Червоновуха черепаха - утримання, догляд, фото, відео, годування

  1. облаштовуємо акватераріум
  2. Вибір і перевезення
  3. Догляд, годування і розведення

Хочете завести гіпоалергенного, тихого, що не потребує вигулу цікавого вихованця і при цьому ще прикрасити інтер'єр свого будинку? Тоді декоративна червоновуха черепаха буде відмінним варіантом. Про те, як за нею доглядати і що для цього буде потрібно мова піде нижче.

облаштовуємо акватераріум

Для одного підопічного знадобиться столітровий акваріум, різностатевої парочці підійде ємність літрів на 150 і більше. Далі створюємо інтер'єр черепашачого житла з урахуванням того, що суша повинна займати приблизно 25% від площі води. При цьому не забудемо і свої інтереси - красу акватераріума. При бажанні можна придбати в зоомагазині штучний берег, але тоді не вийде справжнього куточка живої природи. Але ж хочеться не просто утримувати красноухую черепаху, а й отримувати задоволення від всієї композиції.

Останньою умовою і будемо керуватися:

  1. Помістіть в торці акваріума великий камінь з плоскою поверхнею. Розраховуючи його розмір, врахуйте відстань від верхнього краю майбутнього акватераріума - воно не повинно перевищувати 40-ка сантиметрів.
  2. Якщо схил суші недостатньо пологий, необхідно подбати про містку до нього з води. Підійдуть часті, стійкі сходинки з каменів меншого розміру або відповідні корчі без зазубрин.
  3. Далі засипаємо грунт не тільки на дні. Обов'язково заповнити простір між стінками з каменем і під мостом. Якщо цього не зробити, незважаючи на те, що вона водна, рептилія може застрягти там і потонути. Розмір грунту теж має значення - дрібні камінчики красноухие черепахи можуть проковтнути і загинути.
  4. Живі донні рослини будуть швидко з'їдені. Тому краще вибирати надводні види з кореневою системою, що розташовується в керамічних горщиках або інших надійних декораціях на дні. Наприклад, карликовий папірус, водяний гіацинт і тому подібну рослинність.

До дрібних, але важливих, подробиць інтер'єру ми ще повернемося. А зараз пора заливати воду в майже готовий акватераріум. Почнемо з її параметрів - температура 22-28ºС, м'яка як торф'яна, з нейтральною кислотністю. Важливо врахувати рівень води - він повинен бути таким, щоб перевернулася на спину черепашка могла знайти опору на дні або декораціях і самостійно повернутися в початкове положення. Тепер що стосується обов'язкового обладнання:

  1. Хороший зовнішній фільтр для красноухой черепахи дуже важливий, оскільки вона харчується і випорожнюється безпосередньо у воді.
  2. Для підігріву берега потрібна розташована прямо над ним звичайна лампа потужністю 40Вт. Сильніші лампочки можна встановлювати тільки на відстані від суші вище п'ятдесяти сантиметрів - в іншому випадку опіків не уникнути. Оптимальна температура сухій поверхні не повинна перевищувати 35ºС.
  3. Ультрафіолетова лампа для рептилій. Її розумніше придбати в спеціалізованому магазині. З призначеними для людей УФ-лампами краще не експериментувати - довжина хвиль зовсім інша і необхідні для засвоєння кальцію вітаміни організм рептилії не постачає.
  4. Термостат для підтримки постійної температури води. Купуючи його, уточніть, що потрібна відповідна саме акватераріумах модель.

Після того як житло для акваріумної красноухой черепахи готове, рекомендується дати йому постояти без вихованця мінімум пару днів Після того як житло для акваріумної красноухой черепахи готове, рекомендується дати йому постояти без вихованця мінімум пару днів. До речі, у своєму розпорядженні його потрібно так, щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені. Поки вода відстоюється, є час пройтися по зоомагазинах в пошуках «Новосел».

Вибір і перевезення

Маленька, завдовжки приблизно 2,5 сантиметра, юна черепашка виглядає дуже ефектно. Що йде від очей до шиї смуга яскраво-червона, панцир зверху насиченого зеленого кольору, знизу лимонно-жовтий. При цьому вона вся «розписана» чорними і жовтими смужками, які переплітаються в складний візерунок - таку красу хочеться купити не роздумуючи. Однак досвідчені заводчики рекомендують купувати однорічних, довжиною 5-6 сантиметрів, «довели» свою життєздатність, особин.

Дорослішою красноухой черепахи опис буде не настільки вражаючим - з роками кольори стають менш яскравими. До речі, визначити вік можна, просто вимірявши звичайною лінійкою довжину її панцира. При належному догляді вона в рік додає 2,5-3 сантиметри в довжину. До максимального розміру червоновуха черепаха виростає приблизно до 6-ти років. До цього часу самці досягають 17-ти сантиметрів, самки на 3 сантиметри більше. Тепер подивимося, що ще важливо врахувати при виборі підопічного:

  1. Панцир повинен бути овальним, злегка опуклим зверху, без деформацій. Його занадто вигнута форма свідчить про рахіт.
  2. Придивіться, як потенційний вихованець поводиться в воді. Наприклад, якщо червоновуха черепаха плаває боком, відмовтеся від покупки - це ознака пневмонії, лікувати яку завдає надто багато клопоту.
  3. Уважно огляньте шкіру, очі і кігтики - останні не повинні розшаровуватися. М'які покриви обов'язково здорові, тобто без ознак лущення, тріщин і саден. Очі широко відкриті і блискучі.

Ще один важливий при виборі вихованця питання - як визначити стать красноухой черепахи, якщо вирішили завести парочку. Відрізнити самця від самки можна після досягнення ними 2-х років. У цьому віці у «хлопчиків» починає формуватися більш увігнута нижня частина панцира, відростати довгі кігті на передніх лапах і розвиватися статевий орган, захований в потовщені підставі хвоста. Останній у «дівчаток» помітно коротше і тонше, комі того, «дами» більший і анальний отвір розташований ближче до панцира.

Після того як вибір зроблений, виникає ще одне завдання, а саме питання про те, як перевозити красноухую черепаху так, щоб вона не отримала сильний стрес. Перш за все врахуйте пору року і дальність поїздки:

  1. Якщо шлях займе не більше доби, досить картонної коробки з отворами для вентиляції і м'якою підстилкою. Наприклад, підійде бавовняна просте рушник.
  2. У літню спеку краще взяти з собою распилёнку з водою і при необхідності обприскувати свого «пасажира». Взимку ж тривала перевезення не рекомендується. Максимум 4-5 годин в утепленій тарі з підігрівом температурою свого тіла - тобто за пазухою.
  3. У разі необхідності більш тривалого транспортування найрозумніше обзавестися невеликим акваріумом з легкого пластика. Однак при цьому врахуйте, що водяна черепаха може потонути без доступу до суші. Тому треба або покласти в ємність з водою «острівець», або регулярно брати її на руки.

Отже, максимально комфортний будинок приготували, здорових вихованців обрали і привезли - основна частина роботи виконана. Залишилося з'ясувати, як доглядати за красноухой черепахою так, щоб вона і далі була здорова. До речі, вибравши цю рептилію, врахуйте, що при належному утриманні вона може прожити років 40 і стати справжнім членом сім'ї.

Догляд, годування і розведення

Скільки живе червоновуха черепаха в домашніх умовах залежить від її власника. Тому, бажаючи здоров'я і довгих років свого вихованця, дотримуйтеся наступного режим годування:

  1. Молодим, до 2-х років, черепашкам необхідно щодня давати білкову та рослинну їжу у відповідних пропорціях 3/1.
  2. Статевозрілим чотирирічним рептиліям досить харчування через день і поступового зниження кількості білка.
  3. Літнім, старше 10-ти років, підопічним давати їжу можна раз в 3 дня. Причому чим більше вік - тим менше білкової їжі, поступово звівши її нанівець.

Тепер подивимося, чим годувати красноухую черепаху крім збалансованих готових кормів:

  • Нежирне м'ясо, морепродукти і комахи;
  • Зелені овочі, такі як капуста, огірки або кабачки;
  • Дика сезонна зелень - подорожник, листя кульбаби і кропива.

Крім правильного харчування, обов'язковий ретельний догляд за красноухой черепахою, причому не залежно від її віку:

  1. Раз в тиждень чистити дно сифоном і міняти 1/3 води.
  2. При необхідності мити панцир м'якою губкою. При цьому врахуйте, що навіть молода черепашка може сильно вкусити.
  3. Включати УФ-лампу над акватераріумом мінімум на 3 години на добу.

До речі про висвітлення - тут напрошується питання про те, як спить червоновуха черепаха і чи потрібна їй зимова сплячка До речі про висвітлення - тут напрошується питання про те, як спить червоновуха черепаха і чи потрібна їй зимова сплячка? При постійній температурі води впадати в сезонний анабіоз домашньої рептилії не обов'язково. Тривалість щоденного сну на суші може бути обумовлена ​​умовами утримання вихованця. Наприклад, якщо вдень підопічного не турбувати, він відмінно виспиться, і буде шарудіти по своїх справах вночі.

Поведінка красноухой черепахи може змінитися в період розмноження. Причому в домашніх умовах це може статися в будь-який час року. Якщо помітили що самець доглядає за самкою і вона посилено копається в грунті, намагаючись зробити гніздо - допоможіть їй. Для цього понизьте рівень води приблизно до 12-ти сантиметрів так, щоб самочка могла опиратися лапами об дно і тримати голову в повітрі - в іншому випадку палкий залицяльник може під час злягання втопити її.

Також подбайте про гніздо - помістіть в акватераріум досить велику ємність з вологим піском. Потім можна перемістити кладку в інкубатор з температурою 26-30ºС і через 2-4 місяці чекати потомство. До речі, можна «запрограмувати» стать малюків - при низькій температурі вилупляться самці, високий градус гарантує самок, середня ж забезпечить співвідношення тих і інших 50/50. У будь-якому випадку має високим для рептилії інтелектом червоновуха черепаха «оцінить» старання господаря і з часом стане зовсім ручним.

Post Views: 2 185

До речі про висвітлення - тут напрошується питання про те, як спить червоновуха черепаха і чи потрібна їй зимова сплячка?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация