Чесько-австрійське примирення

Циріл Свобода, Беніта Ферреро-Вальднер, Володимир Шпідла і Вольфганг Шюссель, фото ЧТК   Для посилення ефекту Володимир Шпідла виголосив свою промову навіть на німецькій мові Циріл Свобода, Беніта Ферреро-Вальднер, Володимир Шпідла і Вольфганг Шюссель, фото ЧТК Для посилення ефекту Володимир Шпідла виголосив свою промову навіть на німецькій мові. Шпідла сказав, що чехи приймають на себе моральну відповідальність за події, які відбулися в центральній Європі після Другої світової війни. Заява чеського уряду, яке містить чесько-німецька декларація 1997 року, поширюється, за словами Шпідли і на тих колишніх чехословацьких німецькомовних громадян, які після вигнання з Чехословаччини переїхали до Австрії і взяли австрійське громадянство.

Пояснимо, що чесько-німецька декларація містила слова жалю про вигнання. В цей документ звичайно включено і німецьке жаль про воєнні події, але також постанову, що на вигнаних німців не поширюється право на компенсацію або реституцію майна.

Австрійські політики дали зрозуміти, що їм досить миролюбних слів Шпідли для закриття дискусії на тему «декрети президента Бенеша». Отже, чесько-австрійське примирення відбулося.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация