Чеський зв'язковою в світовій пластичної хірургії

Богдан Помагач (Фото: Христина Макова, Чеське радіо 7 - Радіо Прага)   Чеський фонд трансплантації імені Карла Павлика в цьому році святкує 20 років з дня свого заснування, і з цього приводу організував симпозіум з питань трансплантації під назвою Prague Transplant Connection, який проходить в ці дні Богдан Помагач (Фото: Христина Макова, Чеське радіо 7 - Радіо Прага) Чеський фонд трансплантації імені Карла Павлика в цьому році святкує 20 років з дня свого заснування, і з цього приводу організував симпозіум з питань трансплантації під назвою Prague Transplant Connection, який проходить в ці дні.

- Ми надихнулися назвою відомого оскароносного фільму 70-х років French Connection ( «Французький зв'язковий»). Назва відсилає до того, що в світі працює багато чудових трансплантологів чеського походження. Наприклад, на конференції виступлять такі трансплантологи Ян Гліцік, словак, Майкл Чека, що має чеське коріння, і інші, що мають відношення до Чеській Республіці і до Праги - каже Штефан Вітко, голова фонду.

З 1998 року фонд нагороджує провідних трансплантологів, що сприяють прогресу в цій галузі медицини. Лауреатами цієї премії стали, наприклад, Макс Дюбернар, французький хірург, вперше провів трансплантацію обох кистей рук, підшлункової залози і особи. Професор Пол Терасакі, японець з Лос-Анджелеса, піонер в області пересадки органів і тканин. В цьому році чеський фонд вирішив преміювати Богдана Помагача, чеха, який народився в Остраві і закінчив медичний факультет університету Палацкого в Оломоуці.

Клініка Brigham and Women's Hospital, де практикує Помагач, є однією з десяти кращих клінік США. Там вперше на світлі в 1954 році провели трансплантацію нирки.

Генеральний директор Чеського радіо Петер Дуган і Богдан Помагач (Фото: Христина Макова, Чеське радіо 7 - Радіо Прага)   Незважаючи на те, що Помагач багато років пропрацював головним лікарем протиопіковими відділення при американській клініці, його пацієнти втрачали особи не від пожеж Генеральний директор Чеського радіо Петер Дуган і Богдан Помагач (Фото: Христина Макова, Чеське радіо 7 - Радіо Прага) Незважаючи на те, що Помагач багато років пропрацював головним лікарем протиопіковими відділення при американській клініці, його пацієнти втрачали особи не від пожеж. Чоловік отримав удар електричним струмом в обличчя, жінка була знівечена орангутангом, іншу покусала собака ... Перша операцію з пересадки обличчя, якою керував Богдан Помагач, була третьою в світі.

«Ми провели чотири трансплантації обличчя і верхніх кінцівок. Всі пацієнти відчувають себе добре, ускладнень, на наш подив і щастя, немає. Всі пацієнти отримують мінімальну кількість імунноподавляющіх ліків. Зараз у нас одна пацієнтка, яка чекає донора на трансплантацію обличчя і один пацієнт, що очікує донора кистей рук. Нещодавно в Швеції вдало пройшла пересадка матки. Я думаю, межі можливого весь час розширюються ... », - розповідає хірург.

- Якщо межі розширюються, то чи буде можливо в майбутньому пересаджувати обличчя так, як це показано у фільмі «Без обличчя»?

- Я думаю ні. У всякому разі, в найближчі 20 років про це можна забути. Операція настільки складна і вимагає такої координації команд, що неможливо уявити, що таке трапилося б. Крім того, результат навіть вдалою пересадки обличчя ніколи не буває стовідсотково нормальним, так що люди, у яких є працююча особа, не повинні йти на такі експерименти. Відродження першорядних функцій особи можливо з імовірністю 80 відсотків, але стовідсоткової гарантії ніхто не дасть.

Богдан Помагач (Фото: Христина Макова, Чеське радіо 7 - Радіо Прага)   - Ви хочете сказати, що кожна така операція - по суті експеримент Богдан Помагач (Фото: Христина Макова, Чеське радіо 7 - Радіо Прага) - Ви хочете сказати, що кожна така операція - по суті експеримент?

- На жаль так. Незважаючи на те, що трансплантацій рук було проведено на світлі близько 60, а пересадок особи - понад 20, поки не можна говорити про стандартизацію цієї операції.

- Скільки вона коштує, і хто за це платить у вашій клініці?

- Операція коштує дуже дорого. У США, включаючи післяопераційний період реабілітації, виходить 250 000 доларів. Втім, 40 років тому перша операція з пересадки печінки коштувала пів мільйона доларів. Будь-яка нова технологія спочатку варто непомірно дорого, тому що ціна включає в себе вартість наукових досліджень. В даний час це фінансує американське міністерство оборони.

- Які головні відмінності чеської та американської практики пластичної хірургії?

- Американці після університетського навчання практикуються і в дитячій пластичної хірургії, і в мікрохірургії - все в одній комплексної клініці. В Європі окремі клініки мають вузьку спеціалізацію. Таким чином, універсальна ступінь освіти, яке отримує пластичний хірург в США, набагато вище ...

Ми продовжимо розмову з Богданом Помогачем в одній з найближчих рубрик.

Якщо межі розширюються, то чи буде можливо в майбутньому пересаджувати обличчя так, як це показано у фільмі «Без обличчя»?
Скільки вона коштує, і хто за це платить у вашій клініці?
Які головні відмінності чеської та американської практики пластичної хірургії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация