комісія з розслідування авіаційних подій МАК опублікувала звіт про розслідування катастрофи. Висновки слідства підтвердили припущення, що висувалися раніше: пасажири дійсно займалися відстрілом тварин з борту повітряного судна в порушення всіх правил. Так, відповідно до постанови уряду Республіки Алтай від 01.09.2005 року, на всій території регіону «забороняється застосування автомототранспортних та літальних засобів для переслідування і видобутку будь-яких видів тварин, а також стрілянина з усіх видів автомототранспортних та літальних засобів, за винятком стрільби з плаваючих коштів з вимкненим мотором ».

Правда, до аварії призвело інше порушення: в момент аварії машиною керував один з пасажирів - командир вертольота місцевої авіакомпанії, який у відповідності з усіма нормативними документами не мав права перебувати в кабіні, не кажучи вже про те, щоб займати робоче місце пілота. «Причинами катастрофи вертольота Мі-171 RA-22463 з'явилися помилка в пілотуванні знаходився на робочому місці другого пілота пасажира, який здійснював активне пілотування вертольота на заключному етапі, що реалізувалася в допущенні зниження при виконанні форсованого правого розвороту з зовнішнім ковзанням в гірській ущелині, ширина якого була менш допустимої керівництвом з льотної експлуатації (500 м), і відволікання уваги членів екіпажу, що призвело до втрати контролю висоти і неправильної оцінки положення вертольоту щодо п епятствій », - уклали фахівці.

У серпні 2009 року викликало широкий резонанс справа була по-тихому закрито. Відомо про це стало лише в листопаді, коли під час сесії Госсобрания - Ел Курултаю - Республіки Алтай депутатам, які звернулися у вересні в Слідчий комітет із запитом про хід розслідування, вручили папери про те, що справа давно закрито з формулюванням «загибель осіб, які підлягають залученню до кримінальної відповідальності ».

Після цього в блог президента РФ Дмитра Медведєва і на адресу генпрокурора Юрія Чайки надійшли відразу кілька звернень від захисників тварин. А через кілька днів Олександр Бастрикін доручив органам процесуального контролю ретельно вивчити матеріали кримінальної справи і перевірити повноту проведеного розслідування.

У березні цього року в головному слідчому управлінні СКП РФ відбулася нарада, на якому були заслухані результати розслідування кримінальної справи. За результатами наради керівнику Західно-Сибірського слідчого управління на транспорті Сергію Гризихіну було доручено організувати додаткове розслідування, «забезпечити його всебічність та об'єктивність, а також вжити вичерпних заходів щодо оперативного виконання вказівок, даних при скасуванні постанови про припинення кримінальної справи 28 січня 2010 року», повідомили в прес-службі СКП.

За інформацією газети ВЗГЛЯД

Коментар СВ: "Інцидент з катастрофою вертольота високопоставлених браконьєрів не тільки сколихнув суспільство, а й змусив пильно стежити за розвитком ситуації. Як уже соообщает СВ ( "За козла відповіли" ), Суть справи була ясна всім і відразу. Не було ясності лише в одному - чи притягнуть чиновників за настільки явне порушення закону? Адже загинули не тільки рідкісні тварини, а й люди! Ні президент, ні голова уряду, ні спікер думи, ніхто з керівників країни або республіки Алтай публічно так і не висловилися з приводу злочинних дій своїх підлеглих високого рангу. Неможливо було не визнати, що такі браконьєрські полювання проводяться регулярно. Мабуть тому керівники країни вирішили відмовчатися, хоча громадські організації просили і Путіна і Медведєва свою оцінку того, що сталося. Що буде далі сказати складно. Чи понесе тепер уже колишній віце-прем'єр уряду Республіки Алтай, представник Республіки Алтай при уряді РФ Анатолій Банних заслужене покарання? СВ буде продовжувати відстежувати цю справу. "

Коментує Ілля Смілянський, координатор програм «Сібекоцентра»: Це невідомо і неоднозначно. Тобто що браконьєрство все-таки не вдалося зам'яти, що справу порушили, а потім не зуміли тихенько прикрити, і в підсумку воно допливло до суду - звичайно перемога. Це все зовсім не було визначено і кілька разів могло скінчитися нишком. Але обвинувачення пред'явлено лише в браконьєрстві, тема корупції навіть не розглядалася. Звинувачення пред'явлено за конкретним фактом браконьєрства, мова не йде про систему організації браконьєрських полювань і використанні браконьєрства в якості корупційного ресурсу. Звинувачення пред'явлене тільки особам, що були в гелікоптері - вони звичайно теж не останні люди, але наприклад алтайський губернатор і його найважливіший зам, прямо причетні до організації заходу, залишилися ні при чому (більше того - губернатор перепризначений вже після цього випадку, в розпал розслідування) . Звичайно в процесі можуть спливти якісь факти, кого-то можуть викликати як свідка. Але дуже сумніваюся, що суд вирулить на щось більш серйозне. Потім - я не знаю (може хтось знає?), Які є у звинувачення аргументи. Як ця справа розслідувалася - важко уявити, що докази були підчищені. Ще не факт, що їх не виправдають. Тим більше, що судити їх будуть за місцем скоєння злочину - чи то пак в райсуді Кош-Агачського р-ну РА. Там не кожен день судять таких великих людей. І як себе поведуть судді - невідомо. М'яко кажучи, є сумніви в повній незалежності цього суду ...

За козла відповіли

Алтайські громадські працівники звернулися до президента з вимогою розібратися

МОРАЛЬНЕ РОЗКЛАДАННЯ ВЛАДИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА

У Горно-Алтайську пройшов мітинг

Чи будуть покарані ті, хто вбив червонокнижних архарів ?!

Штрафи і покарання за незаконне полювання


Рідкісний кулик влаштувався на Камчатці

Фахівці Кроноцкого заповідника вивчали нерест лососів, а виявили гніздо рідкісних куликів

Приємною наукової знахідкою ознаменувався для польової експедиції візит на струмок Метеорологів. Співробітники Кроноцкого заповідника зустріли сімейну пару великих веретенників.

У липні змішаний польовий загін - іхтіологи та орнітологи - працював на озері Кроноцком і його околицях. Одні фахівці вивчали рідкісних лососів, інші - вели облік тихоокеанських чайок. У гирлі річки Ліственічное, на струмок Метеорологів вчені заглянули, щоб дізнатися, чи не нерестяться чи в ньому Кокань (озерна нерка).

«З прибережних кущів на нас випурхнула пара куликів, це були великі веретенники, самець і самка. Птахи розіграли перед нами виставу - неспокійно кружляли і зображували поранених, припадаючи на одне крило, в загальному, всіма силами намагалися відвести нас убік. За всіма ознаками, поруч було гніздо, і, за термінами, вже з пташенятами. Взагалі, виявлення гнізда великого веретенника - складне завдання, ці пернаті справжні партизани! Якщо не знайшов кладку відразу, треба сховатися і довго сидіти в засідці, поки що насиджує птах злетить з гнізда. Лише потім засікти точку і шукати », - розповів науковий співробітник ФДМ« Криницький заповідник »Федір Казанський.

На Камчатці гніздяться великий и малий веретенники. До цього літа єдине гніздо і єдине яйце (!) Великого веретенника було знайдено 15 червня 1982 на річці Тиха в Кроноцком заповіднику. У той же час, холості птиці, поодинці і зграйками від 4 до 10 особин, на протязі всього літа зустрічаються в різних районах півострова Камчатка.

Великий веретенник - великий кулик з загону Сивкоподібні, гніздиться в сирих низинах і заболочених ландшафтах від Ісландії до Далекого сходу. Райони зимівель дуже великі - Західна і Південна Європа, Африка, Південна і Південно-Східна Азія, Австралія. На території Росії об'єкт мисливського промислу під час осінньої міграції, хоча ряд екологів виступає за повну заборону полювання на цей вид. У Міжнародній Червоній книзі, в зв'язку зі зменшенням придатних для розмноження територій, має статус виду, близького до переходу в групу загрозливих.

за інформацією ВостокМедіа


У Примор'ї вперше винесено вирок за відстріл рідкісних птахів

16 лютого мировий суддя судової ділянки 109 Ханкайского району виніс обвинувальний вирок стосовно громадянина Уварова С. Г. за відстріл пари даурских журавлів

Як уже повідомляв СВ   , 10 квітня 2009 року інспектором Управління мисливського нагляду Приморського краю і співробітниками Ханкайского РВВС на місці злочину був затриманий Уваров С Як уже повідомляв СВ , 10 квітня 2009 року інспектором Управління мисливського нагляду Приморського краю і співробітниками Ханкайского РВВС на місці злочину був затриманий Уваров С.Г., щодо якої було порушено кримінальну справу за ст. 258 КК РФ - незаконне полювання. Злочинця тоді затримали завдяки небайдужим мисливцям, які, шоковані побаченим, повідомили про відстріл журавлів. Інакше це злочин залишився безкарним, як і багато інших випадків знищення рідкісних видів на Далекому Сході. Після завершення розслідування справу було віддане в мировий суд, де державне обвинувачення підтримував заступник прокурора Ханкайского району Слєсарєв А.Ю. Управління охотнадзора Приморського краю було визнано потерпілим у даній справі. Зібрані в ході попереднього розслідування матеріали і докази, згодом досліджені під час судового слідства, переконливо довели вину підсудного.

Сумно, але людина, яка погубив журавлів, так і не розкаявся. Він навіть не зміг повести себе як чоловік і відповісти за свій вчинок, всіляко перешкоджаючи слідству. Судовий процес тривав півроку (!). Незважаючи на хитрощі підсудного, який навмисне затягував процес, залучав сумнівних свідків, всі ці хитрощі не змогли вплинути на винесення справедливого вироку: Уваров С. Г. був визнаний винним по п.п. «А», «в» ч.1 ст. 258 КК РФ, тобто в незаконному полюванні, укладеної з заподіянням великої шкоди щодо птахів, полювання на яких повністю заборонена.

За вироком на засудженого накладено штраф в розмірі 140 тисяч рублів, а так само в повному обсязі задоволено цивільний позов, заявлений прокурором Ханкайского району в інтересах держави, на суму 200 тисяч рублів (по 100 тисяч рублів за кожну особину відповідно до затверджених таксами), знаряддя злочину - рушниця - конфісковано в дохід держави. В цілому, засуджений повинен буде виплатити 340 тисяч рублів. Вирок тільки оголошено, в законну силу ще не вступив, і може бути оскаржений протягом десяти днів.

«Громадські організації з моменту початку слідства пильно стежили за ходом розслідування і судового процесу. По-перше, була відстрілявся пара рідкісних птахів. По-друге, ця справа була нам дуже цікаво як створення прецеденту в правозастосовчої практики: не дивлячись на те, що розмір обчислення шкоди, завданої об'єктам тваринного світу, занесеним до Червоної книги РФ, був істотно підвищений у квітні 2008 року, щодо журавлів ці такси - по 100 тисяч рублів за вбиту птицю - були застосовані в Примор'ї вперше, - коментує координатор з правового забезпечення проектів Амурської філії Всесвітнього фонду дикої природи Росії Геннадій Жеребкин. - Даний вирок є наочним прикладом того, що необдуманий постріл, навіть при знаходженні на законній полюванні, може привести до самих непередбачуваних і неприємних наслідків, а саме - не тільки до конфіскації зброї, але і до істотних грошовим стягненням у вигляді штрафу і відшкодування збитків » .

Олена Старостіна, прес-секретар Всесвітнього фонду дикої природи Росії , Амурський філія

Не було ясності лише в одному - чи притягнуть чиновників за настільки явне порушення закону?
Чи понесе тепер уже колишній віце-прем'єр уряду Республіки Алтай, представник Республіки Алтай при уряді РФ Анатолій Банних заслужене покарання?
Може хтось знає?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация