Чи можна забрати заяву на аліменти, як забрати

  1. Позовну заяву
  2. Заява у приставів
  3. Інші варіанти
  4. Рідкісні причини для відмови від аліментів
  5. рекомендації

Іноді мати вирішує відмовитися від фінансової допомоги колишнього чоловіка і задається питанням, чи можна забрати заяву на аліменти. У російському законодавстві не передбачено таких нюансів, тому пропонуємо в цьому розібратися.

У російському законодавстві не передбачено таких нюансів, тому пропонуємо в цьому розібратися

Позовну заяву

Відмовитися від заяви на аліменти можна тільки в тому випадку, якщо виявлені порушення. Дані платежі виплачуються на користь дитини, і нечесно позбавляти його додаткового забезпечення, якщо батько вирішив відмовитися від грошей. Крім того, батьки повинні в рівній мірі брати участь в житті дитини - виховувати його і забезпечувати.

У теорії ви можете довести, що дитина не потребує додаткової фінансової допомоги, проте зробити це вийде тільки за допомогою юриста. Буде потрібно надати докази - наприклад, того, що ваша заробітна плата висока, інакше суд не задовольнить вимогу, так як дитина не повинна страждати через примхи.

Важливо! Навіть якщо у вас вийде офіційно відмовитися від аліментів, ви зможете зажадати їх знову. Вимога задовольнять, якщо дитина ще не досяг повноліття. Таке рішення не може бути прийнято безповоротно.

Заява у приставів

Іноді хочеться відмовитися від аліментів, коли виконавчий лист знаходиться у судових приставів Іноді хочеться відмовитися від аліментів, коли виконавчий лист знаходиться у судових приставів. Можливо, з батька стягуються аліменти або вилучаються з його заробітної плати. І в цьому випадку ви можете зупинити процес і відмовитися від аліментів. Буде потрібно звернутися в УФССП і написати заяву, вказавши причини, за якими ви хочете відмовитися від фінансової підтримки колишнього чоловіка. Причини повинні бути серйозними, інакше заява не розглянуть.

Заява розглядатиметься в індивідуальному порядку судовими приставами, після чого вони винесуть рішення. Це не позбавляє вас права повторно зажадати аліменти від батька дитини. Суд відмовити вам не може, так як це ваше законне право до тих пір, поки дитині не виповниться 18 років.

Суд має право відмовити вам у тому, щоб ви забирали позовну заяву на аліменти.

  1. Мати не зможе забезпечити дитину всім необхідним. Її особисті мотиви для відмови не будуть розглядатися, так як суд турбує життя дитини. Якщо аліменти перекривають більшу частину витрат на виховання, без них обійтися не можна.
  2. Мати не може надати докази, що вона здатна забезпечити дітей сама. Наприклад, у неї є неофіційна заробітна плата, де вона дійсно добре заробляє, проте надати документи, де вказано її дохід, вона не може.
  3. Суд вважає, що забезпечувати дітей повинні обоє батьків, а не один, тому суддя вирішує не знімати з батька відповідальність.

Інші варіанти

Якщо ви не хочете приймати гроші від колишнього чоловіка, але суд не дозволив вам забирати позовну заяву на аліменти, є ще один варіант Якщо ви не хочете приймати гроші від колишнього чоловіка, але суд не дозволив вам забирати позовну заяву на аліменти, є ще один варіант. Ви можете зажадати у суду, щоб гроші пересилалися не вам, а на рахунок самої дитини. Платник може відправляти на рахунок дитини тільки 50% від усіх аліментних виплат, а інша половина йде матері. Ви можете поступити таким чином.

  1. Повертати 50% батькові. Виходить, що він не порушив закон і виконав свої зобов'язання, а ви не отримали від нього грошей. Виплати пішли на рахунок дитини.
  2. Надіслати другу половину на рахунок дитини самостійно і не мати спільних справ з цими грошима.

Такий розклад найвигідніший для дитини, адже через кілька років на його рахунку накопичиться пристойна сума грошей. Наприклад, якщо батько платить щомісяця 10 000 рублів, і всі гроші накопичуються на рахунку, то за рік сума досягне 120 000 рублів, а за 10 років - більше мільйона. Її вистачить, щоб в майбутньому оплатити навчання в хорошому ВУЗі. Рекомендується не відмовлятися від грошей, а подумати про дитину.

Повна відмова від аліментів можливий, якщо мати має високий і стабільний дохід. Однак такі ситуації трапляються нечасто, і відмова від допомоги колишнього чоловіка пов'язаний з особистими мотивами і конфліктними ситуаціями. Відносини між батьками не повинні позначатися на якості життя їхніх дітей, про що і піклується російське законодавство.

Рідкісні причини для відмови від аліментів

Окремо варто розглянути рідкісні причини для того, щоб мати змогла забрати свою заяву на аліменти Окремо варто розглянути рідкісні причини для того, щоб мати змогла забрати свою заяву на аліменти. Подібні обставини зустрічаються рідко, проте кожен може опинитися в такій ситуації, тому про них необхідно знати.

  1. Встановлено, що дитина і платником аліментів не є родичами.
  2. Людина, яка платить аліменти, позбавлений батьківських прав. Причин для позбавлення батьківства може бути безліч.
  3. Дитина переїжджає на постійне місце проживання до того з батьків, який до цього платив аліменти. В такому випадку з нього знімаються дані зобов'язання. Можливо, платити аліменти буде інша сторона, однак це залежить від того, як домовляться батьки між собою. Часто, коли батько бере до себе дитину, він не вимагає виплат від матері.

Суд розгляне кожен випадок окремо, вивчаючи надані докази та документи. Наприклад, якщо мати отримує багато, а у батька роботи немає, то прохання жінки у відмові від аліментів задовольнять.

рекомендації

Юристи радять не поспішати з таким рішенням, адже воно може негативно позначитися на дитині.

  1. Чи впевнені ви, що в подальшому вам не потрібна допомога колишнього чоловіка? Доведеться заново подавати на аліменти і збирати документи.
  2. Краще рішення - відкладати кошти на інший рахунок, щоб дитина могла ними скористатися. Ваші принципи не повинні відбитися на якості життя дітей.
  3. Порадьтеся з юристом, який допоможе вам розібратися у всіх нюансах. Таке рішення дозволить уникнути багатьох проблем в майбутньому.

Як забрати заяву на аліменти? Можна забирати як позовну заяву на аліменти, так і виконавчий лист у приставів. Якщо мати забрала заяву, а пристави не заперечували, то у неї є серйозні підстави. В іншому випадку цього не допустять, про що потрібно мати на увазі, якщо ви зважилися на такий крок. Вчинок повинен бути обдуманим, що важко зробити самостійно.

Чи впевнені ви, що в подальшому вам не потрібна допомога колишнього чоловіка?
Як забрати заяву на аліменти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация