Ці дивовижні нові губернатори! Глава Примор'я перед ВЕФ закликав вийти на радянський рівень: Новини Накануне.RU

  1. Ці дивовижні нові губернатори! Глава Примор'я перед ВЕФ закликав вийти на радянський рівень

Ці дивовижні нові губернатори! Глава Примор'я перед ВЕФ закликав вийти на радянський рівень

Т.в.о. голови Приморського краю Андрій Тарасенко напередодні Східного економічного форуму (ВЕФ) розповів про необхідність повернути Приморський край "хоча б на радянський рівень". Передача з його участю вийшла на ВГТРК, і судячи з усього, росіян намагаються мало-помалу познайомити з "технократами" - призначенцями Кремля, яким належить багато в чому формальна процедура прямих виборів. І деякі з них дивують несподіваними для сучасної еліти заявами. Трохи раніше Тарасенко згадав про встановлення повпреда Юрія Трутнева і новий підхід до ВЕФ, згідно з яким потрібно не обговорювати плани, а показувати те, що зроблено, передає кореспондент Накануне.RU .

Читайте також:

В ефірі федерального телебачення Тарасенко заявив буквально наступне:

"Мені потрібно зробити так, щоб весь регіон ожив, хоча б повернутися до того, що було при СРСР - у нас була і хороша хутро, і рис вирощувався, і ліс оброблявся, був видобуток руди і обробка цієї руди. Зараз це все треба повернути ".

Таке визнання нетривіально для нинішніх управлінців. Вважається, що економіка в СРСР була архаїчною, управління неефективним, і лише невидима рука ринку почала розставляти все на свої місця. Фактично напередодні виборів глави регіону озвучено програмну заяву.

Крім того, т.в.о. голови регіону поскаржився на складну ситуацію з паводками після тайфунів. Частково вони пояснюються скиданням води з китайських водосховищ - дощу ще не було, а річки були повні води. Однак головна причина, по визнанню т.в.о. губернатора, в тому, що ... з часів розвалу СРСР не чистяться русла річок.

Це може бути наслідком складнощів при узгодженні з Мінприроди, але ця робота, за словами Андрія Тарасенка, які не робилася "років двадцять" і, очевидно, вже давно запущена. Прибуває під час тайфунів вода просто розливається по полях і дорогах.

Політолог Костянтин Калачов в бесіді з Накануне.RU зазначив, що про непросту ситуацію в регіоні свідчить триваючий відтік населення.

"Люди їдуть. Напевно, це не просто так. Я сам народився в Приморському краї і живу в Москві. До недавнього часу всі мої родичі жили у Владивостоці, в Находці, а останнім часом у мене з'явилися родичі і в Москві, і в Таїланді , і в Сінгапурі, і в Китаї - все це ті мої приморські родичі, які вважали за краще кудись переїхати ", - зазначив він.

Експерт підкреслив, що депопуляція - інтегральний показник стану справ в економіці, рівня її розвитку, кількості нових високооплачуваних робочих місць, якості життя, комфортності середовища проживання. За радянських часів Далекий Схід був пріоритетом для керівництва країни. Регіон і зараз заявляється як пріоритетний, але це в основному існує на папері, а на ділі соціального оптимізму жителям явно не вистачає.

"Скільки було розмов про Тори, проект на острові Російський і так далі. Те, що було зроблено в зв'язку з самітом АТЕС, наприклад, стосувалося інфраструктури, але до життя людей мало відношення опосередковане. Тому що для людей найголовніше - щоб була робота, висока зарплата, гарну освіту і охорону здоров'я, можливість цікаво провести дозвілля, купити доступне комфортне житло. Але якщо з'ясовується, що лікуватися простіше і дешевше в Кореї, відпочивати - в Таїланді, а роботу легше знайти в Москві ... З усвідомлення проблеми починається рішення. те е ть, якщо губернатор сказав таке - ну і слава богу ", - вважає Костянтин Калачов.

Всі ці тенденції спостерігаються в Примор'ї вже не один рік. Чи варто чекати якогось прориву від нового губернатора? Костянтин Калачов звернув увагу на те, що особистість керівника, незважаючи на те, що проблеми є застарілими, може мати велике значення:

"Володимир Міклушевскій, насправді, був слабким губернатором - це факт. Не знаю, як зараз розвивається ситуація у Владивостоці, але останнім ефективним мером був Ігор Пушкарьов, щодо якої триває слідство. Є об'єктивні обставини, є суб'єктивний фактор - від керівника залежить багато ".

Нагадаємо, 55-річний уродженець Владивостока Андрій Тарасенко обіймає посаду т.в.о. голови регіону з жовтня минулого року. У 1985 році він закінчив Вище військово-морське училище підводного плавання імені Ленінського комсомолу, в 2002 році - Російську академію державної служби при президенті РФ. В ході своєї кар'єри очолював ФГУП "Національні рибні ресурси", ФГУП "Мурманський морський рибний порт", займав посади заступника начальника Управління справами і адміністративного забезпечення Федерального агентства з атомної енергії, заступника директора департаменту управління справами та майновим комплексом "Росатома", крім того, працював в ВАТ "Россельхозбанк" і Невському-Ладозькому басейновому водному управлінні Федерального агентства водних ресурсів.

Дострокові вибори губернатора Приморського краю пройдуть 9 вересня 2018 року.

Чи варто чекати якогось прориву від нового губернатора?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация